bugün

honduras baharatı adıyla bilinen tarçınımsı tadı olan kabuklu bir meyve vardır, çaya atılan şeker kadar atılsa bile kimsenin boş durmayacağı söylenir.
mini etektir, göğüs dekoltesidir, buğday ten rengidir, kıvırcık saç ve siyah kocaman gözlerdir.
(bkz: bana göre)
cinsel gücü ya da isteği artıran madde ya da ilaç.
aynı zamanda hoş bir eurovision şarkısı.

(bkz: (vid #5116))
etkisinin psikolojik olduğu söylentileri ortada dolanmasına rağmen bence fiziksel payını yok denemeyecek kadars çok olduğu bildiğiniz enerji verici yiyeceklerdir.
bir bakir veya bir bakire için herşey afrodizyak olabilir.
bir nevi kaldıraç etkisi yaratan madde / nesne.
Bir madde değil, isimdir. Afrodizyak diye bir madde yoktur. Cinsel uyarıcı etkisi yapan her maddeye afrodizyak denir. Bi çeşit kategoridir yani. Cinsel organ gibi düşünün. Penis de cinsel organdır meme de. Sözlükte bunun ayrımını yapamayan insanlar var.
tahrik eden şeylerdir (bkz: yarak)
Kimi zaman sestir, mimiktir.

Poposunu ısırdığım ya.seksi bebek.

https://m.youtube.com/watch?v=TdSAHSot154
bana mevsimsel zuhur eden durum. normalde pek umursamam bu işleri ama her nisan, ağustos arası güçlü bi istek doluşuyor.
balıklar için tarçındır. tarçının balıklar üzerinde afrodizyak etkisi vardır. sularına filtrelenmiş (tanesiz) tarçın suyu ekleyin, çatır çutur sevişiyorlar efendim durduramıyorsunuz.
Afrodizyak, kişide ani bir cinsel istek oluşturan, tüm duyularla hissedilen ve buna paralel olarak cinsel hormonların salgısını hızlandırarak cinsel performans artışı meydana getiren bir madde olarak bilinmektedir. Afrodizyak kelimesi Yunan diline ait bir kelimedir ve güzellik tanrısı olan Afrodit bu ismin koyulmasında belirleyici kişi olmuştur. Fransızca kökenli olan bu kelime ”aphrodisiaque” sözcüğünden türeyerek dilimize yerleşmiştir. Ancak bu sözcüğün daha önce bahsettiğimiz gibi asıl kökeni Yunanca aşk ve tanrıçası olan Afrodit‘ten alıntılandığı da bilinmektedir. Türk Dil Kurumunda ise ”cinsel duyguları ya da isteği uyaran veya artıran madde” olarak tanımlanmaktadır.
(bkz: avokado)
belki en meşhur olup girdisi olmayan bkz. fındık.
(bkz: aganigi naganigi)
görsel
Gözleri, kokusu ama parfümler deodorantlar değil kendi kokusu, öpülünce gözlerinin kapanıp gülümsemesi.