bugün

Kılıçdaroğlu son kararını HABERTÜRK'e açıklamış
bir dönek ile bir sünepenin koca partiyi getirdiği son noktadır.

gerçekten de sünepe gandi aday değildir ve sürekli dönen baykal yine dönecektir. hayırlı olsun.

http://haberturk.com/gund...aday-degilim-baykal-doner
--spoiler--
baykal dönersede aha buraya yazıyorum chp'ye oy verirsem adam değilim.
--spoiler--
kılıçdaroğlu ve parti yönetimininde alacağı olsun. getirin tekrar halkın sevmediği adamı partiye. üstelik hakkında iddialar varken. aman kılıçdaroğlu gelmesin, iktidar falan olursunuz sonra.
*
(bkz: zararın neresinden dönersen dön dönek derler)
chp liler de şöyle der budurumda. baykal ı sevmiyorum ama yine chp yi seçeceğim.
(bkz: bu kısır döngü böyle devam eder).
(bkz: malumun ilamı)
kılıçdaroğlu ve parti yönetimi baykal'a karşı koyamamıştır. bunun göstergesidir bu söz. beni sinirlendiren sözlerdir bunlar. meali şudur;

"adam değilim, baykal döner."
terten okursak çare sarıgül oluyormuş.
beklenen gelişmenin ifadesidir.

(bkz: baykal gitti diye kimse avucunu ovuşturmasın)
böyle diyenler olduğu müddetçe daha ne olsundur.
Kemal kılıçdaroğlu tarafından söylenmiştir. dolayısıyla CHP'ye başkanlık adayı için uludağsözlük'den bir aday belirlenmesi gerekiyordu. o kişi Brachiosaurus' dur.
(bkz: ne kadar dönersen dön götün hep arkandadır)**
baykal'ın chp'nin başına gelmiş en kötü şey olduğunu tekrar anlamamızı sağlamıştır. adam istifa etti ama halen partiye zararı var. herkes biliyor kemal kılıçdaroğlu gelse olacakları, deniz baykal da.
(bkz: keser döner sap döner gün olur baykal döner)
(bkz: gün gelir tavuk döner)
baykalın genel başkanlığı boyunca porti yönetimini ve teşkilatlarını kendisine ne kadar bağımlı hale getirdiğinin ispatıdır bu açıklama.
(bkz: baykal ne derse o)
dönerse oyların büyük çoğunluğunu kaybedecektir.
Eğer deniz baykal bu sefer de dönerse o zaman bu komplo dediği kaset olayını yüzde yüz kendisi tezgahlamıştır.

(bkz: #8047276)
hazir sol partilerimizde bir ic hesaplasma, huzursuzluk, yillar önce dagilmis koskoca dsp ve vatandasin cil yavrusu gibi dagilan oylari varken, yeni bir sol parti kurmanin zamani. ulan zamaninda gittik mühendis olcaz diye sürünüyoz universte köselerinde.

Kilicdaroglu bi yandan kiviriyor, baykal bir yandan. sarigül ise kendi calip kendi söylüyor.

isini bilen bi siyasetci "solda yeniden birlik" akimi ile ne oy toplar beaa. akpde 2002 de dagilan refahin sunu bunun küllerinden dogmadi mi sorarim?

haydin dostlar simdi tam zamani.

PS:chp li akp li sunlu bunlu degilim. liberal kapitalizm üzerine arastirmalarima devam ediyorum, hayirlisi neyse o olsun.