bugün

yazar gibi yazar, üçüncü nesil yazar. kendisine, saygım ve sevgim vardır.

futboldan anlayan isim. ama tek yönlü birisi değil.

koyu fenerbahçeli olmama rağmen (ki o da aynı koyulukta galatasaraylı) tek bir atışmam olmadı. geçmiş tartışmalarını pek az hatırlasam da gelip nickaltı yazmamışım. zaten 2-3 aydır samimiyet arttı. uzaktan izler ve okurdum. aynı tarihlerde bursa'da yaşamışız. haliyle görüşme imkanımız olmamış. eskiden, seovice olmasa da sanki eksi vermişliğim var diye hatırlıyorum. artılar katbekat telafi eder(arada günah çıkarmış da oldum*). bunu niye anlatıyorum. elbette taraftarı olduğu takım hakkında düşüncesi olacak. ona, at gözlüğü ile bakıyor demek gerçekten üzücü. hele bir de dünün yeni yetmesi veya herhangi bir yazarın fake hesapla gelip nick altını doldurması doğru değil. trollüğün rengi yok. dezenformasyon ekibindeki o it yazarlar kurban olsunlar. iyice azıttılar. ayrıca yaptıkları seovilik gözümden kaçmadı. aslında çözümü basit. bdv'den şikayet tüm eksilerin silinmesi seovilik yapanın çaylak olması. ama adam bu kadar takmıyor sizi. hala anlamadınız mı?

bir insanı karalamak kolay. çer çöp yazılarla bir halt yediğini sanan embesiller ona çamur atsa kaç yazar? zavallılıklarıyla kudursun faydasız insanlar.

kafasını çok ağrıtırım. sözlükte kimseyle bu kadar sık mesajlaşmadım. fm'den dolayı (bilhassa football manager 2015) çok konuşuyoruz. bir gün, "yeter arkadaş, yazma artık" derse şaşırmam. canı sağ olsun.

umarım kafasındaki iş için new york ve londra'ya seyahat edebilir.

sözlüğün değeridir. kıymeti bazen bilinmese de. hep var olsun !

On vous aime.
yazılarını beğendiğim bir yazardır.
(img:#749386)

takımı puan kaybedince aklını da kaybeden 100. yılında şampiyon olduğumun çocuklarından biri. korkma lan biz de kaybettik gençler'e. rakibine en az penaltı verilen, rakibine en çok kırmızı kart çıkan ve hiç kırmızı kart çıkarılamayan takım kim bu sene? tiyatro ligi evet. ikinci bi Aksaray ziyareti sizi bekler. malum başakşehir faciası yaşandı, bi görüşün bakalım.

edit: bi de gelmiş nickaltıma UEFA kupasının aldıkları görseli eklemiş. ahahah ulan yazık ya.
güzel yazan birikimli bir yazar.
galatasaray" a ve galatasaraylı yazarlara düşman olan fenerbahçe fanatikleri tarafından şahsını kışkırtmak ve sinirlendirmek için gerçekleştirilecek herhangi bir tahrik ve iftira çabasını umursamadığını ve umursamayacağını önemle belirtmek isteyen, galatasaraylı olan, fenerbahçe" yi sevmeme ve eleştirme hakkı bulunan ancak asla ezeli rakip ve taraftarlarına hakaret etmemiş ve etmeyecek olan yazardır.
hakkında galatasaray" a düşman olan fenerbahçe fanatiklerinin yönelttiği ve yönelteceği iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. bu iddiaların yöneltilmesinin sebebinin " herkes fenerbahçe" yi sevsin, kimse eleştirmesin " gibi komik ve imkansız bir anlayış taşıyan fenerbahçe fanatiklerinin, kendisinin fenerbahçe" ye, bazı fenerbahçe yöneticileri ve futbolcularına yönelttiği ve yönelteceği hakaret ve tahrik barındırmayan eleştirileri bile kabul edememek olduğunu bilmektedir.
kendisi, sözlük formatı kapsamında futbol konusunda düşündüklerini yazmaya, saygı çerçevesi içeresinde fenerbahçe dair her kulübe eleştiri yöneltmeye devam edecektir. fenerbahçe sosyal medya dezenformasyon ekibi üyelerini donuza ekleyip engellemeye devam edeceğini, muhatap almayacağını bildirir, bu şahısların bir gün herkesin fenerbahçe" yi sevmek zorunda olmadığını fark etmesini, futbolun sadece iki renkten ibaret olmadığını anlamasını diler.
futbol hakkında saygı çerçevesi içeresinde inandıklarını ve düşündüklerini yazmaya devam edeceğini belirtirken, fenerbahçe fanatiklerinin yazdıklarını önemsemeyeceğini önemle vurgulamak ister, herkese iyi yazmalar diler.
yakında donuz gribine yakalanması muhtemel zat.

kopyala yapıştır yapıyor herkese haspam. mesela;

- galatasaray ve hakkımdaki üzücü düşüncelerinden dolayı, artık okumak ve diyalog kurmak istemediğim yazar. bir gün futbolun sadece iki rengini değil, tüm renklerini sevmesini ve futboldan gerçekten keyif almasını diler, kendisini donuza eklemiş olmaktan ve okumayacak olmamdan ötürü, donuz butonunu sözlüğümüze kazandıran zall'a teşekkür ederim.

lan oğlum başka bir şey bilmez misin sen? nasıl ki bizim ibrik Haşmet'in bot olduğu düşünülüyor, bu da bottur belki.*
olgun ve Hoşlanılası bir meslektaş yazardır.
(bkz: sözlüğün en romantik erkek yazarı)
(#27067232)
Donuz gribi ney lan kahkaha attım ahahahhahaha.

Neyse doğum günü aralıkta olan yazar. Gel mayısta kutlayalım dedim ama kabul etmedi. Neymiş efendim kapının aralığından bakarak doğum günü kutlamak istiyomuş. Anlayamadık.
kendisiyle yaptigimiz futbol muhabbetleriyle, saldirganliktan uzak tespitleriyle zararsiz biri oldugunu dusundugum galatasarayli arkadaşımızdır.
neva bulvarında revolver ile intihar etmeye yemin etmiş yazardır.

yürü be !
her zaman donuz butonu için zall' a teşekkür etmiş ve teşekkür etmeye de devam edecek yazar. fark ediyorum, onları donuza ekliyorum, engelliyorum, sırf beni kızdırmak için ekran görüntüsü alıp galerime eklemeye başladılar. neden ? çünkü onlara göre herkes fenerbahçe' yi sevmek zorunda... öyle bir dünya yok güzel kardeşim. fenerbahçe' yi sevmiyorum. fenerbahçe fanatiğini sevmiyorum. aziz yıldırım, mahmut uslu, nihat özdemir' i sevmiyorum. emre belözoğlu, bruno alves, raul meireles, volkan demirel, mehmet topuz' u sevmiyorum. zorla sevdiremezsin.
kendine bir dünya kurmuşsun ve herkesin fenerbahçe' yi sevmesi gerektiği, fenerbahçe' nin hayatının merkezinde olduğu bir anlayış geliştirmişsin. kimse buna mecbur değil, kimse senin sevdiğin takıma bayılmak zorunda değil...
o yüzden değil galeriye yazdığın entrynin ss' ini alıp yüklemeyi bırak, bilboarda ilan versen de senin yazdığın gerçekle alakası olmayan, fenerbahçe hakkında hakaretsiz eleştiri yaptığım - ve buna sonuna kadar hakkım olduğu halde - için yazdığın tahrik ve iftira içeren entryleri okumayacağım.
seninle diyalog kurmayacağım. fenerbahçe' yi ve senin kırıcı anlayışına sahip fanatikleri de hakaret etmeden, tahrik kullanmadan eleştirmeye devam edeceğim. unutma ki herkes seninle aynı düşünceyi taşımak zorunda değil ve olmayacak.
ayrıca senin için üzülüyorum. hayatı sadece fenerbahçe' den ibaret görüyorsun. küçük bir kardeşim olarak sana istediğin kitabı, filmi tavsiye etmeye hazırım. yeter ki seni de başkalarını da yoran futbol fanatikliğini bir kenara bırak. kırıcı olma kardeşim. senin tuttuğun takımı tutmayan zararsız insanların kalbini kırmaya son verin. inanın kalp kırmaya, üzmeye hiç gerek yok.
galatasaraylı olan ve saygı çerçevesi içerisinde fenerbahçe ve diğer kulüpleri eleştirmeye devam edecek yazardır. beğenmeyen donuza ekleyip engellesin. hepimiz özgürüz bu konuda.
iyi geceler...
(#27085922)
takip edeni takip ederim diyerek takibe aldığım 3. nesil yazar.
donuza eklediği yazarların kendisi hakkındaki kırıcı çıkışlarını okumadığı için çok mutlu olan yazar. bu zall' a bir bira ısmarlamam lazım sırf bu donuz butonu için. sen çok yaşa be !
Futbol sevgisi ve takımını yalnız bırakmayıp savaşan güzel insanların varlığından ötürü karşılaştığı her maçı, süper lig de dahil olmak üzere izlemeye karar vermiş yazar. Teşekkürler güzel futbol, uğruna sözden dönmeye değer !
mık ve mık pub ın sahibi olan yazar. ya da mık'a hissedar.
inandığı değerlerden asla ödün vermemiş ve asla ödün vermeyecek olan yazar. Yıllarca, sesimi çıkarmam çoğu zaman bile, sırf Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı arkadaşlarım kırılmasın, incinmesin diye sustum, bazı Galatasaray gollerinde bile doğru dürüst sevinmediğim oldu. Neden ? Karşı taraf rencide olmasın diye.
Ben de bir insanım, elbette hatalarım vardır ama bu sözlükte futbol yüzünden en çok kırılan insanlardan biri olduğum gerçeğini değiştirmez.
Ben galatasaraylıyım ancak çoğu kez gerginlik olmasın, kimse kırılmasın diye bu sevgimi arka planda bırakmaya çalışıyorum. Benim de bir takıma gönül verdiğimi anlayın ve ne olur beni kırmayın artık.
Vallahi çok yoruldum, ne olur.
5 nisan 2015 pazar. yer türk telekom arena, saat 16:00 da Karabük ağlarına 7 gol göndermek için sahaya çıkan 11 aslan olacak.

bu maça bursa'dan abberline gibi büyük bir galatasaraylı ile gitmek güzel olurdu. umarım mesaj yerine şlak diye ulaşmıştır.
Büyük büyük saygı duyduğum kibar, iyi niyetli, candan renktaşım. iyilikler onunla olsun.
ne kadar naif bir insan yahu bu dedirten yazar.
iyi insan olan yazar. takma fazla.
bana hatırlatmada bulunan yazardır, amacı anlaşılamamıştır, sözlüğün şovalyesi olduğunu zannetmektedir, ama değildir.
bkz: hemen eksilemiştir.
sözlükte sadece format dahilinde yazmayı ve iyi vakit geçirmeyi düşünen, sözlüğü eleştirip çözüm önerileri getirmeyen zihniyeti eleştirmiş, eleştiren, eleştirecek olan, diyalog kurma yönünde ciddi çaba gösteren, bu çabası sonuç bulmazsa donuz ve engelleme özelliklerini seve seve kullanan yazardır.
bazı yazarlar hakkında tek söyleyeceği diogenes' den bir alıntıdır: '' gölge etme başka ihsan istemez ''.
O değil de bu kadar uzun yazmadaki amaç ne amca?
önemli olan az kelimeyle çok şey anlatmaktır Yağni.

Bir yazar.
asla başaramayacak olan yazardır, sanal alemin tanımına ihtiyaç duyuyordur, yardıma ihtiyacı vardır.