bugün

megadeth sarkısı
fazla dinlenince bunyeyi fena etkileyen guzel megadeth şarkısı. sozleri asagidaki gibidir:

don't remember where i was
i realised life was a game
the more seriously i took things
the harder the rules became
i had no idea what i'd cost
my life passed before my eyes
i found how little i accomplished
all my plans denied.

so as you read these know my friends
i'd love to stay with you all
please smile when you think of me
my body's gone that's all.

a tout le monde
a tout les amis
je vous aime
je dois partir

these are the last words
i'll ever speak
and they'll set me free.

if my heart was still alive
i know it would surely break
and my memories left with you
there's nothing more to say.

moving on is a simple thing
what it leaves behind is hard
you know the sleeping feel no pain
and the living are scared
nakarat kisminin turkcesi
tum dunyaya
tum arkadaslarima
hepinizi seviyorum
ama ayrilmam gerek
olan sarki.
Sanilanin aksine mustainenin intihar etmeden once falan degil,uyusturucuyla gecen yillarina ithafen yazmistir.
youthanasia albumunde bulunur.
benzeri için (bkz: yaşamak istemem)
kötü zamanlarda dinlenilmemesi gereken, hem sözleri hem de müziğiyle harikulade megadeth şaheseri.
çok güzel bir şarkıdır solosu nedense çok basit kaçsada beni çok etkilemektedir. şarkının sözleri ölümü düşünülerek yazılmıştır. dave mustainin vokalini çoğu kişi sevmez ama bu şarkıda gayet güzel bir vokalle süslemiş şarkıyı. dinlenmesi gerekenler listesine yazılabilir.
youthanasia albümündedir...o albümde olmasaydı da yine aşmış şarkı olarak göze çarpabilecek megadeth şarkısıdır!mustaine vokaline kötü diyenlerin mustaine'in bu şarkıya nasıl girdiğini bir oturup dinlemeleri önerilmelidir!
meraklari giderelim. dave, bu sarkiyi, basarisiz bir intihar girisiminden sorna yazmistir. bir avuc 'valium' yutmustur, fakat kurtarilmistir. sozleri dikkatle okursaniz, liriklerin altinda kabartilari hissedilen yasamin oneminin farkina varma paradoksunu hissedebilirsiniz.
yeni albüm united abominationsda lacuna coilin adını şimdi hatırlayamadığım hatun vokalistiyle düet şeklinde söledikleri yerine zamanına göre ağlatabilen şarkı.

"if my heart was still alive i know it would surely break"
united abominations albümünde yeniden düzenlenmiş, lacuna coil den cristina scabbia ile dave mustaine in düet yaptığı şarkı.
ilk versiyonu olan youthanasia albümündeki kaydıyla beni ve niceleri kendinden geçirmiş, son albümü united abominations kaydı ile beni hayal kırıklığına uğratan şarkı.. Bir şarkı ruhunu bukadar mı kaybeder..
a tout le monde

tüm dünyaya - megadeth

neredeydim hatırlamıyorum
farkettim ki hayat bir oyun
ben cidi cidi bir şeylere tutundukça
kurallar da o kadar zorlaştı
ne kadar değerim vardı, yoktu hiç fikrim
hayatım gözlerimin önünden geçti
ne kadar az şey başardığımı gördüm
tüm planlarım reddedidi

öyleyse bunları okurken bilin ki dostlar
hep sizinle olmayı isterdim
lütfen gülümseyin beni hatırlayınca
giden vücudum, hepsi bu

tüm dünyaya (herkese)
tüm arkadaşlara
seviyorum (hepinizi)
gitmeliyim artık

bunlar son sözlerim
konuşabilirsem eğer
ve beni özgür bırakacaklar

eğer kalbim hala canlı olsaydı
eminim bir daha kırılacaktı
ve anılarım sizinle artık
söyleyecek fazla bir şey yok

harekete geçmek basit bir şeydir
zor olan gerde bıraktığındır
bilirsiniz uyurken acı hissetmezsiniz
ve yaşamak korkutucudur.

el emeği göz nuru bir çeviri olup tüm düzeltmeler kabul edilir.
http://www.youtube.com/watch?v=FhAdjEvyWEk
adamı duman eder bu şarkı, moral yerinde değilse dinlenmemelidir. alır götürür çok uzaklara...
united abominations albümündeki kaydıyla piç edilmiş* şarkıdır..
christina scabbia'nın* klibinde hem görüntüsüyle hem de sesiyle eşlik ettiği güzel şarkı.
mükemmel bir şarkı;fakat ruh hali uygun değilse kesinlikle dinlenmemelidir çünkü intihara kadar sürüklediği insanlar vardır. hatta yıllar önce bir ara mtv de klibi yasaklanmıştı. *
depresyondayken dinlemesi kesinlikle sakıncalı olan mükemmel megadeth şarkılarından biridir.mutluyken bile insanı hüzünlendirebildiğine göre mutsuzken çok daha kötü şeylere yol açablir.
dave mustaine'in intihar girişiminden sonra yazılmış gibi dursa da yanlıştır. mustaine bu şarkıyı yazarken sadece intihar eden birinin psikolojisini düşündüğünü söylemiştir. zaten mustaine gibi intihar hakkında "If I'm gonna commit suicide, I'll go out eatin' pussy to death."* diyen birinin intihara kalkışması son derece abestir.
ceylan konuk'un intihar etmeden önce bol bol dinlediği şarkı imiş.
Megadeth 2007 albümünde lacuna coil'in italyan çıtırıyla bu sarkının yenı versıyonunu
dinleyicilere sunmuçtur
Yeni versiyonuyla kıyaslanamayacak kadar güzel olan eski versiyonunun dinlenmesi tavsiyeler arasındadır.
nakarat kısmının fransızca olmasının nedeni:bu şarkı kaydedilirken grupla birlikte Dave Mustaine'nin bir fransız gazeteci arkadaşıda stüdyodaymış.bu zatın şarkının nakarat bölümünü fransızca olarak mırıldanmasını duyan Dave Mustaine, şarkının bu halini çok beğenmiştir ve şarkıyı bu şekilde kaydetmiştir.
dinlerken feci gaza gelinen şarkı.
harika şarkı.
" please smile, smile when you think of me, my body's gone that's all.. "
yeni versiyonunun eski versiyonuna kıyasla ne kadar rezil olduğunu görmeme rağmen mustaine'in bir bildiği vardır diyerekten yeni versiyonuna bok atmaktan vazgectiğim,en yüce duyguların insanı dave mustaine bestesi.
güncel Önemli Başlıklar