1. 1.
  adından da anlaşılacağı üzere akşamın bi körü gidilip gecenin başka bi körü eve dönülen okul çeşididir.burda okuyan çocuklara ayrı bir yazıktır günahtır.günün uykuda geçmesi gereken bi kısmını mecburi olarak okulda geçirmekte olan bu çocuklar gecenin dibinde ,ıssız sessiz sokaklarda evlerine dönmeye çalışırlar.
  ... freedean
 2. 2.
  akşam lisesinde okumak gayet zevklidir,eski okuldaki bütün zayıfı olan arkadaşlar ordadır,dershane ortamı vardır,rahattır,karışan ögretmenler olmaz,çok zayıfı olanlara tavsiye edilir.*
  ... sleepless
 3. 3.
  (bkz: alsancak namık kemal lisesi)
  ... keditestisleriyleoynayanfare
 4. 4.
  oradaki öğrencilere yazık filan değildir. bütün sene boyunca poposunu dikip yatan bünyelere kolay yoldan baya tuzlu bir paraya eğitim hakkını devam ettirmesi sağlanır. doğru dürüst ders mers anlatıldığı yoktur orada. hiç bir şekilde okumak istemeyen öğrenciyi anası babası son çare olarak bari lise eğitimini tamamlasın diye buraya gönderirler.
  ders denilen saatlerde isteyen müzik dinler isteyen ayağını uzatıp oturur. böyle de garip bir lisedir bu liseler. zaten buradan mezun olan öğrencinin çokda fazla üniversite okuyabileceğini sanmam. işte zor bela bir lise diploması kazanır. o da epeyce tuzlu bir paraya malolur.
  1 ... notre dame
 5. 5.
  yılda 2000 ile 2.550 arası değişen okullardır
  aylık : 200 tl ile 250 tl arası değişiyor
  kısa bir bilgi vereyim yaşıtınıza göre arkadaş bulamazsınız en yüksek 22 yaş vardır tabi bu lise 1 lise2 lise 3 lise 4 geçerlidir istersen derse girersin istersen hiç bir derse girmessin yada sadece sınavlarda gidersin soruları yapıp çıkarsın.

  yararlımıdır: pek yararı yoktur ama derslere girmeyip başka bir yerde çalışırsan o paraylada güzel şeyler yapabilirsin.

  bazılarıda vardır lise 1 de kalıp 2. sınıfa geçip devlet okuluna giderler. bölümünü seçerler zaten çoğu sözel bölümünü seçerler ve geçerler.
  ... milecrewa