bugün

evet efendim...

89 gibi inanılmaz bir sayıda üniversite açan, cumhuriyet tarihinde kulislerde çok büyük lider olarak lanse edilen atatürk lakaplı mustafa kemal atatürk'ü bile geçen kahraman, vatansever, dürüst, ahlaklı, süper işkolik, kaslı, heybetli, lider ruhlu, iyimser, yakışıklı, karizmatik bir başbakanı eleştirebilmek, bu kadar hizmeti olan bir adama şükür edilip secdeye varılacakken hakkında götboksıç konuşulması durumudur.

bu ahlaksız keferelere gereken cevabı halk olarak veriyoruz biz dindoşlar zaten. ak partili olduklarından müthiş karakterli olan halkımız yumruğunu koyuyor ve benim liderim tayyip erdoğan ulan diyor. herkes suskun, herkes ağlıyor hüngür hüngür.

ben tayyip erdoğan gibi lider görmedim dünyada,
beter olsun ona saldıranlar hem ahrette hem dünyada!

yüce başbakanımız halkı için mecnun gibi dağları deldi. bolu dağını bile biz deldik zonguldak karaelmas üniversitesini 2007 de biz açtık. siz kimsiniz be dalkavuklar? sizi tayyip erdoğan'ın abdest suyunda boğarız. görüceksiniz.

(bkz: nasıl koydu tayyip kocaman)
(bkz: zonguldak karaelmas üniversitesi) * *
daha çok işsiz üniversite mezunu çıkmasına neden olmuştur.sığ düşünen adamlarda helal başbakanıma diyip yıkama yağlama yapar.
eşeği bağlasan mezun olur üniversitelerini açmak kolay. amk hiç birinin başarısı yok ve olamayacak da.
89 tane nitelikli üniversite yapsın da eleştirmeyelim diye yanıt verilmesi gereken söylem.89 üniversiteyi babamda yapar.
Üniversite okuyanların çoğu üniversite bitince avea, turkcell, vodafone vs. gibi basit şirketlerde işe giriyor. (kendi arkadaşlarımdan biliyorum)
Geçenlerde bir öğretmen kahrından kanser oldu öldü atanamadı diye. Daha atanamayan 1 ton öğretmen var. istihdam yaratamıyosan istediğin kadar üniversite aç bi faydası olmaz, tek faydası eğitim oranını yükseltirsin fakat onun için üniversite'den önce ilkokul, ortaokul, lise'deki eğitim seviyelerini yükseltmen gerek. Avrupada ingilizceyi geçtim almanca, fransızca gibi dillerde öğretiliyor, biz daha ingilizceyi adam akıllı öğretemiyoruz adam turist görüyor this is çay diyor.

Dip Not: Moğolistanda üniversite okuma oranı %90'dır. Gel gör ki türkiyeden 50.000 erkek talep etmişler. Nesillerinin devamı için.
89 tane üniversite ama üniversiteye girmebilmek icin sifre gerek. o sifre de balli torpillilerde mevcut.
yani nada halk icin üniversite. bi git cay koy gardas, bi git cay koy.

van münüt editbüdüt: basbakanin kendimsellestirdigi koyunlardan birtanesi rahatsiz olmus. eh tabi nazik bir yerine sifre monte edildigine göre dogrular batmistir.
göz boyayarak oy almaya çalışmanın en iyi şeklidir. kardeşim sen üniversiteyi yapıyorsunda eğitim seviyesi mi yükseliyor? sen eğitim seviyeni yükseltmedikçe 1000 üniversite açsan ne yazar. senin öğretmenleri, profesöleri adam gibi eğitmen lazım. senin profesörünün teki daha dünyayı güneşin değil gündüz denen varlığın aydınlattığını idda ediyor böyle adamlara profesör kimliği verdiğin sürece 2 milyon üniversite aç boş. ama tabi eğer bina yapmak yerine kaliteli eğitmen yetiştirirsen halkın çoğu bunu anlamaz, görmez sende oy alamazsın.
1992' de açılmış olan bir üniversiteyi* 2007' de açtığını söyleyerek halka başarısını gösteren* başbakanı eleştirmektir.
(bkz: özel üniversiteleri devletin yaptığını sanmak)
açılan üniversitelerin çoğunun vakıf üniversitesi olması ve bu üniversitelerden başbakanın fahri doktora olması da cabasıdır.
diğer üniversitelerdeki akademisyen açıklarını, laboratuvarlardaki cihaz eksiklerini, eğitim eksikliğini bir kenara bırakan başbakanın tamamen göz boyamak için yaptığı eylemdir. bütün üniversitelerimiz süperdi, yeni üniversiteler lazımdı zaten.
89 tane üniversite yapan başbakanı değil, 89 üniversiteden çıkan öğrencinin yüzde 60 ' ına iş veremeyen devleti eleştiriyor herkes. diğer türlü isterse herkesin kapısının önünü üniversite kabul etse ne yazar?
lise binasından kampüs olmayacağını, fakülte olmayacağını bilen bilinçli bünyenin yaptığıdır. Bilir ki bazı şeyler sadece oyalamak için yapılır.
üniversite değil yüksek lise. her il'e üniversite açmanın mantıgı nedir? okul bittikten sonra yeterli istihdam sağlanamadıgı müddetce, her mahalleye bir üniversite açsan ne olur?..
dört duvar beton atıp; hiçbir uluslarası yayını olmayan, akademik kadrosu boş, çoğu taşıma hoca ile ders verebilen, çoğu iş mülakatında elenme sebebi olan, üstelik bu rakama para kazanmak için kurulan ticarethaneler dahil ise daha da vahim olan ( özel üniversiteler vakıftır, vakıflar kar elde edemezler, aynı vakıf sahiplerinin bir sürü yan firması vardır, onlar çılgınlar gibi kar elde ederler bilmeyenler dikkatle incelesin ltf ) durumu anlayıp, eleştiren insanlar grubudur. ancak belli bir yüzde bunu anlayamayıp, sadece eleştiri yapıyor bunlar çok büyük adam canım diyenler de vardır. bu durum kaliteli üniversitelerde tez olmalıdır.

üniversite sınavında 4 yıllık örgün eğitimin kazanılabilmesi için baraj yerine tüm disiplinlerden belli bir net sayısı alt sınırı konmalıdır. örneğin türkçe 20 matematik 20 gibi... zira baraj denilen ve 20 türkçe neti ile geçilebilen bir sistemde paralı okulu kazanabilecek olan; parası olmayan ve devlet üniversitesini de kazanamayan ama özel üniversite denilen yerlere rahatlıkla girebilen kişilere haksızlık olmaktadır. ayrıca zaten bu netlerin altında puan alanlar üniversiteye girmemelidir. o zaman insan kaynağı ve anne babaların paraları boşa çarçur olmaktadır. bu insanlar meslek liselerine yönelmeli, ihtiyaçlara göre personel yetiştirilmelidir. o zaman 89 tane üniversite değil, daha çok meslek lisesi açılmalıdır ki memlekete faydası olsun. meslek lisesi memleket meselesi gibi... bu bilgiler ışığında 89 adet üniversite açmak biraz tirübünlere oynamaktır. bu da sonuç vermiştir.
dinci kadroyu atamak için yetmeyecek üniversite sayısıdır . bu açıdan eleştirilebilecek başbakandır .
rektör dinci , öğretim üyeleri dinci , hademe dinci , alayı dinci , güzel iş vallahi millet te çocuğum okuyor , eğitim alıyor diye seviniyor .
önemli olan sayısı değil işlevi , öğrenciye katıkları , okul sonrasında sağladıkları , açın biraz gözlerinizi .
gerçek kaçakçılıgın alenen belgesidir. E öyle kolay değil 89 adet özel üniversite açabilmek.
laik bir devletin temeline kibrit suyu dökmek için şarttır üniversite açıp kadrolaşmak. şaka maka şeriat mı geliyor ne tebrik ediyorum tayyip'i iyi çalışıyor* maşallah.
ilkokul sıralarından yapılan sınıflar.
koca fakültede tek bir prof.ve kalanlarının hepsi araştırma görevlisi.
boş geçen dersler çünkü tek prof.un yetişemeyeceği ders sayısı.
henüz bir iki yıl önce mezun olmuş araştırma görevlilerinin ilim ve bilim vermesi.bilim bu kadar kolaylaşmıştır çünkü.herkes yapabilir hatta.
gerçekten takdir edilmesi gerekir dünyada örneği yoktur çünkü.
haaa gündüz eğitim de verilenlerin copy paste yapıldığı aynı soruların onlarada sorulduğu babalar gibi paralar ödediğiniz ikinci eğitimleri de unutmamak lazım.
maksat üniversite açmak değil yeğen, o üniversitelerde öğrencilere; hakkınca ilim, bilim, irfan, kültür verebilmekte. hiç kadavra görmeden tıptan mezun olan öğrenciye, hiç deney yapmamış kimyager'e, vs vs teslim ediyoruz ülkemiz geleceği mesleklerini ve dahası hayatlarımızı farkında mıyız?..
bu ünivrsitelerin yapımı bittiyse o zaman başbakan 89 üniversite bitirdi denilebilir.
mevcut üniversitelerin eksikleri giderildi diğerleri kalmıştı. he bu arada karaelmas üniversiteside dahil mi bu sayıya merak ettim?
haklı bir davranıştır. (bu tanımdı)

89 tane üniversiteyi hangi başbakan açmıştır? hadi o karaelmas' ı ben açtım dedi biz de atma recep din kardeşiyiz dedik ama sen bokunu çıkardın. bütün üniversiteleri fırça bıyık mı açtı?
dindarları bu günlere dek üniversitelere sokmayan önlerine kat sayısı, başörtüsü vs. dayatan zihniyetin halkın iktidarı ele geçirmesiyle üç buçuk atması gayet normaldir.
(bkz: suçluluk psikolojisi)