bugün

yeniçağ gazetesi ankara temsilcisi.
daha önce hem Abdullah Gül'ün hem de Recep Tayyip Erdoğan'ın eski basın danışmanı.
Ankara Arena'daki alan hakimiyeti stratejisi başlıklı yazısında ilginç tespitlerde bulunmuştur.

--spoiler--
işte, yapılan kamuoyu aldatmaca-larının acı ama gerçek yüzü..

Güvenlik güçlerinin resmi raporlarından,

* Terör örgütü kış aylarında şiddet eylemlerini arttırarak devam ettirecek.

* Terör örgütü " seferberlik " ilan etti. Her evden en az bir kız ve erkek çocuğu topluyor. Terör örgütü ilk kez bu dönemde rekor sayıda çocuk militan kadrosuna sahip oldu. 2 haftada eğitim verilen bu çocuklar direk ölüme gönderiliyor.

* Terör örgütü özel harekat timlerine karşı, " özel güçler " teşkilatı kurdu. PKKnın profesyonel teröristleri bu yapılanmanın içine dahil edildi.

* Bölücü terör örgütü yakın zamanda " Pınarbaşı " benzeri eylem planladı.

* Örgüt bomba ve benzeri patlayıcıları şehir merkezlerinin hemen yakınlarındaki mezarlıklarda saklıyor.

Geçelim diğer gelişmelere,

Terörün en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Çukurcada son üç ayda orada konuşlu çeşitli birliklerden 60a yakın astsubay ve uzman çavuşun istifa ve kendi isteğiyle emeklilikle görevlerinden ayrıldığını biliyor musunuz?..

Jandarma Genel Komutanlığından Eylül döneminde ( son iki ay ) yine istifa ve kendi isteğiyle emeklilikle 800e yakın görevden ayrılma gerçekleştiğinden haberiniz var mı?

Tabii ki yok!..

Neden?

Çünkü, siz kafanızı " cici Öcalan " filmini seyretmekten kaldıramıyorsunuz ki!..

Siz, " ikinci Oslo harekatı " adlı pembe filmleri izlerken bölgede görev yapan bir askeri yetkili bakın ne dedi,

" Karakollarımızdan, kışlalarımızdan çıkamıyoruz.
Özellikle astsubaylarımızın ve de uzman er ve erbaşlarımızın morali sıfır noktasında.
Büyük bir moral ve motivasyon eksikliği mevcut.
Teröriste karşı kurşun sıkanlar hain damgalamasıyla savcı ve hakimin karşısına çıkartıldığı için herkes inisiyatif kullanmaktan korkar ve kaçar hale geldi "

Daha sını yazmıyorum.

Güvenlik raporlarına geçen, sizin medyada zor bulacağınız son bir haber,

Geçtiğimiz günlerde Türkiyenin göbeğinde Osmaniyenin Küllü köyünde karısı ve üç çocuğuyla piknik yapan vatandaşın başına ne haller geldi?..

Söz konusu vatandaşlarımız piknik yaparken terör örgütü militanları gelip çocukları rehin aldı.

Çaresizlik içindeki babaya da 2 milyar lira bir de eline iaşe listesi verip, " bunları bize akşama kadar getireceksin " tehdidinde bulundular.
Baba, teröristlerin istediklerini yerine getirdi ve akşam saatlerinde çocuklarını kurtarabildi.
Olay resmi makamlara intikal etti.

Sonuç?..

Teröristler Osmaniye de cirit atmaya devam ediyor..

Ankara nın Arenası ve de " büyük 2023 vizyonu "

Yerseniz!...

--spoiler--

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=24264

düzenleme: götün evladı, eksile, sen eksileyince bu yazılanlar sadece bir kabus oluyor diye düşün ..
7 ekim 2012 yazısı ile iktidarın ipliğini pazara çıkarmış köşe yazarı.

--spoiler--

Suriye den top mermisinin nerelerimize düştüğünü tek tek sayıyoruz.
"Misilleme " adı altında büyük bir psikolojik operasyon da beraberinde yapılıyor.
Tayyip Erdoğan da savaş tamtamlarının sesini var gücüyle yükseltiyor.
PKK terörü oluk oluk kan dökerken barış güvercini olan Erdoğan Suriye ye karşı cengaver kesildi.
Taraftar medya da yapılan psikolojik ve de her türlü operasyona var gücü ile çanak tutuyor.
Akredite olmanın bedellerinden biri olsa gerek!..

--spoiler--

http://www.ilk-kursun.com/haber/122102
gazeteci gibi gazetecidir.

bugünkü yazısında çok güzel bir saptama var.

özeti:
türkiye'nin süleyman şah karakolunu götüne vura vura kaçırmasıın ve 37 km geri çekmesinin sebebi kuzey ırak'tan akdeniz'e açılacak olan kürt (israil) koridorudur.

http://www.yenicaggazetes...k-imkansiz-mi-34870yy.htm
sevmeme rağmen maalesef çok fazla satmayan ama saygın bir gazete olan yeniçağ'ın değerli ismi.
adamın yaptığı ve yazdığı resmen ülke'nin gündemi oluyor.
en son ordu'nun savaş için yazılı emir isteme olayını da kendisi duyurmuştu. şimdi bütün ülke bu durumu konuşuyor.
umarım bu güzel gazete de daha çok insana ulaşır.

"gazeteci".
Terör olayları için bilgi alınabilecek en önemli ve belki de tek gazetecidir.

Dünkü yazısı okununca bugünkü saldırı daha iyi değerlendirilebilir.
17 temmuz 2016 tarihli yazıda çok önemli noktalara değinen gazeteci.

http://www.yenicaggazetes...eten-sok-isim-38981yy.htm
Yazılarına pek itibar etmediğim komplo teoristi.

15 tane helikopterin kayıp olduğunu iddia ediyor. Koskoca helikopter ulan bu. Bi tim asker Marmaris ormanlarına firar etti. Didik didik aradı taradılar. Yarısını buldular yarısı da eli kulağında. işte bu sebeple ben bu iddiaya itibar etmiyorum.
yeniçağ gazetesi yazarı ahmet takan'ın yazısı:

"teog kaldırıldı, üniversiteye giriş sistemi değiştirildi. Peki herkesin evini mutlaka ilgilendiren bu kararı kimler aldı ve nerede alındı?. Eğitim Bakanlığı'nda, YÖK'te alınmadı da nerede oldu bitti bu işler?..
En doğru cevabı vereyim;
Saray da aile içi kabinede. Bilirsiniz!.. Bu tip haberleri saraydan sağlam kaynaklardan çıkışlı olmadan kaleme almam. işin sırrı, Erdoğan'ın "çocuklar evlerine en yakın okullarına gitsin" sözlerinde gizliymiş. Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal Erdoğan mış.. Gerçek Eğitim Bakanı ve aynı zamanda YÖK Başkanı olan Bilal Erdoğan... Aile içi karar toplantısında Bilal Erdoğan babasına yeni sistemleri anlatması sırasında "çocuklar evlerine en yakın okullara gitsin" demesini ve böylece haklılık ve inandırıcılığın çok yüksek olacağını önermiş. Aile kabinesi uygun bulmuş, R. Erdoğan'da son onayı vermiş. Buyrun size yeni eğitim sistemi!..
Daha anlaşılır hale getireyim;
Bilal Erdoğan ve sahibi olduğu TÜRGEV'in eğitim alanındaki yoğun faaliyetleri malumunuz.. ENSAR Vakfı'nın da... Bunların ne kadar sayıda yurtlara sahip olduğunu bilemiyoruz. Ancak en imtiyazlı şekilde korundukları ve çoğaldıkları gayet net. Projenin özü şöyle; diyelim ki, evinizin yakında çocuğunuza istediğiniz gibi bir okul bulamadınız. TÜRGEV'e veya ENSAR'a yönlendirilirsiniz. Oralarında yurtları ev statüsünde değil mi?.. ikametgah belgesi temin etme gibi bir sorununuzda olmaz. Verirsiniz yurda bebeyi!.. Maddi durumuz sıkıntılıysa ona da çözüm bulurlar, aklınız arkada kalmaz. Hem çocuk diplomayı aldıktan sonra sıkı da bir Erdoğanist olur!.. "Olsun varsın ne çıkar" mı?..
Yeni projenin, ışık evleri projesinin kopyası olduğunu hala göremiyorsanız, benim size söyleyecek hiç bir sözüm yok."

eğer amaçlarına ulaşırlarsa çok kötü şeyler olacak.
Herhangi bir yazısını müstakil olarak okuyunca "vay amk, ohara" diyorsun demesine de birkaç yazısını okuyup fotoğraf gibi değil de video gibi bakınca mevzuya o obareyyyy durumu kayboluyor. Çok kofti, çok teneke oluyor artık. Hele ki bir de köşesindeki o boğazında su kalmış tipli pozu. Beni benden seni ondan alıyor.
Komplo teorileri ile ilgili yazıları oluyor.

Köşesinde fotosu ise patrona yakalanan ofis personeli gibi.
Kripto maklubecidir...