bugün

üç aylarda alkol alıp zina yapan müslümandan bir alt seviyedeki müslümandır.

aldığı günah, 3 aylarda aldığı günahtan daha azdır ama günahtır işte. bir de kendilerine müslüman derler, ben anlayamıyorum, dinin kesin emirlerle yasakladığı, haram kıldığı davranışları, inanan, temiz kalpli, iyi niyetli bir müslüman nasıl olur da yapar? bence yapmaz, yapamaz.

ayıptır erenler.
(bkz: günahölçermisin pezevenk)
kendini ilgilendiren bir durumdur. tövbe kapısı islam da her zaman açıktır. allah (c.c) herşeyi görür, bilir ve işitir.
hala müslümandır.
yarı müslümandır. tıpkı başını kapatıp götünü açan müslüman gibi.
--spoiler--
aldığı günah, 3 aylarda aldığı günahtan daha azdır ama günahtır işte
--spoiler--
kutsal kitabın hiçbir suresinde , ayetinde böyle bir saçmalık yoktur. günahın azı çoğu da yoktur. allahın her günü kutsaldır.
müslümanlığın babadan oğula geçmesi...
keyfini sürdüğü şeylerin karşılığını zamanı geldiğinde ödeyecek müslümandır.
islam dinine inanıyordur. sevgilisi ile sevişiyordur, bir de içiyordur. bu kadar.
Müslüman dır evet ancak mümin değildir , günahkar dır.
Günah işlemiştir ancak dinimiz o kadar yüceki kul hakı ve şirk koşmaması durumu hariç diğer günahların hepsini tövbe edip bir daha bu günahları işlememsi koşuluyla siler.
doğumdan itibaren kendisine senin dinin islam denmiş, bu konuda kendisine eğitimler verilmiş, buna inandırılmak zorunda bırakılmış fakat hayatını tam aksi devam ettiren kişidir.
Bunları yapan günahkar olur fakat bu başlığı açan arkadaşta dinden çıkar. Kimsenin dini kimseyi etkilemez. Alt sınıf üst sınıf müslümanlık olmaz. Alt, üst diye ayrım yapabilecek tek varlık Allah'tır.
alkol almadan zina yapan müslümandan daha müslüman bir müslümandır.
günahlarının agırlığını belirleyecek henüz birim icat edilememiştir.
günahların, sevapların allah'la kul arasında olduğunu bilen mantıklı müslümandır. bunu sorgulamak hiç bir şakirtin haddi değildir. ben mi? ben müslüman değilim ağbi.
hafta da bir cumaya giden, günahkar sıfatı taşıyan yurdum insanlarında görülen haldir.
laiktir. din işleriyle beden işlerini ayırmıştır.
Alkol konusunda ben hala ikna olmuş değilim, zira Kuran'da ''Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvalarından da hem içki, hem de güzel gıdalar edinirsiniz. Şüphesiz ki bunda aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.'' Ayeti geçmekte. Kendimizi kandırmayalım üzüm ağacından alkolsüz bir içecek çıkmaz. Acaba Kuran'da o dönem içki adı ile bilinen zararlı bir içecekten bahsediliyor olabilir mi?
türkiye deki insanların kendilerini müslüman zannetmeleriyle ilgili ve alakalıdır.
görsel
domuza gelince evet diyorum.
(bkz: domuz salamı)
süslümandır o, müslüman olsa duramaz.
Günahkar bir müslümandır eğer tövbe edip pişman olursa elbette ki kurtulur.
hakiki surette müslüman olmayan, zina yapması hasebiyle fıska düşmüş olan fasıktır. gusledip bilahare tecdid-i iman yapıp töve etmesse ayvayı yemiştir.
cuma namazı ve sosyal medyadan yapılan hayırlı cumalar paylaşımı unutulmuş.
Şeytanların bağlandığı Ramazan ayında bile yapıyorsa durumu vahim olmaya doğru yol alan müslümandır. Kendine çekidüzen vermesi onun yararınadır.