bugün

eger lab degilse gidilmesi pek bi mantiksiz olan,uykunun en guzel anlarina denk dusen odtu uygulamasi. gitmeyin.. gondermeyin..
çile olan ders. eğer yurtlarda değil de evde kalıyorsanız ailenizle birlikte bu dersi kaçırmamak için en geç 7 de kalkmanız gerekir. evin okula olan uzaklığına göre de 6.30'da da kalkmanız gerekebilir. tabii ki gece 1-1.30 lara kadar yatmayan öğrenci sabah o saatte kalkıp okula gittiğinde doğal olarak ders boyunca uyuklar. dersiniz amfilerdeyse çok farkedilmez uyuduğunuz ancak daha ufak bir sınıftaysa ve de cins bir hocanız varsa dersten çıkmanızı talep edebilir, siz sıraya kapanmış uyurken ''böööö'' şeklinde kulağınızın dibinde nara patlatabilir. bir süre sonra gidilmemeye başlanır. dönem sonunda size bi güzel kapak olur 8.40 dersine gitmemeniz. muhtemelen kalırsınız o dersten. sonra öğrenci bünye hırslanır ''bir daha hep erken kalkacam, kaçırmyacam bu 8.40 ları'' diye ancak bi kaç gün uykusuzluktan sonra yine eski rutine bağlarsınız olayı. eski tas eski hamam devam edersiniz.
pazartesi günleri olanına gidilmemesi farzdır.
ders değil işkencedir. hele ki ilk 2 ders eng 101 se insanın hiç gidesi gelmez. ama lanet olsun %90 devam zorunluluğuna.
salılardan nefret ediyorum sözlük.*
takıntılı bir hocaya denk gelinmediyse genelde 9 00 da başlayan derstir.
eğer bu derse makine efsanesi kerep civci giriyorsa aslında bu ders 9 40 hatta arada bir 10 00 dersi bile olabilir. ama gel gör ki insan stoudemarionash tarzı öküz olursa bu derslere bile gitmez. sonra çizimin ilk midterm'ü gelir çatar, bu ne lan efekti verir, ikinci midterm'üne de sokarım finaline de der ve dersi bırakıp ff alır. hem de üç sene üst üste. dördüncüde gider aa'sını alır ama.
ayrıca bu 8 40 dersine hiç uyumadan gitmek ayrı bir hava getirir insana. iyi bi bok yemiş gibi off çok sorumlu öğrenciyim lan der kendi kendine, bu derse de girdim ya bundan sonraki 4 derse girmesem de olur olm yalanını söyletir kendi kendine, 2 sene üst üste repeat olmaya yol açabilir. denedim gördüm, olabiliyor bunlar. threepeat rulez ey sözlük halkı.
bizim köyde 8.45 dersi denen derstir.
ders programını hazırlayan zatın tüm sülalesinin anıldığı ders. 10.40daki derse büyük uğraşlar sonucu gidebiliyorum. ulan insafsızlar sabahın köründe ders mi olur?
Bu sabah yine başlayacaktır.
8:40'ta ders mi olur diye sordurur. nerede okuyorsunuz siz diye de sordurur.
korku filmidir. hele bir de pazartesi ise bu ders katmerli kadayıf kıvamında kekremsi bir tatla karşınıza çıkar.
gitmek için 6.45'e alarm kurulması gereken derstir.
Gidilmeyen ders yapmislar. Gidilsede dinlenmez.
Hocaların fikrini zikrini niyetini hep merak ettiğim derstir.

Ha bir de aynı merak 08:00 dersi için de geçerli.göründükleri kadar enerjiklerse akıllarından geçen küfür miktarxmilyon/hız=şiddet sonucu nedir acaba?

Geçmiş geçmiş.

Tanım;mesaiye başlanınca özlenen ders.
18:40 dersi olunca "erkenden uyandırıyor pezevenkler" diye söven şahsım tarafından korkuyla karşılanmış ders.

titredim.
genellikle işlenmeyen derstir veya bir saat sonraki ders diğer sınıfla beraber ortak işlenir.
birinci hafta: "ilk haftanın günahı olmaz ya"
ikinci hafta: "daha yeni başlıyoruz ya"
üçüncü hafta: "notları alırım ya"
dördüncü hafta: "benim devamsızlık kaç oldu ya"
beşinci hafta: "kaçırırsam sıçtım" dersidir.
bu dönem hafta içi her gün sahip olduğumdur.

uyku kalmadı, düzen kalmadı. uyandığımda beni görenler the walking dead fragmanı izler gibi oluyorlar.

teşekkürler odtü.