bugün

Şakirpaşa ve meydan da çok güzel dayak yenir.
En guzel yemegi bilmem de en guzel dayak adana adliyesinde yenir net.
yeşil kapı da ya da kazancılarda kebap yenebilir ama eğer zaman ve adanayı iyi bilen biri varsa hadırlıda birkaç restaurant vardır ve en iyi kebaplar orada yapılır. isimlerini şu an hatırlayamıyorum ama gitmek isteyen olursa mesaj atsın öğrenir dönerim.
Kazım büfe de muzlu süt. Gerçi bu içecek oldu da neyseh.
sorulması hata kebap yenir muhtemel cevabıdır.
(bkz: ey edip adanada pide ye)
adanada yaşamıyorum gittiğim,hatırladıgım ; (bkz: hamburgerci mükerrem) adanada bilindik,baya popüler. hamburgeri lezizdi. birde etti kebaptı mezeleri alkolü falanı filanı; (bkz: kazancılar).
eskiden ecevit vardı, şimdi kalmadı,

nerde yerseniz yiyin kuşbaşı yiyin, adana kebap at eti ittirmek için icad olmuştur, ayık olun...
Mendereste bici bici.
restoranda yemek, otobüste laf, sokakta dayak yenir
restoranda yemek, otobüste laf, sokakta dayak yenir.
Gün geçmiyor ki sosyal medyada gündem olmasin. insanlari orijinal olan güzide şehrimiz.

Adana'da hortum cikarsa

https://m.facebook.com/st...53522&id=170444273521

Fe suphan olduğum allah. Bunu izleyip kafir kalacak insan yok.
-1 dereceyi gördüm bugün. şok.
Şu an -1 derece selsiyus gösteren şehirlerin hası.
An itibari ile hava sıcaklığı 6 derece olan şehir.
neden son zamanlarda her yerde çevirme var anlamadığım şehrim, devler terörü oldu adamlar
bu gün yarım kolluyla gezilen memlekettir. yazı kışı güzeldir, adanalı olan birini başka memlekette yaşatamazsınız. havası sıcak olduğu gibi insanlarıda sıcak kanlıdır.
2 bin litre sahte rakının ele geçirildiği şehir.

http://www.posta.com.tr/t...ildi.htm?ArticleID=326365
https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
sosyal medyada sık sık gündem olmasıyla bilinen, yazları sıcak ama kışları da bir o kadar sert olan canım memleketim.
bilinenin aksine; insanları sevecen olan, gezilecek pek yeri olmasa da havası yeten tatlı mı tatlı bir büyükşehirdir.
kebap haricinde sevilecek hiçbir şeyi olmayan il.
intikam amacıyla pusu kurarak 22 yaşındaki Halil Açıkgöz'ü öldüren 8'i kardeş 10 sanık hakkında, tasarlayarak öldürme ve azmettirme suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan şehir.
her kesimden insanın yaşadığı, kültürel ve sosyal farklılığın suça dönüştüğü adliye kavgalarıyla meşhur, hadisesi bol mozaik bir il.
Her buyuk sehirde oldugu gibi her kesimden insanin yasadigi ve cesitli olaylarin yasandigi sehirdir.

Yasanilan malum cinayeti sehir kisvesiyle kimliklestirip butun sehri zan altinda birakmak ise orospu cocuklugudur.

Sosyal kimlik cesitliligi anlaminda kendinden buyuk diger 4 sehirden hicbir farki yoktur.Serefsiz,katil her yerde serefsiz ve katildir.
son 8 ayda, 30 şehit vermiş; yiğit ilimiz.

şehitlerimizin mekanı cennet olsun, allah yakınlarına sabır versin.
devamının gelmeyeceği ümidiyle, inşallah..
inanmayın beyler adananın öküz, barzo, cono kaynadığına. 6 yıl adana'da okudum en ufak bir kavgaya bile karışmadım, gitmeden önce "yolda biri sana omuz bile atsa dön sen özür dile" diye tembihlemişlerdi oysa ki. mert, delikanlı insanlar tanıdım. öğrenciyim deyince "kira vermek için sen gelme masraf olmasın paran olduğunda ara beni, ben gelip alırım" diyen ev sahibim oldu. 2 kilo mandalina istediğimde "sen öğrencisin" diyerek 3 kilo tartan pazarcı esnafını ilk kez adana'da gördüm. ramazanda iftara gittiğimiz restoranda ana yemekler gecikince kızıp kalktığımızda yediğimiz salata ve çorbaların parasını "onlar ikram" diyerek almayan esnafı da adana'da tanıdım. başka bir ramazanda arkadaşın evine gittiğimiz iftardan sonra bindiğimiz asansörde "haftaya da bize gelin" diyen ama bizi hiç tanımayan hatta belki de oruç bile tutmayan insanlar tanıdım.
sözü nasıl bağlayayım bilmiyorum ama 6 yıl yaşadım ve içim buruk ayrıldım.