1. 1.
  atom numarasi 83, atom agirligi 208.98038 akb, ergime noktasi 271.3 °c, kaynama noktasi 1560.0 °c olan metal. simgesi bi.
  1 ... the kene
 2. 2.
  donarken hacmi artan ender elementlerden biridir.
  ... lazy pigeon
 3. 3.
  Dövülebilir demir üretiminde, Akrilik fiber yapımında katalizör olarak, Termokapılların içerisinde, Yangın dedektörlerinde ve yangın söndürücülerde, ilaç ve kozmetik sanayide kullanılan elementtir.
  ... mendoza
 4. 4.
  sözlüğün sevilen kişisi mahmut' un küçük kardeşi.
  kendisi de mesşhur olmak için kaset çalışmarını sürdürmketedir.
  her şeyin hayırlısı.
  ... kendime donmeye artik cok gec
 5. 5.
  bulmacaların vazgeçilmez elemanı.
  ... adamin biri
 6. 6.
  sarımtrak beyaz renkte katı bir element. Simgesi Bi, atom numarası 83, atom ağırlığı 209, yoğunluğu 9,8, erime derecesi 270°. Soğuk havada değişikliğe uğramaz, yanarken kırmızı bir alevle yanar ve bizmut oksit Bi2(S verir. Eriyebilen başka metallerle karıştırılıp kay¬nama derecesi düşük alaşımlar yapılır. Bizmut bazı mide-bağırsak has¬talıklarının tedavisinde de kullanılır.

  Kaynak: http://www.yeniansiklopedi.com/bizmut/#ixzz2ORlHxZRh
  ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  kararlılık eğrisinin bittiği elementtir.
  ... obsesif pollyanna
 8. 8.
  ekürisi su ve antimon dur. bunların belli sıcaklık değerlerinin altına düşmesi veya üstüne çıkması durumunda hacmi artmaktadır.
  ... alikurt
 9. 9.
  katı halinin özkütlesi sıvı halinden daha küçük olan element. Antimon elementi ve su gibi. bu maddelerin katı hali sıvı hallerinde yüzer. Görünüşü de bir hayli ilgi çekici. Kozmetik ve bazı alanlarda pigment çıkartmak için de kullanılıyor ayrıca.

  bizmut
  bizmut
  1 ... maskeli imam
 10. 10.
  komplo teorisyeni olmak istemem ama dramatik bir yönü olan element
  tabi ki bilimsel bilginin her alanında var bu dramatik durum
  bizmut antik çağda Asya, Mısır, Roma ve Çin’de kullanılmış, inkalar da bronz alaşımlarıyla bıçak yapımında kullanmıştır. Ancak ilk olarak 1450 yılında Alman keşiş Basil Valentine tarafından tanımlanmıştır.
  düşün 1450 yılından binlerce yıl önce kullanılan bu element için alman keşişin tanımlaması esas kabul ediliyor. e inkalar kullandı bunu? mısır, çin kullandı?
  rönesans sonrası bilimsel devrimi esas alan ve bilimsel bilgiyi mümkün mertebede avrupaileştirmeye çalışan avrupa aydınları bilginin kaynağını her zaman avrupa daha doğrusu hıristiyan kökenli olarak inşa etti
  bizmut bunlardan bir örnek..
  bilim asla tarafsız değildir.
  1 ... hirsiz yavuz