bugün

(#9270101).
Taşikardisi olan bir dershane arkadaşıma arkadaşının taktığı isim. *
Malum hayırsız çocuklarının yediği her halt, yüreğine iniyordu adamın.
Ah kalbim diyerek acılardan bir çeşit olan yaprak dökümü karakteri. Hayriye evin içinde başını tülbentle bağlayınca olaylar gelişir genelde.
Camlara çıkıp "yeter duymak istemiyorum" diye bağırmadığına hayret ettiğim ve ağızlarının tadı bozulmasın diye cenazesine tatlı götürmek lazım gelen amca; hayriyenin eşi.
Bir troll orta yapar, yobaz kafaya çıkar. Olmayan aklınca gol atacak ebleh...

(bkz: yobaz ve zeka)
--spoiler--
zübeyde hanım atatürk'ün daha dinine bağlı olmasını ve buna göre eğitim almasını savunan daha geri kafalı bir insandı.
--spoiler--

zihniyete bak. geri kafalıymış. bu kafayla daha çok seçime girersiniz.

atatürk'ün babasıdır.
Yıllarca Ağızımızın tadını kaçıran herif.
taklit ederek tarif edilmeye kalkışıldığında stephen hawking ile karıştırıldığı olmuştur.
görsel
Emekli kaymakamdır kendisi.
Sırf ağız tadı kaçmasın diye ağzına sıçılan adam.
159. bölümde felç geçirmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=vnpprDgOSZ8
Kızları hoş. Ben 2 sine de talibim. Tabi ki s..mek için. Evet.
reşat nuri'nin yarattığı karakter olandan bahsediyorum.

diplomat olacak adamdır. hem kibar hem de geleneklerine bağlı olup mütevazı bir hayat sürer.
Aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın.
Diziyi izlemedim ama orijinal romanda yani Yaprak Dökümü adlı kitapta yer alan baş karakter.

Ali Rıza Bey eski bir kaymakamdır. Çok idealist olduğu için kaymakamlıkta bir belgeye imza atmak yerine istifa etmeyi tercih etmiştir. Maddi sıkıntı çekmemek adına eski öğrencilerinden olan Muzaffer Bey'in şirketinde bir iş bulur. Zaten halihazırda birden çok dil bilmektedir ve bulduğu iş de bir çevirmenlik işidir aslında. Bir gün kızlarının arkadaşı olan Leman'la karşılaşır. Leman iş aramaktadır ve Ali Rıza Bey'den yardım ister. Ali Rıza Bey "Kızlarım da bu kızcağızın yerinde olabilirdi" diyerek aracı olur ve Leman'ı sekreter olarak işe aldırır. Hikaye böyle başlar ve uzun uzun devam eder. Kitabı eğlencelidir, herkesçe okunmalıdır.
(bkz: yaprak dökümü) nde bir türlü ölmeyen ama dizinin 90. dk sinda hayatını kaybeden büyük insan....
ağzımızın tadı kaçmasın diye susturulan adamcağız.
evvela gümrük memurluğu yapmıştır; müteakiben kereste ticareti ve tuz ticareti yapmış, tuzlar bir şekilde eriyip telef olunca ticarette başarısız olmuş, elini eteğini dünyadan çekmiş ve üzüntüden vefat etmiştir.
yaprak dökümü'nde hayriye'nin eşidir.

görsel
durumu kunta kinte'DEn beterdi. o kadar biliyorum hakkında. nur içinde yatsın da ağzımızın tadı kaçmasın!.
milleti 5 senedir mutlu olacağını göstermek için çarşamba akşamları kanal d ye bağladığı söylenen kişi. Lakin tam mutlu olucaktıki öldü millette göt oldu içlerine oturdu.
(bkz: ali rıza feyyaz)
insan ali rıza öldü diye sevgilisiyle tartışır mı? tartışanlar var. ne garip değil mi? arkanda iki küskün sevgili bıraktın alacağın olsun senin ali rıza.
görsel
Türkiye'nin dört bir yanından, sıcak gelişmeleri ve son dakika haberlerini takip edenler için vazgeçilmez bir adres olan Asayiş Gazetesi https://www.asayisgazetesi.com.tr/ güncelliğin yanı sıra doğruluk ilkesiyle de öne çıkıyor. Özellikle gündemdeki olaylara dair derinlemesine analizler ve araştırmalarla okuyucularının bilgi ihtiyacını gideriyor. Siyasetten ekonomiye, sporun heyecan dolu dünyasından sağlık ve eğitim konularına kadar geniş bir haber yelpazesi ile hizmet veren Asayiş Gazetesi, profesyonel ekibi ve sahadaki deneyimli muhabirleriyle Türkiye'nin en güvenilir haber kaynaklarından biri olarak biliniyor.