bugün

Arkadaşlar bir şehri sevmeyebilirsiniz anlarım da
Neden anasının kırığını görmüş gibi öfke doluyorsunuz onu anlamıyorum

ilginç.
Benim şansım mı bilmiyorum ama üst üste iki müdürüm adanalıydı , ben böyle orço tipler görmedim.

Tekrar söylüyorum alakası olmayan insanları tenzih ederim.
Olur mu beyler. Adana'ya gidek mi şalgamından içek mi var, bici bici leblebici şarkısı var, kebabı var, biberi var daha ne.
biri adanaya laf mı etti?
Doğma büyüme adanalı olarak katılıyorum

Mesela antalyaya izmire falan gittiğinizde bunu anlıyorsunuz ne düzgün bir eğlence mekanı var ne gece hayatı. Ulaşımı berbat toplu taşımayla 10 dklık yere 1 saatte gidiyorsun

imkanım yok ki başımı alıp gideyim bu berbat şehirden
adanalı değilim ama yıllardır adanada yaşıyorum. sorana adanalıyım derim o derece kafası sonradan geliyor.
ne demek özelliksiz, burada sabrın sonu cinayettir.
01.
Adana hakkında bir sikim bilmeden konuşan embesil sürüsünün cahilliklerine şahit oluyoruz sayın seyirciler.

Adana'ya birçok kez gittim. Toprakları çok bereketli olmakla birlikte hem insanları hem de kültürleri güzeldir, iyidir.

adana'nın sadece adı çıkmış. Bugün türkiye'nin hangi şehrinde anormallik yok? Bana söyleyebilir misiniz?

Sizler galiba çok show haber izliyorsunuz.
Bence insanların, kendilerini alakadar etmeyen bir kavgaya karışmak için ikinci kattan sokağa atlayıp bir de dayak yediği, ya da sıcaktan bunalıp 150 milyon kilometre ötedeki bir yıldıza ateş ettiği, geceleri ölü hayvan eti yemek için sokaklarda kuyruk olduğu ve en önemli reklam malzemesinin hırsızlar aşireti olduğu bir şehrin bir çok özelliği vardır. Hiç biri olumlu olmamak kaydıyla…

Bence burada tartışılması gereken adana’nın özellikli olup olmadığı değil, lüzumsuz olup olmamasıdır.
amk zaten yok oldu şehir.
adana da özelliksizse hangi şehir özellikli? ewed.
Adanalı bir sevgilim olmadı ama liseden bir hanım arkadaşın bacaklarını elleme şansına eriştim bir kaza eseri. Çorapsızdı üstelik. Bu kadar mı pürüzsüz olunur aq bayıldım. O kıza çakamadığıma üzülürüm hala.
Yaptığım gözlemlere dayanarak çok kıskanılan bir şehir olduğunu söyleyebilirim.

Anlatmaya gerek yok.
adana karakteri, ruhu olan 3-5 şehirden biridir.
festivalleri, kültürü..

ister rakı iç, ister namaz kıl kimse kimseye karışmaz.
bir yanda mangal yak öte taraftan sinema festivalleri, yelkenli sporlar, karnavalıdır..

tutkulu bir şehirdir; futbol şehridir.
adanaspor ve demirspor gibi iki büyük camia ve bunların derbisine ev sahipliği yapar ki böyle bir tribün kültürü ülkemizde sadece istanbul, izmir ve eskişehir'de vardır.

yemek kültürü olarak ülkenin direkt kalbidir adana.
kendinize gelin.

türkiye'nin en karakteristik şehridir belki de adana.
gaziantep, mersin.. hepsi birer atanamamış adana'dır.
sen ne diyon gadasını aldığım. conolarımız var ya !..

bir de bizim pamukları size kullanıyoruq unuttun mu taman !..

ya adliyemiz , yiyosa geçsene önünden.
kadınları iyi ama.
E gece şırdan yeniyor ya.
Guzel bir sehir, insaniyla, yemek kulturuyle. Ben gittim begendim.
Ha içlerinde mutlaka birkaç ezik denyo var ama, nufus az olunca denyo orani da az oluyor. genelde cok guzel insanlar.
Aaaa ben de Adanalıyım. Kötü bir şehir değil. Menderes sahili ziyapaşa ve gazipaşası güzeldir. Geceleri daha iyi olur coşmak açısından
ülkenin 5.büyük şehri, 6.büyük ili, 3.büyük metropoliten çukurova bölgesinin kalbi adana'ya da bunu demek..

mersin'in gelişme sebebi olan limanı dahi adana sanayisi için yapılmıştır.
mersin'i mersin yapan dahi adana'dır.

ülkenin en büyük iki holdinginden biri olan sabancı'yı sabancı yapmış şehirdir.
sen yerli otomobil diye ağlarken adana'daki temsa avrupa'ya, almanya'ya yerli otobüs ihraç eder. %100 elektrikli araç üretimi yapar. ve tamamı yerli.

tarımda tahıl ambarı olarak bilinen konya'dan dahi daha çok üretim yapar.
turunçgil narenciyenin, pamuğun ve daha nicesinin kalbidir.

türkiye'de en çok sanatsal organizasyona ve festivale ev sahipliği yapan 2.kültür ve sanat şehri.

türkiye'nin en çok fuara ev sahipliği yapan 4.şehri.

ülkede ciddi bir taraftar potansiyeline sahip birden fazla spor takımı bulunan 2 şehrinden birisi.
trekkingten tut, yelken sporlarına kadar faal bir şehir.

daha yemeklerine değinmedim bak.

ama gelmiş özelliksiz demiş, bilmem hangi köyün çobanı.

türkiye'de istanbul, ankara ve izmir haricinde adana'yı turizm harici bir kulvarda net şekilde geride bırakabilecek bir şehir yok olum.
herkesin bildiği gerçek falan değil çünkü adanayı bilen zaten değerini ve güzelliğini de bilir. boş yapmayın.
Kebap, şalgam özellik değilse at kendini aşağı.
sen kimsin lan kel. gerldiği yeri unutanın gittiği yer anca hela yoludur.
adana'ya bir şey diyemem de memleketini kutsayan insanlar tam bir mal. yok ofluyum yok adanalıyım yok sivaslıyım bize ne amk.
adana taş köprü var değişik güzel yemekleri var mesela mınbar daha ne olsun.
herkesin bildiği gerçek olup il statüsünden hemen çıkarılıp ilçe konumuna düşürülmesi gerekliliğidir. evet..