bugün

bir tespittir. güzel günler göreceğiz güneşli günler.
romantik bir hayaldir. 100 sene önceki gibi kıyamet görmeden gelen gideni aratacaktır.
akp giderse dertler ve asıl karışıklık o zaman başlayacaktır. eğer tayyip erdoğan olmasa yiyecek ekmek bulamaz bu millet, ak partinin kıymeti bilinmelidir.
eğer ölümü gösterip kansere razı edenlere aldanılırsa bundan daha beterinin de başımıza gelebileceği sloganımsı tespit. iş akp yi sandığa gömmek değil, o sandıktan akılcı,demokrat ve gerçekten ülkeye sahip çıkacak bir yönetim belirlemektir. mevcut partiler içinde böyle bir parti ise kişisel kanaatime göre yoktur.
akp'nin yerine gelecek olan da akp kafasındaysa dertler kaldığı yerden devam edecektir. atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen bir parti gelmeli ki ancak o zaman dertler biter. bu koşullar altında bu oldukça zor görünüyor ne yazık ki.
Sabah akşam bunun için dua ediyorum.
Beyni göçmüş gitmiş birey söylemi.
Yapmayın etmeyin.
Gitmeyeceğini bile bile böyle bir cümle kurmak kabul edilmiş ezikliğin bir göstergesidir.
öyle olacaktır.

bekliyoruz.
akp den önce hiç derdimiz yokmuş gibi bir algı var.
sonra da hiç derdimiz olmayacak gibi bir algı.
inşallah denilen olaydır..
dertlerin bitmeyişinin akp den bağımsız olduğunu bana hatırlatan cümledir.
inşallah.
herkesin altına imza atacağı gerçek.
Büyük bir tespittir.
üstad necip fazılın "dünyanın en kısa fıkrası" olarak nitelendirdiği konuya benzeyen bir önermedir
2002 den önce de ecevit bahçeli için aynı şeyi söylüyorduk.
bıraktıkları bazı kronik sorunları kıçımıza sokarsak hakikaten mümkünatı olabilir.
30 mart bir fırsat olarak görülmelidir.
kim giderse dertler biter ben söyliyim mi?

pkkya pekeke diyen chpli ve hdpli kesim,
atatürke ingiliz ajanı diyen akpli kesim,
ermeni soykırımı vardır/türk devleti katildir diyen chpli kesim,
teokrasinin/şeriatın kurtuluş olduğunu düşünen ak partili kesim,

giderse bu ülke kurtuluşa erer. takriben nüfusun yüzde 65i yani.
Önümüzdeki seçimde olacaktır ama eğer erdoğan yine seçilirse artık bu halk gerizekalı deyip iyice vites yükseltecektir. Kesinlikle seçilmemesi gerekiyor yoksa bu ülkede yaşanmaz artık. Şakası kalmadı bu işin.