bugün

iett'nin topkapı-taksim hattının numarasi.
hat güzergahı: topkapı-şehremini-fındıkzade-yusufpaşa-aksaray-unkapanı-şişhane-tepebaşı-taksim.
bugun itibariyle turkiye cumhuriyeti'nin yasi. nice 83 yillara turkiye'm...
571787 sayısının küpkök ü.
2007 itibariyle, süleyman demirel' in yaşı.
normal sıradan bir sayı.

83 yasında darbe planlayanların içinde olabilirsin, ama savcı seni evinden alamaz, sebebi 83 yasında olmak.

83 yasında darbe özlemi çekebilirsin, bunun için çetelerin içinde yer alabilirsin, ama, savcıya ifade vermeyebilirsin, tabi yerse..
(bkz: barney stinson)
90'lı yıllarda taksimden gece * kalkan son otobüs hattı. normalde kullanılan hatlar en geç 21:00 gibi biterken bu otobüsün son seferi ve sonrasında bir minibüs ile eve ulaşılabilirdi.
bizmut elementinin atom numarası.
How I Met Your Mother isimli dizinin en renkli karakterinin (bkz: barney stinson) her rastgele verdiği istatistikte kullandığı sayıdır. Bazen 83 oraya oturmaz; 8.3, 38 gibi versiyonlarını kullanır. Ama nedendir bilinmez, ben barney stinson'ın bu özelliğini fark ettikten sonra bu sayıyı çevremde oldukça sık görmeye başladım. belkide (bkz: algıda seçicilik).
bir asal sayı.
ülkemizde ramazan bayramı'nı cezaevinde karşılayacak gazeteci sayısı. geçen ramazanda bu sayı 60 iken bu sene 83'e çıkmış.

http://www.medyaradar.com...ezaevinde-karsiliyor.html
Az önce il plaka kodu olarak bir arabada gördüğüm sayı. Bu ülkede kaç tane il vardı ya? Yada ben daha uyanamadım bilmiyorum.
82'den sonra gelir.
84'den önce gelir. Evet.