bugün

sakinleştirici etkisinin olması.
Kendini iyi hissetmekten daha yararlı ne olabilir ki.
Keyif verir.

Yemeklere renk katar. Yorgunluğu alır. Tabi fazla icildiginde yorgunluğu katlar.
Kararında ise hızlı düşündürür.
Şarap kansızlığa iyi gelir.
Ayık kafayla yapamadıklarımızı cesurca yapabilmek.
vergisiyle bolca cami ve kuran kursu açılıyor, nice imamlar müezzinler vaizler yetişiyor.
alkolün yararı yoktur arkadaşlar alkol kötülüklerin anasıdır.
yorgunluk alır.
bu şerefsiz dünyayı çekilebilir kılar, kısa bir zaman aralığında.

ben içmiyorum, içemiyorum doğrusu.
Uyku sorununuzu çözebilir. Uyumadan önce az bir cin, vodka, viski ne bulursanız için bakalım sonraki sabah nasıl enerjik kalkıyorsunuz.

Benim gibi uyku özürlüsü insanlar için söylüyorum.
oyumu kullandıktan sonra faydalanacağım.
her iki şekilde de içeceğim.
biri keyiften biri kederden.
şöyle bir tadına bakıyorum bu alkol, ispirto v.d. tadina, yahu zıkkım gibi.
bunda bir tat, lezzet yok.
peki niye içilir bu zıkkım?

sarhoş olmak, beyni uyuşturmak için.

bağımlılık yapması da en korkunç özelliği.
(bkz: alkolizm)
görsel
Sağlığınız için yeni rakı için derdi Cafer. Tövbe estağfurullah. Yoktur efenim. Yoksa böyle salak olursunuz.
aile içi geçimsizliğin, ölümcül trafik kazalarının, cinayetlerin ve hatta akıl hastalıklarının en etkili unsuru alkol olduğu için yararlarına yaklaşamayacağım.
antiseptik özelliği.
kanı sulandırır, cesaret verir.
susuzluk giderir.

realist yazar.
çok abartılı şekilde içmezseniz stres atmaya iyi gelir. yorucu bir gün veya birkaç günün ardından arkadaşlarınızla vs. stres atmak için içilebilir ama kendinize zarar vermak için içerseniz zararlıdır.
ERKEN ölmenizi sağlar. bu da çile çekmeden dünyadan gitmenizi kolaylaştırır.
yoktur
net.
Mutluluk kaynağıdır. Dertleri unutturur ictikce icesi gelir insanın.
karaciğerin amına kor, ciğersiz diye tabir edilenler de bu alkol alanlardır herhalde.
ruhu arındırır, beyni resetler.
Kafa çalıştırır , az miktarı damarları genişletir , açık sözlülüğü ortaya koyar (anladınız galiba ) , sarhoşken yalan konuşamassınız ( ÖRN: ben sarhoş değilim abi yeaaa ) deseniz bile aslında bayağı sarhoşsunuzdur .