az once denedigim ve hastasi oldugum mezemsi yiyecek.ingreditents,

kozlenmis kirmizi biber,kozlenmis patlican,biber salcasi,havuc,kuru sogan,zeytinyagi,tuz,sarmisak,limon konsantresi,asit duzenleyici(sitrik asit e330),kivam artirici(ksantam gum e415),karabiber..

evimizde asit duzenleyici ya da ksantam gum falan oldugunu sanmiyorum,o yuzden bundan sonra da hazir alicam..
kepekli ekmek üzerine labne peynirle yenmesi ve hatta sadece ekmek üzerine değil yemeklere konması vasıtasıyla topluma karıştırılması tavsiye edilen sosumsu,sürümsü.*
galeteyle beraber, yendiğinde harika bir kahvaltılık olur kendisi.
hirvatistan`da üretilen salcamsi sos. balkan ülkelerinde oldukca tutulan marka.
kozlenmis biber ve kozlenmis patlicanin super birlikteligi. tadi bilindik ama adini yeni ogrendim. firindan yeni alinmis taze citir ekmek ile yenmesi lezzetini arttirir.
giderek yaygınlaşan bizim patıcan salatasının kırmızı biberli versiyonu ya da ikisi dengede diyelim.

yapmasında bi zorluk yok.
görüldüğü an ekmek arası yapıp hayvan gibi gömülmesi farz olan muhteşem lezzet.
harika bir lezzettir. evde de yapılabilir hatta hazırlarından daha güzel olur. kendinize göre ayarlayabilirsiniz. örneğin; közlenmiş kırmızı biber ve patlıcan, sirke, sarımsak, salça, baharat (köri, kimyon, kırmızı biber, karabiber...) benim yıllar sonunda geliştirdiğim bir formüldür. (altın oranları uygulamak lazım tabi, hangisinden ne kadar konulacak önemli bir konu)
ajdar çağrışmaktadır.

değil mi ama?
a101'de tam öğrenciye layık olarak 2.45 tl'ye bulunabilecek lezzetli mezemsi.
şudur;
görsel
denenmesi gereken süper bir lezzet. tek oturuşta bir kavanoz bitirme tehlikesi taşıyan bir yiyecektir. oburların ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
bundan vazgeçemiyorum. ekmeğe sürüyorum olmuyor. peynirin üstüne döküyorum olmuyor. kaşıklaya kaşı klaya yiyorum olmuyor. bir türlü kanamıyorum. alerji de yaptı parmaklarım kızardı kaşınmaktan... berrak markası ismini dobipa koymuş domates-biber-patlıcan dan ötürü.. 7 lira da oldu kavanozu... vazgeçemiyorum.
anavatanı balkanlar olan efsane sos.