1. 1.
  ilk korkunç katilimiz diyebileceğimiz şahsiyet. Tatar Ramazan'ın yaşamış ve gerçeğe bürünmüş hali.
  ilk cinayetini 12 yaşındayken işledi. Dayısını öldüren iki kiralık katili baltayla parçaladı. Ama bu cinayetler fail meçhul olarak kaldı.
  2'si baltayla, 8'i bıçak ve falçatayla kalanları ise ateşli silahlarla olmak üzere toplam 43 cinayet işledi. Bunların yarıya yakınını cezaevinde gerçekleştirdi.
  yaralamalarının sayısını tespit etmek ise neredeyse imkansız. Kendi hatırladıklarını bile toplasanız 250'nin üzerinde yaralama çıkıyor.
  3 kez büyük koğuş baskını düzenledi. En büyük koğuş baskınını yaptığı Afyon Cezaevi'nde girdiği koğuşta 59 yaralı, 1 ölü çıktı. Kendisi sıyrık bile almadı.
  4 kez idam yedi. 740 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye'nin 38 ayrı cezaevinde 48 yıl net hapis yattı. Tahliyesinden 25 gün sonra öldü.
  Dr. Turhan Temuçin anılarını içeren "Azrailin Öbür Adı" adlı bir kitap yazdı.
  5 ... rick blaine
 2. 2.
  palaz'lanması hayra yorulmayan şahıs.
  1 ... ask kadar siyah
 3. 3.
  lise yıllarında okumuştum azrailin öbür adını.bu coğrafyaya ait sert bir ağıt.özellikle nazım hikmet le olan anısı akıllardan çıkmayacak birşey.okuyun okutturun.tabi kafasız bünyelerde kurtlar vadisi etkisi yapabilir.*
  -2 ... teksastommiks
 4. 4.
  nazım hikmet ile bursa cezaevinde yatarken yaşadıklarına ilişkin hatıratı turhan temuçin tarafından yazılan "azrailin öbür adı" isimli kitapta geniş bir şekilde yer almıştır. nazımdan bahsediş sekli biraz abartılıdır.çünkü okuyucu abdullah palaz'ı okurken ne olursa olsun onun daha fazla öne çıkmasını ister. bu abartının da abdullah palaz' ın değil turhan temuçin' in ifadeleri olma ihtimali de daha olasıdır zannımca.
  ... haydanaydan
 5. 5.
  hala neden filminin çekilmediğini bir türlü anlayamadığım, tarihin gelmiş geçmiş en büyük kabadayılarından.
  (bkz: ben baba değilim abdullah dayı yım)
  ... gazet34
 6. 6.
  hayatı bir roman gibi okunacak şahıs. yine de bir halk kahramanı gibi görmemekte fayda var. işlediği bilinen cinayet sayısı 43 tür. faili meçhuller ise cabası.

  http://karayel2007.blogcu...az-antep-canavari/8380343
  ... belfastchild
 7. 7.
  Hapiste kendine yumruk atan boksörün, uyurken iki gözüne birden bıçaklarini sokan adamdir. Zavalli boksör, o yumruğu atarken ne tür bir psikopata bulastiginin farkinda degildi buyuk ihtimal.
  2 ... ada magduru
 8. 8.
  (bkz: antep canavarı) türkiyenin en sağlam seri katillerinden.
  ... redbeards
 9. 9.
  Nazim üstadın koruyup kolladığı sırf üstada saygısından cezaevinde müdüre söz vermişliği olan ankaradan gelen emirle üstad yanından alınınca cezaevi müdürü dahil bir kaç kişiyi hacamat eden tarihin gördüğü en büyük kabadayı.

  Şimdikiler gibi siyasete şuna bulaşmayan adam gibi adam.
  ... yaramaz ve asi cocuk