bugün

kibir abidesi akpli cumhurbaşkanımız yaşadıkları hezimeti ve chp'nin başarısını kabullenemediği için seçim sonucunu akplilerin sandığa gitmemesine bağlamış * birincisi katılım oranı %78,11, zaten türkiye ortalaması %80 falan ikincisi AKP seçmeni sandığa gitmediyse sandığa gidenler kimdi ? chp oyunu nasıl oldu da %12 arttırdı ?

https://twitter.com/cumhu...tatus/1775254201570037842
etrafındaki danışmanımsıların erdoğanı teselli şekli.

-yüce reisim, ulu önderim, uzun adamım, bizim seçmenler sandığa gitmemiş.
-he o zaman suç bende, bizde ya da adaylarımızda değil, seçmende... vay hainler...
% 8. Çevremde tanıdığım çok insan var gitmeyen.
Ben gene oyları şişirdiklerini, akp'nin oylarının açıklanandan az olduğunu düşünüyorum.

Trafoya kedi bile sokmuş bir iktidar, bütün balkanlardan daha çok para döndüğünü bildiği, rant cenneti, istanbul'u elin chp'sine yar eder mi? Üstelik 14 kendisine ait belediyeyi de kaybetmek suretiyle...

Olur mu yaw öyle şey...

2019'dan sonra bile ekrem imamoğlu o kadar feryat etmesine rağmen bisürü rant kapısını "kanunda değişiklik" yapıp kontrolünü belediyeden alıp, ekrem'i ziktiret biz yememize devam edelim, deyu, bakanlığın kontrolüne vermediler mi?! ..

Bunları dener rte...bi halt çıkmaz...sonra her yere kayyum atamaya kalkacaandan korkuyorum ben!!

Çünkü onun ana fikri, benim bu şekilde ölene kadar idare etmem, ne yapıp yapıp yargılanmamam lazım, diye düşünüyodur.

Çünkü sadece yunan'a geçen 18 adadan, onu "vatana ihanet" ten yargılarlar...diğer herşey ondan sonra gelir.

Kalıbımı basarım, böyle düşünüyordur...

N'aaparım da yargılanmam?!...onun yegane sorunsalı budur!!
kendi seçmenin sandığa gitmemesini her seye rağmen basarı olak görmek de ilginç gercekten.
adamların sürekli bahane üretme üzerine kurulu bir düzeni var, hiç hata yaptık diye bir öz eleştiri mekanızması yok, malum şahsı türlü bahanelerle mutlu edelim yeter, tek dertleri bu.
ben de chp'ye oy vermiştim ama bu sefer oy kullanmaya gitmedim.
Ak Parti'ye oy veren 100 kişi tanıyorsam; 50 kişi başka partilere oy verdi, 25 kişi sandığa gitmedi, 25 kişi de ak parti 'ye devam dedi.

Benim çevresel istatistiğim.
demek ki gerçeği gördüler ve geçmiş kararlarının pişmanlığıyla tekrar bir yanlış yapmaktan kaçındılar.
nihayet akıllandılar demek ki. yokluk onları da ayıktırmıs .
subliminal mesaj içeren söylemdir. yani diyor ki bize kızıp cehapeye yeniden refaha oy verenler akp seçmeni değil artık. ocak dışısınız artık sizde makarna kömür yok artık sizede diyor.
oy kullanmasını bilenler ve asıl gitmesi gerekenler gittiyse, asla sıkıntı olmayacak eksiklik durumudur.
bu seçimde katılım oranının %7lik bir düşüş yaşadığı tespit edilmiştir. ekseriyeti akp seçmeni olsa da, muhakkak sandığa gitmeyen ya da gidemeyenler arasında muhalif seçmen de vardır. sandığa gitmeyen akp seçmeni oy kullansaydı dahi, yine de büyükşehirlerdeki fark kapanmayacaktır. seçimin ana belirleyicileri ise ekonomik çöküş ve büyükşehirlerde eleştirel düşünce, sekülerlik ve bireyselliğin güçlenmesiyle ortaya çıkan toplumsal dönüşüm olmuştur.
Gideydi dayı dkfk.
Birincisi, ak parti secmeni diye bir kitle yok. Rte secmen kitlesi diye bir sey var.

ikincisi, sandiga gitmeyen chp secmeni de bir hayli fazla. onlari da hesaplayin.

Bence sandiga gitmemelerine sevinmeliler. Cunku chp farki iyice acardi. Swh.
10. Bin tl verilen 60 yaş üzeri emeklilerden gitmeyen çok oldu. Gidenler de fatih erbakan ve püskevitle oy verdi.
gitselermiş o zaman. niye gitmemişler. elleri kolları mı bağlıymış.
Genel kurula girmişler acun filmini izlemeye.