Ertesi gün bir gazetede maç hakkında dalga geçercesine "bu terste bir işlik var" başlığının atıldığı müsabakadır.
galatasaray ın rezil olduğu maçtır.
(bkz: gulme komsuna gelir basina)
(#2569876) dikkat etmek lazım demiştik ama bizim topçular sözlük okumuyorlar galiba.
arda turan ve shabani nonda dışında bütün takımın tel tel döküldüğü maçtır. bırakın iyi futbol oynamayı, mücadele etmeyi ayakta bile durmakta güçlük çekmişlerdir. iyi giden takımı abuk subuk oynamalarla maymuna çeviren, belli bir takım şablonu oluşturamayan kalli efendiye ne demeli bilemiyorum. bunlar yetmezmiş gibi cassio lincoln gibi bir yıldızı küstürmesi, yanına doğru düzgün bir yardımcı hoca istemeyip tercüman ahmet akçan'ı ısrarla istemesi de cabası. birilerinin artık bu adamı uyarması şart olmuştur. hayır maç kaybedilir, kötü de oynanabilir ama takımın iyi çalışmadığı, kondisyonun yetersiz olduğu ortadadır. bunlar yetmezmiş gibi bir iletişimsizlik, bir kopukluk olduğu apaçık ortadadır. birilerinin artık sorumluluk alması için vakit gelmiştir hatta geçiyordur.
(bkz: yönetim uyuma galatasaray a sahip çık)
(bkz: atamayana atarlar)
artık takımıma olan güvenimin sona ermesine neden olan maç.
bazılarına göre yeni bir tromsö vakası ...
3-2 helsingborg' un galibiyeti ile sonuçlanan bir müsabakadır.
sonuç olarak eleme değil puan maçıdır, telafi imkanı fazlasıyla vardır.
aynen ligde olduğu gibi kötü sürprizler olabilir, daha ilk maç. bence gs taraftarlarının hemen takımlarını infaz etmesine gerek yok.

genel olarak tür futbolunda gerileme olduğu da açıktır. milli futbol takımının hali ortada. fenerbahçe'nin başarısı 9 yabancı ve alt yapısını yine yabancı takımlarda geçirmiş türk futbolculara sahip olmasından kaynaklanmaktadır. tıpkı bir zamanlar gs'nin avrupa da başarılı olduğu dönemdeki gibi.

medya'nın sürekli 3 büyük takımın çevresinde dönmesi, anadolu takımlarının gözardı edilmesi, hakemlerin yine üç büyüklere nalıncı keseri gibi yontması ligde oynanan futbolun kalitesinin düşmesine neden oluyor. yine sonuçta bumerang gibi bu olay dönüp 3 büyüklere de zarar veriyor. türk futbolu 3 büyükler haricinde anadolu kulüplerinden de şampiyon ve şampiyonlar çıkaramadığı sürece ortalama bir kalite tutturamayacaktır, başarılar da maalesef geçici ve istisna olarak kalacaktır.

mesele ahmet mehmet meselesi değildir.
öncelikle maçı televizyondan henüz izlemedim.

1) galatasaray karşısındaki takımı çok kolay geçeceğini sanıyordu ama ilk yarıda durumu anladıklarında iş işten geçmişti.
2) ilk yarıda barış'ın eline çarpan top bana penaltı gibi geldi ama tv'den izlemek lazım.
3) sabri istekli başladığı maçta sakatlıktan yeni çıkmanın verdiği etkiyle üst üste hatalar yapınca özellikle numaralı tribünden aşırı tepki gördü ve hemen oyundan alındı. toparlanması zor görünüyor, çıkarken ağlar gibiydi.
4) ikinci yarıda galatasaray yaklaşık 15 dakika inanılmaz baskı kurdu ama rakip kaleciyi bir türlü geçemedi. tamamiyle kapanan rakip, galatasaray'ın üzerine gelmesiyle kontra atak fırsatlarını iyi değerlendirdi ve bunlardan birinde de çok şık bir vuruşla golü buldu.
5) lincoln takımdan soğumuş ve dışlanılmış gibi gözükmekte. ilk yarıda bir galatasaray atağında maçı bırakıp lincoln'u izledim. yaklaşık 2 dakika içinde oyunu sağ kanada sıkıştıran takım sol kanatta aralıksız elini kaldırıp top isteyen ve bomboş olan lincoln'e topu ver(e)medi.
6) bu sevda bitmez...
türk futbolunun ne hale geldiğini gösteren bir maç.
yenilgiyi tamamen o boktan kırmızı formaya bağlamak istediğim maçtır.hayır efendim olamaz böyle bir forma. yani sen kalk 4 tane forma dizayn ettir adidas a git en boktanını hatta antreman forması olanı mac forması yaptır,bütün uefa maçlarına bunlarla çık.vallahi pes.hasadan sağ bek yapan takım kot pantolonla çıkar yakında bu gidişe göre.

edit:kallinin bunadığınında göstergesidir aynı zamanda,adam macı 15 dakika gec algılıyor.
gs'nin yediği ikinci golü büyük futbol virtüozu servet çetin kendi ağlarına yollamıştır.
bu maç ve beşiktaş - liverpool maçı bize birşeyi gösterdi...

milli takımımızın savunmasına bir bakalım. gökhan zan - servet - toraman dönüşümlü oynuyorlar. kalede ise şu sıralar hakan arıkan oynuyor. içimden biz fatih terim e galiba haksızlık ettik diyesim geliyor ama susturmaya çalışıyorum. çok merak ediyorum terim in bu iki rezil maçtan sonraki düşüncelerini. herhalde ''ben ne yapayım ulan'' diyordur.
(bkz: sinirden kendimi sikicem)

tanım: tanımlanamayan geçen maç. tgm diye kısaltılıp literatüre girmiştir. ufo gibin.
insanların beynini alakasız noktalardan ölçebilen yazarların olduğunu gösteren maç. ne maçmış arkadaş ya. neyse;
bir kaç yazımda buradaki bir takım yazarlardaki ekşi ezikliğinden ve yalakalığından bahsetmiştim ama demek ki tam tespit yapamamışım, burada aynı zamanda ekşi'de yazar olanlara yavşayanlar, kraldan daha kralcı olanlar da varmış. gerçi bu tarz olaylara intenet camiasına çok rastlandı daha önce, birilerinin yazışmalarının üstüne "sazanlayan" denyolar hep oldu yani. örnek olarak da ;
burada yazanların hepsini okudum ve mahmut sen haksızsın .bne seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım
ilahi uludağ ve "birtakım" yazarları, hepiniz çok yaşayın emi.
edit: konuyla ilgili entry silinmiş. (bkz: eskiden buralar dutluktu)
döt kanseri olmamıza sebeb olacak bir skorla sonuçlanan maç ya arkadaş grubun en iddalı takımısın.. ismine bakarak nerdeyse uefa kupasına aday bi gs birde bayern münih var. ya ünya kadar para alıyonuz...
(bkz: kan alırlar kamil kannnnnnnnnnn)
(bkz: 24 saat küfür etsem öfkem geçmez)
Taraftarı rayından çıkaracak maçtır. ****
kuzeyli'lerin galatasaray'a olan gicikliginin akumule olup hirsa donusmesinin bir gostergesidir.
o degil de, isvec'te simdi memleket yarisi be hocam, kardes kardesi hic fiker mi? **
iğrenç bir maç olmuştur. Feldkamp bu takımın başından gitmeden bize rahat yüzü yoktur. Her maçta mı yanlış oyun planı ve yanlış kadroyla çıkarsın be kardeşim. Zor günlerden geçmeye başladık yine! Maçı Galapagoslu iguana ve Uzun ihsan Efendi ile izlemenin ve Galapagoslu iguana'nın bir Fenerbahçeli olarak bize destek olmaya çalışmasının ardından anladım ki revizyon tüm klübü kapsamalı. Çanlar çalıyor ey Feldkamp unutma bizi!
bir beşiktaşlı olarak teselli etmek isterim ki... üzülmeyiniz beterin beteri var. hiç olmazsa takımınız kötü oynadı ya bizimkiler gibi hiç oynamasalardı. * *
(bkz: bir günde i.ne olmadın çünkü yıllardır sözlük alemindesin)
(bkz: ben de biliyorum o bkz nin çalışmayacağını)
evet gayet sereflıce kaybedılen mactır. 3.sınıf bir takımdan kendı evınde 3 tane yıyerek alınan sereflı galıbıyet pardon malubiyet.*
eğer allah bir takım tutuyorsa bu takım kesinlikle helsinborg'tur.

peşin edit : tövbe aşa..
üzülme gs dedirten maçtır. zira galatasarayhep böyle olmuştur. önce yenilir taraftarı umutsuz careiz bırakır sonra onun ardından taraftara borcu varmış gibi gaza gelir ataga gecer hep. rocky gibi birşeydir işte gs. (bkz: bir fenerli olarak)