1. 1.
  iron maiden elektrocusu.Oturup karşılıklı sohbet edip çay çorba içmek istediğim güzide insan.
  (bkz: adrian poğaça)
  4 -1 ... archer
 2. 2.
  iron maiden'dan çıktıktan sonra bruce dickinson'ın solo projelerinde görev almış, iron maiden hayranlarının yoğun isteği üzerine gruba dönen bruce dickinson'ın beraberinde gruba getirdiği, "bruce'un hatrı olmasa ne olurdu?" dedirten gitarist.
  ... koko
 3. 3.
  atina' da verdikleri konserde gitarı çalınan şahsiyettir.

  ne pis milletmiş lan bu yunan milleti.

  gitarı bulup getirene çeşitli hediyeler ve adrian' ın kendi el yazısıyla yazdığı bir teşekür mektubu verilecekmiş. bunu da siteden açıklamışlar. ulan eşşek değilsen zaten milyarlık özel yapım gitarını bulup getiren adama bir teşekkür edersin. vay krolar vay.

  link de bu:

  http://www.ironmaiden.com...id=8&p2_articleid=978
  1 -2 ... osiris
 4. 4.
  dünyada bir tane üretilmiş jackson marka strat gitarı çalınan zavallı gitarist. oraya buraya ilan verip aratmakta inşallah bulunur.

  http://www.ironmaiden.com/images/guitar_pic.jpg
  1 ... replica
 5. 5.
  iron maiden ın 3 gitaristinden biridir, flight 666 izlendiğinde ton konusunda ne kadar titiz olduğu anlaşılabilir.
  2 ... cliffburton
 6. 6.
  tam anlamıyla gitar üstadı. öyle bir müzisyendir ki yaptığı har şarkı, yazdığı her solo dinlenesidir.
  1 ... one is light one is dark
 7. 7.
  maiden ın kendine özgü tekniği olan gitaristidir. babadır. yazdığı sololar çok iyidir. ayrıca kendi yazıp çaldığı soloları kimse öyle çalamamaktadır. aynı notalara basıp aynı hızda çalabilirsin, doğru da çalabilirsin ama öyle çalamazsın...
  5 ... trespass
 8. 8.
  bir dave murray değildir.
  4 -1 ... non flying dutchman
 9. 9.
  çok baba adamdır. milletin kastırıp kastırıp çalamadığı nice soloları gözü kapalı atar.
  sahnede duruşu falan da karizmadır, yıllardır kendisini bozmamıştır, ayrıca maiden'ın son yıllardaki
  iyice olgunlaşan sound'unda bu adamın etkileri görülür.
  kısaca (bkz: guitar god)
  1 ... philosophical suicide
 10. 10.
  Sorunlu fakat ağırbaşlı Maiden gitaristi.

  Her ne kadar küçüklüğümde Dave Murray hayranı olsam da, konserlerindeki o cızırtılı ve tok soundunu duyduğumda çarpıldım adeta, ben de Adrian SMith hayranı oldum.

  Öncelikle küçükken oldukça yoksuldur, hatta Iron Maiden'a katılabileceği sorulduğunda bir tiyatroda olan çalışmalara Vox AC30 amfiyle gitmiştir, fakat görmüştür ki maiden'ın sahne amfileri falan kocaman, çok şaşırmıştır. (early days, part1)

  Maiden'da ki en farklı sounda sahip gitaristtir. 1999'a guruba dönüşünden sonra solo olaylarına pek girmez, ritim atar genelde. Kendi sesini daha iyi duyabilmek için E Bam telini Drop D'ye düşürür, böylece 3 gitaristin arasında kendi ritim tonu kaybolmaz, adeta hep ön planda olur.

  Oldukça farklı gitarları vardır, bunlar:

  -Gibson Les Paul Golden Top Series. (17 yaşında, 275 Pounda almış, 3 ay inşaatte çalışmış almak için)
  -Jackson San Dimas Adrian SMith. Sanırım 3 tane var elinde. Bir tanesi altın renginde.
  -3 adet Fender Classic Stratocaster 2003, Floyd Rose ve HSS sistemi taşıyor bu üç stratı, 1 tanesinin üzerinde monte edilmiş midi pickup var.
  -Gibson SG Classic. Different World klibinde görülebilir.

  Bu arada bahsi geçen JAcksonlar adrian smith'in 80'lerde Grover JacksoN'dan aldığı gitarın orjinal kopyaları değildir. Bugün H-S-S tarzı manyetik dizilimi taşırken, asıl orjinalinde H-S-H vardır, Rock in rio sahne arkasında DAve çalarken görünebilir.

  Soloları bend ağırlıklıdır, ve tek nota üzerindeyken bile bend yapar parmağıyla. Bu, nasıl desem işte, gitara vavavavaa sesi gibi bir efekt verir. Bu stil the Final frontier albumunde daha açık görülüyor.

  1986'da çıkardıkları Somewhere in Time albumunun öncesinde çıkan single'da kendi söylediği parça vardır. Bass gitar ve diğer gitar kanalını kendi çalmıştır, çünkü Steve Harris "ben bu şarkıya bass çalmam" demiştir, burun kalkıklığı yapmıştır. Zaten Adrian kendi söylüyor şarkıyı. Şarkının adı Reach out. Youtube'dan dinlenebilir.

  Bunun yanında oldukça farklı tarz şarkılar yapmıştır, Bruce Dickinsonla çalmıştır Maiden'ı bırakınca. Yine bir şarkının klibinde keman çalıyordu ve kafasına Bruce küüüt diye elma atıyordu.

  Mükemmel gitaristtir, ingiliz aksanından hiç bir bok anlaşılmaz. her iki kelimede bir "you know" der. Keçi sakalı, sarı saçları vardır. 55'inde olmasına rağmen fena yakışıklıdır. Dudağını büzer ve yüzünü ekşitir solo atarken.

  Bu arada 1992 yılında Live at Donington konserinin son ayağında guruba "Running Free" şarkısında eşlik etmiştir. Elindeki gitar ise Dave Murray'ın sahip olduğu ilk Floyd Rose'lu gitardır. (From fear to eternity klibinde görünebilir)

  Alınteri. Copy paste değil.
  6 ... advrosenberg