1. 1.
  altıncı nesil yazar. hoşgelmiş.
  ... agacelo
 2. 2.
  "afrodizyak" olarak okunur * *
  listenin uzunluğunu görünce; millet olarak, neden bu kadar sex meraklısı olduğumuzu anlamış oldum. meğer yediğimiz içtiğimiz birçok şey bizi azdırırmış * *
  işte aşkın menüsü aşağıda.

  --spoiler--

  uzmanlara göre, kadın ve erkek 30 yaşına kadar, üremeye ve orgazma yönelik olarak; cinsel güçlerinin doruklarında oluyorlar. otuzlu yaşlardan itibaren, yaş arttıkça insanlar sosyal ve ruhsal açıdan baskılardan kurtularak; cinselliği artık üreme aracı olarak değil haz alarak yaşıyorlar.

  sevgiyle yaşanan cinsellik: vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin ve rahatlık duygusu oluşturur; kan dolaşımını arttırır; endorfin, seretonin ve dopamin gibi mutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur; kas çekilmelerinde meydana gelen acıları hafifletir; formda hissettirir; olumsuz düşünceyi önleyerek olumlu bir bakış açısı verir; kadınlarda adeti düzenler. yıllardır birlikte olan çiftlerin birbirlerine tutkun olmaları için sihire ya da mucizeye ihtiyaç yoktur. fiziksel olarak kasların kasılması olan orgazmı, kalsiyum düzenler. vücutta kalsiyum eksikliği olursa orgazmla ilgili sorunlar çıkar. sardalye balığı, süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunan kalsiyum orgazmı kolaylaştırırken; mısır, buğday, fasulye, bezelye, fındık, peynir, istiridye, sütsüz çikolata ve yumurta da bulunan çinko ise sperm sayısını arttırıyor.

  insanlar, çok kolay yöntemlerle sevdiklerini etkilemenin ve onlardan etkilenmenin yolunu bulabilirler. ilişkiye tutku ve heyecan getirilmek isteniyorsa, vücuttaki etkisi bilim adamlarınca kanıtlanmış afrodizyaklarla başlangıç yapılabilir. "cinsel arzuuyandırıcı" anlamına gelen afrodizyaklar, adını Yunanlıların aşk ve güzellik tanrıçası afrodit'ten alıyor. günümüzde ise çeşitli içkiler, gıda maddeleri, parfümler, bitkiler ve kimyasal maddeler afrodizyak olarak biliniyor. Her gün birçok kişi, farkına bile varmadan, afrodizyak özellikleri olan pek çok gıda maddesi tüketiyor.

  afrodizyaklar, seks gücünü ve sekse olan isteği artırarak insana seks hayatında olumlu değişiklikler yaşatıyor. aslında, aşk hayatının değişmesi için kişilerinin önce kendilerinin bunu gerçekten istemeleri ve partnerlerine tutkuyla bağlanmaları gerekir. eğer cinsellik sevgiyle yaşanmıyorsa, afrodizyakların da hiçbir etkisi olmaz. sağlıklı bir cinsel yaşam için dengeli beslenmenin ve afrodizyakların yanı sıra günlük egzersizler yapmak da gerekiyor. ve ayrıca cinsel gücü azaltan sigara ve stresten uzak yaşamak ve uykusuz kalmamak gerekiyor. başlıca afrodizyaklar ve etkileri şöyle:

  polen: son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunur.

  yohombin: afrika'da yetişen bir ağacın kabuklarından elde edilen yohombin, vücuttaki kanın cinsel organlaratoplanmasını hızlandırır.

  kişniş: özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilir. aşırı kullanımı erkeklerde ters etkilere neden olabilir.

  hardal: cinsel bezlerin işleyişini artırır.

  süsen: süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

  yasemin: likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır

  meyan kökü: meyan kökünden elde edilen meyan ekstresi, maden suyu ile karıştırılınca erkekler ve özellikle kadınlar için çok etkili bir afrodizyakhaline gelir .ayrıca meyan ekstresi genel sağlık kazandırır.

  safran: aşırı tüketildiğinde gülme krizine neden olan safranın, erojen merkezler üzerinde uyarıcı etkisi vardır.


  çadıruşağı otu: yalnızca asya'da yetişen ve çok kötü kokan çadıruşağı otundan elde edilen karışım, asya'da uyarıcı olarak kullanılır.

  vanilya: merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla karşı cinsi harekete geçirir.

  saparma: ilk kez latin amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinen, saparma bitkisinden elde edilen karışımların içinde çeşitli hormonlar bulunuyor.

  roka: bolca demir ve c vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir ve ayrıca, cinsel gücü de artırır.

  maydonoz: yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.

  kekik: güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

  arı sütü: cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri kısa zamanda hissedilir.

  bal: mikroplara karşı dayanıklılık sağlayan bal, cinsel gücü artırır. tarihte bal, seks açısından, insanlar tarafından çok farklı şekillerde kullanılmıştır. örneğin, polonyalılar ilişki öncesinde cinsel organlarına bal sürerlerdi.

  limon: yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artması için olumlu etki yapar.

  istiridy: içindeki çinko ile spermin çoğalmasına neden olan istiridye, cinsel isteği artırır.

  hindi: istiridyeden daha fazla çinko ihtiva eden hindi, protein açısından zengindir ve cinsel isteği artırır.

  kereviz: idrar sökücü özelliği olan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önlemesinin yanı sıra kadınlarda adet öncesi şişkinliğin de önüne geçer.afrodizyaktır

  çikolata: içinde magnezyum, fosfor ve kafein bulunduran çikolata, insanı mutlu eder, harekete geçirir ve güçlendirir.

  fıstık ve fındık: e vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.

  muz ve kabuğu: insana kokusuyla bile mutluluk aşılayan muz, özellikle kabuğu ile pişirilirse cinsel gücü oldukça fazla artırır. afrodizyaktır

  sarmısak: içinde sakkaroz, glikoz gibi karbonhidratlar ile protein, kalsiyum, fosfor, demir ve a, b, c vitaminleri bulunan sarımsak, cinsel gücü artırır.

  çilek: Cilt sorunları için en iyi meyvelerden biri olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır.

  incir: bronşit, öksürük ve boğaz ağrılarına çok iyi gelen incir, erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyaktır.

  şeftali: a provitamini bakımından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyaktır.

  armut: çok az meyve asidi içeren ve organizmanın fazla suyunu alarak fazla yağları yok eden armut, güçlü bir afrodizyaktır.

  marul: içinde a, b, c, e vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, iyot, sodyum gibi mineraller bulunan marul, az miktarda yenilirse cinsel gücü artırıyor. ancak, fazla miktarda yenen marul da cinsel gücü azaltıyor ve uyku veriyor.

  ançuez: genellikle hamsi, bazen çaça, sardalya ya da tirsi balıklarından yapılan tuzlu ve yağlı balık ezmesi olan ançuez, cinsel gücü artırır.

  havyar: balık yumurtası olan havyarın besin değeri çok yüksektir ve güçlü bir afrodizyaktır.

  domates: içinde bolca a, b, c ve k vitaminleri bulunan domates, cinsel gücü artırır

  salatalık: gözler için çok yararlı olan (özellikle şiş gözlerin iyileşmesinde) salatalık, cinsel gücü artırır

  soğan: güçlü antiseptik bir etkiye sahip olan soğan, cinsel gücü artırır.

  zencefil: yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.)

  şarap: güçlü bir antioksidan olan (sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyucu maddeler içeren) şarap, az içilirse kalbe çok faydalıdır ve aynı zamanda güçlü bir afrodizyaktır.
  --spoiler--
  2 -2 ... afrodisiacgibiyim
 3. 3.
  (#6319575)
  nolu açıklaması ile okuma gücümü derbeder eden yazardır.*
  3 ... rupa parinemesan
 4. 4.
  peynirciks yine yakalamış birini pusuda bekliyor sanki.6 nesil yazar ayrıca tertibimdir askerden hoş gelmiştir askerde az çadır kurmadık onunla nice entrylere tertibim.. * *
  2 ... yuruyen aksam
 5. 5.
  Bende birlikte az mı örgü ördük diyecektim tam. Hay allah yanlış yazar.**
  Nickiyle kafaları karıştıracak olan hoşgelmiş altıncı kanka yazar nesil.
  3 -1 ... seniseviyorumbendeseni
 6. 6.
  Nerdesin sen ?
  ... kunteperist