bugün

entry'ler (500)

2014 üniversite tercih tavsiyeleri

mühendislik yazacak olan arkadaşların hele ki büyük universitede olmayan bir universitede mühendislik yazacak olanlarin mesleği araştırıp öyle yazmalarında fayda var. zira ortalık mühendis kayniyor 2 yılın sonunda ben ne b.k yiyecegim lan diye pişman olmak istemiyorsanız araştırın biraz.

yüksek hızlı tren

yer bulmak için bazen bir tarafınızı yırtmanız gereken günümüz ulaşım aracıdır. internetten bilet alımında bir buçuk saat yolculuk için, kadın yanına kadın, erkek yanına erkek yolcuya yer vermesi ise saçmalıktır.

nihat hatipoğlu nun ramazanda 600 bin tl alması

arz talep meselesidir. hadi ona eyvallah, lakin aldığı o paraya zekat ödemesi dahil midir degilmidir ? insan merak ediyor tabi

hdp mitinginde sunucuyu elektirk çarpması

Kaçak elektriği iyi bağlamayi bilmeyenlerin neden olduğu olaydır.

kürtlerin çok alıngan olması

ırkçılık değil ama kurt cobain i bile kendilerine yönelik bir aşağılama zannedenler var.

ilkokul dörtten beri ingilizce öğrenememe

öğrenememe değil asıl olan öğretememe dir. Çoğu ingilizce öğretmeninin yetersiz olmasından dolayı yaşanan durumdur.

edit: yetemeyen öğretmenlerden birisi burda sanırım.

şiir okuduğu için hapse atılan siyasetçi

türkiye de gerçekleşen bir durumdur. ayrıca;

darbe yapan yargılanmaz ---> elinde her imkanı olup da darbe yapamayan eski genelkurmay başkanı müebbet hapis cezası

medyaya kimse dokunmaz ---->

Gazeteci Adnan Bulut'a 6 yıl 3 ay hapis cezası

Gazeteci Vedat Yenerer'e 7 yıl 6 ay hapis cezası

Gazeteci Ünal inanç'a 19 yıl hapis cezası

Gazeteci Güler Kömürcü 7 yıl 6 ay hapis cezası alan ülkenin de sivil bir başbakanıdır.

bakana yumruk atıp serbestçe dolaşılabilinen ülke

adaleti tam olarak sağlayamamış bir ülkedir ama ergenekon davası adı altında genelkurmay başkanı bile müebbet hapis cezası alırken işte ülkeye demokrasi geldi, demokrasiyi bunlar getirdi diyenler de hemen hemen aynı kişilerdi. işte bu ülke bu iki yüzlülük yüzünden hiç bir şeyi kavrayamıyor.

sedat peker

ergenekon davasına sonradan dahil olmuştur ve kendisini ergenekon davasına ait hissetmiyorum o yönde yaptığım bir hareket ve davranış yok demektedir. evet bazılarına göre mafyadır, evet uyuşturucu kaçakçılarının korkulu rüyasıdır, kendisi de iş yaptığını ama iş adamı olmadığını söylemektedir zaten. ama bir sözü var ki kim ne derse desin doğrudur arkadaş. "teröristler bile tbmm de iken vatanı milletini seven ben (geçmişte yanlışlarım olmasına rağmen) hapisteyim" demesidir.

türkiyenin adaleti bu işte. bir gazeteci bile bir darbe yapmakta ne kadar etkin olabilir de 20 yıl ceza alabilir ? avukatlar rektörler kaç yıl ceza almışlar, abdullah öcalanın avukatları falan neden ceza almıyor ? adamlar bildiğin apo nun emrini dağa iletiyordu zamanında onlar yüzünden kaç şehit verdik. işte hukuk devletimiz işte adaletten anladığımız bu bizim.

dodge charger

araba değil şaheserdir.

sedat peker

5 ağustos 2013 tarihinde görülecek olan kendisinin sonradan dahil olduğu ergenekon davasında çıkacak olan sonuca göre serbest kalması muhtemel olan kişidir.

edit: arkadaş bilgi veriyoruz neyi eksiliyorsun ?

75343213216468412031212045648632001243587910

sadece bir çift sayı olduğunu bildiğim sayıdır.

2 ağustos 2013 ahmedinejad ın türkiye yi uyarması

Şeriat la yönetilen bir ülkenin lideri bize ne yapmamız gerekeni öğretmesin, biz kullanılmayı onlardan öğrenecek değiliz.

tanım: iran liderinin türkiye yi bir takım şeylerden ötürü uyarmasıdır.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

(bkz: eskişehir osmangazi üniversitesi) dir

kyk nin gezi direnişine katılanlara burs vermemesi

verilen 2 kuruş bursun (hiç kimseye yetmemesinden böyle diyorum) devlet bursu değil, akp bursu olduğunu ortaya koymuştur.

gezi parkı olayları ile ilgili fotoğraf

herşeye bir yere kadar eyvallah da ethem sarısülük dhkp-c üyesi olduğu için eli silahlı değil, karakol inşaatında çalışırken bir askerden fotoğraf çekinmek için g3 ü ödünç alarak çektirdiği fotoğraftır.

gezi parkı sürecinde öğrendiğimiz yeni şeyler

şafak sezer'in ne kadar da dönek olduğunu öğrendik. birisi ne isterse düşünebilir, herkes elbette özgürdür ama 2 hafta önce hükümet istifa deyip 2 hafta sonra başbakandan özür dileyip * ben öyle şeyler yapmadım demesi yok mu ? insanı soğutuyor.

2013 ösys sonuçları

açıklanmış olan sonuçlardır. eskişehir i özellikle osmangazi yi kazanan arkadaşlara, kardeşlerime selam olsundur. *

üniversite okumayı bir bok sanmak

her ile açılan üniversitelerimiz ile birlikte 4 yıllık bölümler bile 400-500 bininci ye kadar öğrenci alıyor artık. bundan sonra sınava falan girmesek yine alacaklar bu gidişle. ben üniversite açmayın demiyorum açın ama kaliteyi düşürmeyin bu kadar arkadaş

kediye ekmek atınca kedinin beğenmemesi

kuru kuru beğenilmemesi doğal olan durumdur. satış yapan adamın dediğine göre en iyi kedi mamasını almama rağmen (ya da fiyatta ittirdi artık bilemiyorum) kedimin dönüp de o mamanın yüzüne bile bakmaması sonucu yoğurtlu ekmek ve süt ürünlerine geri döndük ekmeği yoğurtlayınca falan gayette yiyorlar yani.