bugün

temmuz 92 doğumlu ispanyol milli sol bek. sevilla takımında forma giyiyor.
Bu sene sevilla da 43 maç oynamış sol bek. 3 kez de ispanya milli formasını giydi ama dünya kupası kadrosunda yok. Liverpool un gündeminde şu anda.
aylar süren görüşmeler sonunda liverpool'a sonunda transfer olan yetenek. tam liverpool'un sisteminde bir sol bek. fakat defansı biraz zayıf. geçen sene bizim en büyük problemimiz defans olduğu için bu kısım beni biraz düşündürse de oldukça iyi transfer.

edit: transfer bedeli olarak da 12m konuşuluyor. eğer böyleyse nba tabiriyle 'steal' olur bu anlaşma.
yeni john arne riise.
Şu ana kadar idare eder bi performans ortaya koyan liverpool sol kanadı. Takım son haftalarda 3-5-2 ye döndüğünden beri sol tarafı tek başına idare ediyor ve hücumda da fena değil. Gol pozisyonuna giriyor mutlaka. Milli takımda alba , azpilicueta ve bernat ile çekiştiği için çoğu zaman kadroda yer bulamıyor ama onlardan da kotu olduğu söylenemez bence. Diğer üçü biraz da barca,chelsea ve bayern in ekmeğini yiyor. Moreno şöyle 1-2 sene daha düzenli oynasın 25 inden sonra çok daha iyi bir kanat oyuncusuna dönüşeceğine inanıyorum. 31-32 yaşına kadar liverpool da devam etmeli. Sol kanatta 7-8 sene sakatlık gibi bi olay olmadığı sürece liverpool u götürür.
kendisi hakkında son olarak yeni john arne riise demişim. beşiktaş maçında attığı şutla bunu kanıtladı. aynı riise lan bu adam. riise kadar gol atamıyor sadece şimdilik. onlara da başlarsa daha ne? çok seviyorum bu adamı.
hızlı bir bek. etkili ortaları var. topu fazla çalamıyor. boy 1.72 olunca sık sık vücut çalımı atıyor. orta seviye bir oyuncu. üst düzey yıldız olamasa da tam bir görev adamlığı var. kendisini geliştirirse beni kara çıkartmış olur.

yine de malum başlığımı ona da açayım: [kat: bir yıldız doğuyor]

2013–2014 sezonunda, sevilla takımında oynarken finalde benfica'yı penaltılarla 4-2 yenip uefa kupası kazanma başarısını gösterdi. 2013 yazında ispanya 21 yaş altı takımıyla avrupa şampiyonu oldu. turnuva kadrosunda yer aldı.

http://www.transfermarkt....eno/profil/spieler/207917

https://twitter.com/lfc18alberto

liverpool'u uzun süren götürecek oyuncu. 3-5-2 oyun tarzı değil de, sanki 4-4-2'de daha iyi oynayacak isim.

görsel
hücum yönünü çok beğendiğim ancak defansif yönünü oldukça kötü bulduğum genç ve yetenekli sol bek oyuncusu.
Yerine joe gomez in tercih edildiği sol bek. Sezon başından beri her maç kulübede oturtuldu. Oynatmayacaksan niçin 28 milyon euro verdirttin rodgers?
Şu ana kadar beklentileri karşılayamayan sol bek. Ha biz ne istiyoruz peki. Her maç 4-5 isabetli orta ya da sene de 5-6 gol 12-13 asistlik bir performans mı?belki henüz değil ama takım oturunca isteyecegiz elbette. Beklentileri şundan dolayı karşılayamadı. insan istiyor ki biraz daha şöyle sahada olduğunu farkedeyim. Ne bileyim şöyle güzel bir bindir soldan sonra benteke nin kafasına kondur topu. Rakibi kovala kayarak müdahale et falan ama bunları da yapmıyor. Oynadı mı moreno diye sorsan o gün eğer ilk 11 de gormediysem sahada olup olmadığına dair birşey diyemem.
ortalarını çok yüksek açan sol kanat. yüksekten kastım 2-3 metre falan değil , bildiğin 7-8 metre havadan orta açıyor. merdiven mi var sanıyor ceza sahasında artık bilemiyorum.
(bkz: derhal burayı terket kardeşim)
yahu bu adamı fm 2014 te ben keşfetmiştim o yüzden özel bir sevgi besliyorum bu adama karşı.
O kadar kötü durumda ki sol bekte klopp James milner ı tercih ediyor. Ulan ilk sene şöyle böyle idare etti ama artik tam bir bela oldu başımıza. Bunu kimse almaz da artık yine çöpe gitti 28 milyon euro.
Bu kadar kötü , bu kadar savunma yapmayı beceremeyen 28 milyon euro ya transfer olmuş başka bir sol bek yok futbol tarihinde. Geriye dönme özürlü, döndüğünde ne yapacağını bilmeyen rezil , kepaze.

Edit: 28 degil , 18 miş.
Bu adam için verilmiş olan her bir euro için kafayı duvara vurmak gerek. Bunun yüzünden James milner orta sahada oynayamıyor. En iyi yaptığı şey penaltı. Herhalde buna alt yapıda oğlum eğer biri seni ceza sahasında falan geçerse hemen ona çelme tak. Ne olacak en fazla penaltı olur demişler.
Futbolcu olduğu idda edilen ispanyol kişisi. Hemen takımdan gönderin de bari sol bek var demeyelim.
Bugün west bromwich maçında öyle bir gol kaçırdı ki daha doğrusu öyle bir batırdı ki artık kesin kanaatim bu adamın dünya üzerindeki en kötü sporcu olduğu yönünde. Amatör ya da profesyonel fark etmez yer yüzünde herhangi bir sporla uğraşmış herkes bu adamdan daha iyi bir sporcudur.
klopp tarafından derhal takımdan def edilmesi gereken leş ve bir işe yaramayan defans oyuncusu.

kendisi eski sevilla oyuncusudur ve sevilla-liverpool maçında kasti olarak liverpool'da 2 gole mal olmuştur.
Fenerbahçe nin yeni sol beki.