bugün

tasarımıyla büyüleyen alfa modelidir.
Alfa Romeo'nun kompakt sınıftaki yapıtıdır.
suadiye Birmot'da bir zamanlar GTA versiyonu olan Alfa modelidir. Sesi inanılmazdır.
MODELE iki adet özel seri eklenmiştir. biri blackline diğeri ise collezione.

(bkz: alfa romeo 147 blackline)
(bkz: alfa romeo 147 collezione)
neredeyse 8 yıldır piyasada olmasına rağmen yaşını belli etmeyen araba. biraz makyajla belki 2-3 yıl daha çıkarır diye düşünüyorum.
alfa romeo nun üst devirlerde olağan üstü ses veren insanı gaza getiren motorlarına sahip modellerinden biri. bir diğeri için (bkz: alfa romeo 159)
Sahibi olduğum sesiyle, duruşuyla, gücüyle büyüleyen araç. Hatchback olmasına rağmen içi oldukça geniştir. * Motor sesinden rahatlıkla diğer araçlardan ayrılabiliyor.
ferrari nin bünyesindeki alfa romeo nun türkiye de az tutulan arabalarından. araçta ferrari motoru bulunmakta ve olmayan ses yalıtımıyla müthiş bir motor sesine sahip. ayrıca 3. viteste 150 km/sa hızı gördüğüne de bizzat şahit oldum bu arabanın. seat ın leon modeline benzetenler için bilgi leon ve 147 nin designer ı bir italyan olan walter de'silva dır.

(bkz: seat leon)
depo da 100 kmlik benzin kalınca kırmızı ışık yanıyor. ilginç.
2011 haziran sonrasında, algıda seçiciliğin tavan yaptığı arabadır benim için. tabi ki kırmızı ve 2008 model olanı.
2011 senesinde aldığım arabadır. iyi para kazanıyorken kredi çekip araba almak istemiştim, askerden de geldim bizimkiler zor bi askerlik yaşadın, biraz yaşa bakalım dediler. çektim krediyi 20 milyar. sahibinden.com da gördüğüm bi alfa romeo 147 1.6 t-spark. kırmızı deri koltuklar, sun roof bilmem ne, araba fena bişeydi. alfaya binen başka arabaya binemez derlermiş hakikaten öyle. 19.500 e aldık arabayı, satarken 18.500 e verdik biraz girdi tabi ama olsun. normaldir.
para cash olunca, hayat rahat. aldıkta arkadaş böyle benzin yakacağını nerden bilebilirdik ki. bizim bu tarafları bilenler için konuşayım. sefaköy shell'den benzin aldım 40 tl ye topkapı'da ışık yandı. lpg ye mi dönsek dedik, o da bu araba için uyum sorunu bilmem ne dediler. satılığa çıkardık yani 4 ay bindim ama doyamadım alfa romeo'ya. çok yakmasa iyiydi ibne ama ebemi sikti 4 ayda.
şimdi alfa'dan indik renault clio'ya biniyoruz, hayat mı lan bu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.