bugün

jude law'ın karaktere acayip yakıştığı film. fleabag tarzı anlatım da yine acayip hoşuma gitti. Güzelliğine ve zekasına güvenen, her gün başka bir kadınla beraber olan, birini yedekte tutan, bağlılık ve sevgi sözcükleri duyunca yol verip başka kadınlara koşan zampara bir adamın bu uğurda yaptığı hataları ve hiçte iplememesini izliyorsunuz. Bundan sonrası spoiler olabileceğinden değinmeyeceğim.
Film biraz uzatılıp, final sahnesi üçte ikilik bölümün sonunda yapılsaydı ve buradan sonra yaşanacaklar da bize izletilseydi vermesi gereken mesajı ve duyguları daha iyi verebilirdi.
güzel filmdir.
başrolünde jude law'ın oynadığı 2004 çıkışlı film. (bkz: aamir khan) zannettim bu adamı amk. bu ne benzerlik.
görsel
görsel
çok güzel bir film, arşivimin nadide parçası. alt yazılı izlemeniz tavsiye olunur.
görsel
2004 yapımı bir jude law görsel şölenidir görsel

filmin başında giydiği takım elbise kendisine fena halde yakışmıştır görsel

yaptığı şu hareketle ekrana yapışmamı sağlamıştır görsel

her çiçekten bal alıp, insanları üzmesine rağmen kendini toparlayıp gülebilmeyi başaran biri alfie görsel

kameraya dönüp konuşması, attığı çapkın bakışları film boyu eriyip bitmemi sağlamıştır
görsel

vee o güneş gibi gülümsemesi, gün boyu aptal aşık havasında takılmama sebep olmuştur görsel

--spoiler--
sonda alfie nin üzülüp pişman olup ama hala uslanmadığını ve terkettiği nicki ye geri dönmediğini görmek filmi büyük bir klişeden kurtarmıştır. alfie elkins ne olursa olsun, ne kadar ayrılık yaşarsa yaşasın, ne kadar seks yaparsa yapsın asla evlenmeyi düşünmüyordu. bu yüzden karakteri bana çok tanıdık geldi, çok kadın hiç kadındır ama alfie için önemli olan kadın ve kadınlardır.
--spoiler--

kesinlikle izlenmesi gereken muhteşem bir film.
gayet sıradan bir film.
sadece jude law için izlenir mi, orasını bilemem ama bu yakışıklı adamı bile filmde kah sarı, kah turuncu saçla garip bir hale sokmuşlar; işin bu tarafı bile olmamış.
keyifli vakit geçirtecek filmler kategorisine bile giremez kısaca.
"bütün alışkanlıklar öldürücüdür.."

alfie.
(bkz: sofistike)
yazarlarin aslinda demek istedikleri yazarı. reklama gerek olmadığını da öğrenecek.

ıssız adam filmindeki adamın aynısıdır. fakat ıssız adam'da ağlayanlar bu filmde gülerler. çünkü aynı olayın komedisini ve eğlendirmeye yönelik olan tarafını incelemiştir bu film. ayrıca alfie'yi izleyen insanlar, ıssız adam'da ağlamamışlardır.
yanlislari duzelten yazar.
sagopa'yı severek dinleyen yazar.
sagopa seven yazar ceza yı es geçmemiştir. *
''nerde mükemmel bir kadın görseniz mutlaka ondan bıkmış bir erkek vardır.'' gibi bir cümlesini az önce hatırlayıp yataktan kalkmama sebep olmuş film.
enfes bir cümleyle beni benden alan seyredilesi film. ''çok paranız, lüks bir arabanız, güzel sevgilileriniz olabilir ama huzurunuz yoksa hiçbir şeyiniz yoktur. ''
(bkz: darbe gunlukleri/@alfie) *
darbe günlüklerine sözlüklere aktararak büyük bir hizmete imza atmıştır. * kendisini cidden takdir ve tebrik ediyorum.
* doğum günü kutlamasından yorgun dönen yazar. *

(bkz: 22 mayıs)
(bkz: alfie ile tarihte 22 mayis)
(bkz: çapkınlık)
çok kadın hiç kadındır temalı jude law filmi.
(bkz: old habits die hard). *
bilardo masası üzerindeki sevişme sahnesi güzeldir.

--spoiler--
http://www.izlesene.com/v...02?ref=siteRelatedThumbi0
--spoiler--
televizyon karakteri alf'in kızkardeşidir.
sedat peker hayranlığını anlayamadığım ve kendisine de yakıştıramadığım arkadaşım.
dış görünüş ve iç yapı olarak her daim düzgün, teknolojik insan.