bugün

Herkesin bir keşfedeni vardır Ali Altay müzik piyasasına 9 yaşında ilkokul öğretmeninin keşfiyle merhaba dedi..Henüz 5. sınıfta iken çigan orkestra sında vurmalı çalgılarla gruba eşlikediyordu.Kendisinden yaşla hayli büyük olan müzisyenlerin arasında,usta-çırak ilişkisiyle müziği öğrenmeye çalışıp sahne terbiyesi aldı.13 yaşına geldiğinde sesini kullanmasıyla da dikkatleri üzerine çekti ve artık davul çalıp, şarkı söylüyordu.Bu arada birçok sanatçıya gerek davulcu gerek back vocal kimliği ile eşlik etti. 20 yaşında askere gitmesiyle kendisineyine müzisyenlik görevi verildi.Askerlik dönüşü bir süre ustalarından öğrendiklerini minik öğrencileri ile paylaştı.Bu sureçten sonra benimsediği, yapmak istediği müzik için kendi grubunu kurup solist olarak yonu devam etti.Bu arada Akdeniz Bölgesinde çok sayıda festival ve özel organizasyona davet edilerek konser verdi.Müziği ve yorumuyla daha büyük kitlelere ulaşmak isteği ile 1999 'da istanbul'a geldi.Olmaz mı adını taşıyan müzik albümü ile müzik dünyasında yerini korumaya devam ediyor.*

*alıntıdır.
(bkz: ali atay)
"mecburiyet caddesi" isimli yeni bir çalışması vardır.
türkiyede son zamanlarda yapılmış soundu ve içeriği en sağlam rock albümler arasında değerlendirilebilir.
cem karaca nın tamirci çırağı nı çok sağlam yorumlamış anadolu rock sanatçısı.
sözleri aysel gürel'e ait olan 'sultan süleyman' isimli parçayı şahsım adına konuşmak gerekirse mükemmel yorumlayan sanatçıdır. evet.
geç parlamış değerli oyuncu ve müzisyen.
kafama sıkar giderim'e coverı için;

http://www.youtube.com/watch?v=gm90yxsbulk
(bkz: fatih altaylı)
(bkz: ali atay olmasın o)
ali atay ile karıştırılan bir anadolu rock'çı. maalesef kendisini biraz önce keşfettim. edirne saraçlar'da konser veriyordu. her bir şarkı öncesi verdiği siyasi mesajlarla ve tabii ki şarkılarıyla sanki yüreğimde sönmekte olan bazı duyguları yeniden canlandırdı. ara sıra arkasındaki bonus kafalı gitarist ile yaptığı şakalaşmalar da gecemizi şenlendirdi.

kısacası iyi ki edirne'ye gelmişsin, iyi ki keşfetmişim seni ali altay.
muhabbeti mükemmel insan. Türkiye'nin en iyi sesine sahip müzisyenlerinden birisi. Yanarım şarkısına muhteşem yorum katmış olan sanatçı.

http://www.youtube.com/watch?v=1ARO5_Ll4Xk
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.