bugün

şuanda sadece avea vasıtasıyla dinleyebileceğimiz yeni nazan öncel albümü. yan yana fotoğraf çektirelim havası yakalanabildiyse eğer, mest edecek şarkılara hazırlıklı olmak gerekir.
avea'nın sponsoru olduğu gönderdiği mesajlarla anlaşılan nazan öncel albümü ..
acı hatıraların odasını terkettim, ötekine gectim
göz yaşlarım orda kaldı..
ne evlere sığıyorum ne sokaklara..
karşıdan karşıya gecerken havalara bakıyorum
üstüne yürüyorum arabaların
daha ne söyleyeyim bilmem ki?
bu dudaklar artık seni öpmeyecek
bu kalp senin için çarpmayacak, senin için yaşanmayacak, ölmeyecek, senle aynı ağaça adını yazmayacak..
sen de gittin ya..

içim boş odalar boş
boşlukta yüzüyorum
boğusuyorum kendimle
bir batıp bir cıkıyorum
beni baska biri keser mi kesmez
bu da bir gün gecer mi gecmez
yabancı yataklarda
uyumaya mı alısayım
elimden geldigi kadar
yasamaya mı calısayım
beni yedin bitirdin
kırdın gecirdin
böyle bitirdin
cok cok cok kötü gecirdin
burnumdan getirdin
yedin bitirdin
şu sıralar cok yalnızım
kendimle konusuyorum
hüzünlü kitapları
okuyup hüzünleniyorum
sibirya'dan beter bir yatak
yattın mı başlıyor panik atak
ağlıyorum sanıyorsun sadece
ne uyku var ne dur durak
sen kendine müslüman
bu aşk değil bu tekme tokat
beni yedin bitirdin
kırdın gecirdin
böyle bitirdin
cok kötü gecirdin
burnumdan getirdin
yedin bitirdin
her gece her gece ölünmüyor iki kere..
içinde "çok kötü geçirdin" diye bi cümlenin geçtiği nazan önce şarkısı.. *
yalnızca kartoneti beş ayda hazırlanan nazan öncel albümü.
(bkz: türkçenin geldiği son nokta)
turkcelle hiçbir alakası olmayan ve avea servisi olarak dinlenebilen albüm. yedi yerine 7 kullanılmasını nazan öncel'e yakıştırmak pek güçtür. ancak nedense pit10'a uyar bu.
Giriş kısmında insanı mahveden,enkaza çeviren mukemmel bir şiir olan bir nazan öncel şarkısı
ciddi anlamda guzel sozlere sahip, ozellikle siir kismi alip goturen ancak nazan oncelin sivesinde sorun var sanki diye dusundurebilen yine de dinlenilesi sarki
nazan öncel'in bütün şarkı sözleri herzamanki gibi süper anlamlı,bizleri o güzel müzikler eşliğinde düşüncelere ve geçmişe yolculuğa çıkaran güzel,dinlenesi albümü
neredeyse 50 yaşında bir kadın kişisel trajedisi ile dalgasını geçme üstadı olmuş.. olan biteni bu kadar samimi ve eğlenceli anlatması, en gencinden daha genç, en aşığından daha aşık olması ve ona kimsenin dokunamaması ile.. öperim ben onu kırışmaya yüz tutmuş boynun dan be.. (bkz: demir leblebi)
karşıdan karşıya gecerken havalara bakıyorum
üstüne yürüyorum arabaların
daha ne söyleyeyim bilmem ki?

ne söyleyeceksin ki zaten yada daha ne söylenebilir ki.
(bkz: eski sevgili) (bkz: aq)
girişindeki şiiri anlatmak için ayrı bir şiir yazılası şarkı.*
nazan öncel'in sabaha kadar bıkmadan söyleyebileceğim şarkısı. çok güzeeeeeell.
serbest çağrışım kontenjanından: (bkz: 7 up)
turkcedeki okunusu "yedi ne bitirdin" olan alpha-numeric karakterler toplulugu.

6en 1seye benzemez yani.. *
yakında video klibiyle ekranlarda olacak olan hoş nazan öncel şarkısı.
1 sene önce çıkan aynı isimli albümün 3. klibi için tercih edilen şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=QOI0DJlijV0
Çingene pembesi albüm kapağı ile ismail Gülgeç'in karikatürleri, albümü keyifle dinlemek için +5 puanı baştan sunuyor zaten korsana yeltenmeyenlere. Karikatürler de öyle böyle değil hani; Nazan Öncel'in deli, romantik, seksi, dağınık, "boşboğaz", samimi karakter özelliklerini bir bir yansıtan kadın figürleri şarkı sözlerini mırıldanıyor. Arkalarında da şarkı sözleri.. Favorim: "Hem karnın doysun istiyorsun hem pastan dursun istiyorsun" dizeleri ve jönün kafasına vuran umursamaz, görmüş geçirmiş kadın karikatürü.
1. Aşkım baksana bana
2. Omzumda ağla
3. 7' n bitirdin
4. Ekilmekteyim
5. Zehirli sarmaşık
6. Bırak konuşsunlar
7. Utan
8. El kızı
9. Bittimse bittim
10. Anlat arkadaşım
11. Direkten döndüm
12. Kış baba

olmak üzere 12 tane parça barındıran nazan öncel albümü.

http://www.powerturk.com/Album_Yorum.asp?yorumID=265
dinlerken müthiş zevk alınan şarkılardandır. hatta ortam yumuşatmak için tarafımdan kullanılan şarkıdır. özellikle biri sizi eleştirirken, bu anne ya da yakın arkadaş olabilir, hemen başlarsınız beni yedin bitirdin diye, ortamın gerginliğini alır, küsler barışır, hayat bayram olur. bütün dünya buna inansa, ah inansa. **
7 tane n tarafindan yenen cismin soylemis oldugu soz.
piyano eşliğinde dile getirdiği ilk sözlerine hayran olduğum, nazan öncel'i her daim daha çok sevdiren şarkı.
nazan öncel'in kariyerinin en geride kalan hatta en belki de tek kötü albümü. göç, demir leblebi, sokak kızı gibi eserlerden nereye gelindiğinin acı kanıtı. (ki allahtan son albümü hatırına sustum ile toparladı işi)
aşkım baksana bana bi derece nazan şarkısı gibi olsa da; ekilmekteyim-utan-el kızı gibi piyasa şarkılar bu döngüye eklenince nası yani oluyor insan. direkten döndüm, anlat arkadaşım ve zehirli sarmaşık nispeten iyi olsalar da kült klasik şarkı ne yazık ki yok bu albümde. düzenlemeler sıradan, sözler fazla fazla sıradan. kötü işte. diğer albümleriyle kıyaslamak bile onlara hakaret.
ama adını albüme veren şarkı, gerçekten güzel. ama onun da klibi berbat.
sözleri ile acıtan nazan öncel eseri.