bugün

Yağmur hala yağmaktadır. Resmen bulutlara ateş edecek duruma geldik.
bol bol allaha kitaba küfür edilen yer..

ulan yerle bir olacaklar haberleri yok..
Abi o bilindik hepimizin tuvalet kağıdı olarak kullandığı gazete de çalışan bir arkadaşım var. Kendisi ofisin 2. Adamı.

Geçen gün konuşuyoruz"yahu bu adana da çok ilginç şeyler oluyor, nerde tuhaflık var ili adana "diyor.
Kebabını çok merak ettiğim bir şehir.
türkiye'ye gittiğim zaman mutlaka uğrayacağım. şalgam, mumbar, şırdan, kebab, ayran ne bulursam yiyeceğim.

t: ildir.

güzel ildir hem de.
Enteresan memleket. Şırdan diye bir şey var ya, daha ne olsun.
nasıl denir ? delisi de velisi de boldur.

ama asla karadenizliler gibi sinsi değildirler.
adana kebabına can kurbandır.
Çukurovam,
Kundağımız, kefen bezimiz
Kanı esmer, yüzü ak.
Sıcağında sabır taşları çatlar,
Çatlamaz ırgadın yüreği.
Dilerse buluttan ak,
Köpükten yumuşak verir pamuğu.
Külhan, kavgacıdır delikanlısı,
Ünlü mahpusanelerinde Anadolumun
En çok Çukurovalılar mahpustur,
Dostuna yarasını gösterir gibi,
Bir salkım söğüde su verir gibi,
Öyle içten
Öyle derin,
Türkü söylemek, küfretmek,
Çukurova yiğidine mahsustur...

Ahmet arif.
görsel
Bir ay yaşadım, çılgınlık derecesini yakalayamadım. O kadar da abartılı değil. Sosyal medya abartmaları sadece.

En güzel yanı acılı şalgamı,
Adana kebabı ve fındık lahmacunudur. Bak işte bunlar abartılabilir.
Benim güzel şehrim.
Eskiden kültür sanat faaliyetlerinin olduğu, hoşgörülü insanların da olduğu, klasik bir Bozkurt şehri olan bir yer. Ancak Doğudan aldığı göçlerle beraber sosyal yapısı çok bozulmuş, suçun, ahlaksızlığın, insandışılığın merkezi olmuştur.
(#38197504) entryde de belirtildiği gibi çağdaş ve ileri bir kenttir.

hatta iddialı bir rakam vermek gerekirse türkiye'nin en çağdaş, ileri, modern, gelişmiş 3-5 şehrinden birisidir. ilçeleri olmasa da il merkezi tam olarak ege-akdeniz kıyı şehri tadındadır. göçle oluşan gecekondu semtlerinin hepsi bir kısımda (en güneyde) toplanmıştır; şehri bir istanbul, izmir, gaziantep vesaire gecekonduları kadar da etkilemez.

emniyetin hiçbir suç raporunda ne sayı, ne oran olarak ilk 10'a girememesine rağmen ısrarla adana'yı vurgulayarak haber yapan, karalayan haber kanallarına lanet olsun.

kafasında soru işareti olan varsa buyursun gelsin.
mersin ile otogar sol taraf demek istemiş aslında.
mersin otogarı'nı nasıl çıkarabildiniz ki?
Ne güzel serincik hava var. Terlemeden uyanmak ne güzel şeydir yareppim. Ne üşüyorsun deliler gibi ne terliyorsun. Güzelliğe bakar mısın.
O toroslardan gelen esinti.
Yazın gitme de ne zaman gidersen git yolcu, böyle bir şehir adana...
memlektim oldugu icin utandigim sehir. butun yalancilar, butun harbici gibi gorunup adami ayak ustu dudukleyen tipler burdan mi cikar ?

izmir'de 10 sene kalan biri olarak yeni tanistigim birine asla adanaliyim demem izmirliyim ben. en azindan insanlarla konusarak anlasabiliyorum.
Bu şehirde işlenen suçların %90'ı k*rtlerden. 80'lerde 90'larda buraya göçmüş k*rtler artık kendini Adanalı olarak tanıtıyor ve uyuşturucu satıcılığı, karı satma, gasp, terör suçları işliyor.
Adana bir zamanlar Eskişehir ve izmir'den bile daha medeni sayılabilecek bir yerdi. Ne yazık ki malum ırk orayı da bok etti.
türkiyenin en arabesk şehridir.
Adana Türkiye’nin Teksas’ıdır. Adana Kuzey Irak’tır.
havasından mıdır suyundan mıdır bilmiyorum ama ülkede ne kadar manyak varsa buradan çıkıyor.. yada anahaber bültenlerinin adana'ya karşı bir garezi var bilemedim.
dün yakalanan bir dolandırıcı "80 yaşında kadının tüm parasını aldınız. hiç acımadınız mı" sorusuna "ben anama babama acımıyorum. ona mı acıyayım? bende vicdan yok" diye cevap verdi.

bu arkadaş viyanalı değil adanalı.

edit: misafirperversinizdir. adım gibi eminim. adanadan böyle bahsedilince kızıyor olmanızı da anlıyorum ama size şu kadar söyleyim. benim birlikte çalıştığım, melek gibi etliye sütlüye karışmayan saf bir arkadaşım adanada üniversite okumuş. 4 yıllık okulu 6 senede zor bitirmiş. "olum sen o kadar salak değilsin niye bu kadar uzadı" dedim. "abi orası adana, sokakta kavga etmediğin gün yok ki. yolda yürürken kaldırıma baktığım halde niye bana baktın lan diye dalıyorlardı her allahın günü dayak yemekten okuyamadık" dedi.

keşke bu çocuk her allah'ın günü dayak yerken de aynı misafirperverliği gösterseydiniz o zaman samimiyetinize inanırdım. ben adanayı show tv'den değil, kullanıcı yorumlarından takip ediyorum. bilinçli tüketiciyim.
An itibari ile Hava cıncık gibi. Kırlarda mangal yapmalık cinsten hem de .

Edit : gecenin 2 sinde yere boş boş bakan adana derdin ne diye kaçınız sorardınız lan ? Sigara uzatıp gel bize gidelim az ısınırsın diyerek eve getirip bir şeyler yedirip çay içirirsiniz. Bırak geceyi gündüz bile yapmazsınız. Bunu yaptım vicdansız mıyız biz ? Sapına kadar adanalıyım, doğdum büyüdüm ve yaşıyorum. Bunu neden anlattım ? Duyar kasmak için mi ? Hayır. Ama lafı eveleyip geveleyip burayı show tv haberinden ibaret sandığınız için.

Ağzınızı açıp laf ederken lafın sonunu bilin. Bu arkadaş adanalıymış ben ıspartalı mıyım ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar