bugün

afedersin gurcu diyede devam eder.

edit:baslik sahibi kacmis.sayin cumhurbaskanimizin donemin basbakani ve cumhurbaskani adayi iken soyledigi ve turk irkcilari tarafindan buyuk ragbet goren o meshur sozu.
lütfen ermeni...
Kadir Mısıroğlu'nu hasta yatağında ziyaret eden insandan beklenebilecek sözler.
Yaran recep tayyip erdoğan sözüdür.
afedersin Recep.
cumhurbaşkanı adayı rte 'nin "Benim için Gürcü diyen oldu, afedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu. Ben Türküm" açıklamasında ermeniliği çirkin olarak tanımladığı söz.

türkiye'de hiç ırkçılık yok, tabi yersen.
(bkz: afedersin negro)
Bir defa teyzenin birine yardım ettim diye Teyze beni sevdi.
Nerelisin kızım dedi.
Yugoslav göçmeniyim teyze dedim.
Aman kızım olsun, insan ol da dedi.
Sağ ol teyzem, senin kadar insan olmadım ama idare et.
'Afedersin ermeni' diyen zatların dedelerinin (osmanlı devletü) ermeniler, rumlar ve yahudiler sayesinde ekonomisini döndürdüğünü hiç kimse inkar edemez. Toprakla uğraşan halk mı koca imp ekonomisini idare edecekti ?. Swh. Gerçekler azizim ...
Afedersin ermeni deyip de webo olayında prim yapmaya çalışmak tam da makyavelistlere göre bir iş..
ermeniler, rumlar bu ülkenin mihenk taşı idi, gururu idi. mesela akp'lilerin çok sevdiği ara güler de ermeni asıllı idi.

adile naşir, onno tunç'da ermemi asıllıdır.

afedersiniz ermeni lafı, bu değerlere karşı edilmiş bir sözdür.
Andranik Toros Ozanyan veya Antranig Paşa

Rus Ordusunda Ermeni gönüllülerinden oluşan birliklerden birinin komutanı.

1865'te Şebinkarahisar'da doğdu. 1890'da istanbul’a yerleşti.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Andranik_Ozanyan

Gabriel Noradunkyan

Gabriel Noradunkyan II. Meşrutiyet'in ilanından sonra 1908 yılının Ağustos
ayında Nafıa ve Ticaret Nazırlığı’na getirildi. Aynı yılın Aralık ayında da
Meclis-i Ayan üyeliğine de atandı. Bu görevde 1910 yılının Ocak ayına kadar kaldı.
22 Temmuz 1912'de kurulan Ahmet Muhtar Paşa hükûmetinde (Büyük Kabine)
Hariciye Nazırlığına getirildi.
iki ay sonra çıkan Balkan Savaşı'nın diplomatik cephesini yönetti. 29 Ekim 1912'de
kurulan Kâmil Paşa hükûmetinde de aynı görevde kaldı.

Osmanlı Devleti'nin I. Dünya Savaşında uğradığı yenilgiden sonra toplanan Paris Barış Konferansına
katılarak Ermenilere Osmanlı topraklarından bir pay verilmesi için çalıştı.
Daha sonra Lozan Barış Konferansı görüşmeleri sırasında Ermeni haklarını gündeme
getiren Bogos Nubar Paşa'nın önderlik yaptığı "Ermeni Ulusal Heyeti"nin üyelerindendi[4].

Nubar Ozanyan

Nubar Ozanyan (Ermenice: Նուպար Օզանեան; 1956-14 Ağustos 2017[3])
veya takma adı ile Orhan Bakırcıyan, Türkiye doğumlu Türkiye Ermenisi TiKKO militanı.
12 Eylül darbesinden sonra Ozanyan, Yılmaz Güney'in savunucularından biri olarak
Fransa'ya iltica etti.[4]

Ozanyan, 1990'da Lübnan'daki Bekaa Vadisi'nde yerel militanlar tarafından da askeri eğitim gördü.[4]
1991-92 arasında, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı savaştığı bildirildi.

[2] 1992 yılında Tunceli'ye döndü ve ardından yerel militanlarla birlikte Türk güvenlik güçlerine karşı çatıştı .

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nubar_Ozanyan

ne varki bunda bilinçaltının dışavurumu sadece, bu insanlar müslüman olmayanlara bu gözle bakıyorlar, ben bunların içinde 3 sene çalıştım ve beni de kendilerinden sanıyorlardı ve yabancı müşterilere sırf rus veya ingiliz diye etmedikleri hakaret kalmıyordu.
Anadoluda yetişen herkes bilir ermeni kelimesi acımasız zalim manevi duygulardan yoksun insanlar icin kullanıldığını. Muhtemelen bu da ermenilerin doguda yaptığı katliamlardan ileri gelmekte. Olayı ırkçılığa degil tarihsel geçmişe bağlamak lazım gelir.
Uzun adamın kara mizahta iyice geliştiğini gösteren cümlesidir. Yarmıştır. Bu ülkede rahat rahat kara mizah yapabilen tek kişi de o. Ben kendisi için yapayım,

Affedersin g*rcü.
Bir devletin başındaki kişinin kırdığı büyük bir pottur. Bu avrupa'da yapılsa başkan istifa ederdi büyük ihtimalle.

Akp'liler, dua edin türkiye'deki ermenilerin sayısı 10 milyon falan değil.

Türkiye ermenileri adına çok üzülmüştüm. Kimbilir ne hissetmişlerdir? Düşünsenize kendi ülkenizde size aynısının yapıldığını.
"Çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu." demiştir. Çarpıtılmıştır.
"Affedersiniz çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyenler oldu."
Rte
güncel Önemli Başlıklar