bir de sevgili ingiliz kardeşlerimiz dünya üzerinde daha fanatik taraftar olmadıklarını iddaa edip taksim'de* içip içip sağa sola saldırınca, bir daha avrupa'da ingilizler çok fanatiktir hede hödö lafları edilmemiştir, edilememiştir.

ben öldürmedim bakmayın öyle.
kim attı kral attı hemde leeds'te alien road'ta 40 bin ingilizin önünde ingiltere'de kralın imzası bu kralın imzası hagi hagi hagi muhteşem bir pas kral gidiyor kral gole gidiyor kral düzeltiyor ikinciyi düzeltiyor üçüncüde çakıyor çivi gibi çakıyor kral çakıyor galatasaray 2-0 önde bizdende sana teşekkürler kral sözlerini duymamıza neden olan maç.
maç öncesi 2 ingiliz taraftarının öldürüldüğü maçtır. maçı galatasaray 2-0 kazanmıştır.

ayrıca bize içimizde ne kadar insansever arkadaşlar olduğunu göstermiştir.keşke aynı arkadaşlar tarihlerine ve atalarına da bu kadar sevgi saygı besleseler.

sen gelip ülkemde içip içip benim anama bacıma olmadık hareketler yapıcan, kıçını başını göstericen, uğruna binlerce insanın öldüğü bayrağımı orana buruna sürtücen sonra da başına bir şey geldiğinde masum konumunda olucaksın.

(bkz: gec bunları anam babam gec bunları)
ercan taner'in ''farketmez farketmez hiç farketmez alman, ispanyol, italyan, ingiliz, japon, filipinli hiç farketmez nefes alsın yeter'' repliğiyle hafızalara kazınan maç.
öncesinde leedslilerin gösterdikleri kıçlarına bir de utanmadan paramızı yani bayrağımızı ve atamızın resmini sürdükleri maçtır. durduk yere insanların gaza gelip saldırmasındaki sebep belki de budur.
acısı hala bazılarının içinde kalan maçtır.

(bkz: sen rüyanda göremezsin kupa bizim müzemizde)
nantes-galatasaray maçında olanları destekleyip hatta "ulan keşke ben de olsaydım da ben de vursaydım" diyen kişilerin, hümanist kesildikleri maçtır.
gollerin capone ve hakan şükür'den geldiği, daha dün gibi aklımda olan maç.

edit: eksi veren arkdaşa buradan seslenmek istiyorum; neresine eksi verdin ?
leeds united lı 2 taraftarın ruhu için sadece 2 gol attığımız karşılaşma. harry kewellın biz karşı oynadığı bir karşılamadır. bu da ufak bi not olsun.
genç harry kewell leeds adına sol kanattan vızır vızır akmakta, yürekleri ağızlara getirmekteydi bu maç. neyse ki hakan ve capone'la sıkıştırmıştık iki tane de iyi bir skorla gitmiştik deplasmandaki kaotik ortama. kavgalar ölümler falan, müthiş gergin bir eşleşmeydi. maçtan önce çıkan olaylarda kesici ve yaralayıcı alet taşıma veya kullanma kültürü olmayan ingiliz serserileri, bu konuda uzman olan bizim serseriler tarafından bıçaklanmışladı.
http://www.ozwhitelufc.ne...alatasaray%20v%20LUFC.htm
o geceyi hiç unutmuyorum, ben, bizzat kendim oradaydım... gözlerimin önünde cereyan etti kavga, hiddet, şiddet...
cinayeti kör bir kayıkçı gördü, ben gördüm kulaklarım gördü...
taksim kudurdu, kuduz gibi böğürdü, hiç biriniz orada yoktunuz...
Br hafta sonra ingiltere'de oynanan maç 2-2 sonuçlanmış ve Galatasaray UEFA kupasında finale yükselmiştir.
manchester united taraftarinin hala unutmadigi mactir.

20 eylül 2011 leeds united manchester united maçı nda bu maca kücük bir gönderme yapmislardir kendileri.

http://www.youtube.com/watch?v=smKcRDi3e3w
http://youtu.be/JpEzoSRo08Q
(bkz: galatasarayın hala 2000 yılını konuşması)
Galatasaray ın finale kadar olan maçlarının tamamı gibi cine5 tarafından yayınlanmış maçtır. Ben de diğer maçlarda olduğu gibi bu maçta da radyoya kulak vermiştim fakat maçı dinlerken uyuya kalmıştım. Annemin söylediğine göre birkaç kez taffarel diye bağırmışım uyurken.
leedsin şu andaki konumunun kötü olması galatasarayımızın başarısına kesinlikle gölge düşürmez. örneğin şu sıralar vasat bir takım olan macaristan milli takımına zamanında gol atmak bile büyüklüktü.
dost var düşman var, etraflıca bilen var bilmeyen var.

bir de "galatasaray taraftarı katil!" diyenler var.

maç için çok bir şey söylemeye gerek yok, çok çok önemli bir maçtı ve gerekli skoru almıştık.

ancak, maçtan çok daha fazla konuşulan bir şey varsa o da maç öncesi istiklalde, beyoğlunda yaşananlardı.

ne yaşandı?

ingiliz taraftarların holiganlığını bilirsiniz, beyoğlunda içiyorlar ve 3-5 vatandaşımızı dövüyorlar, sonra film kopuyor ve gördükleri her galatasaray formalıya küfür edip, karşılık vereni ise dövüyorlar.

yetmiyor, türk parasına ve türk bayrağına hakaret ediyorlar.

sonra?

ben söylemeyeyim, söz uçar resim kalır.

görsel
real madrid'ten 3 yiyen galatasarayın yenilgiyi unutmak için sözlükteki naftalin kokan nostaljisidir.
öncesindeki bıçaklanma olayını araştıran ingiliz dedektiflerinin bile türklerin suçu çok az ağır tahrik var dediği fakat hala içimizdeki bazı sözde entellektüel hümanistlerin ingilizleri haklı bulup andığı maçtır ayrıca.
Galatasaray ın ingiliz magandalarını hop hop hoplatarak futbol dersi verdiği maç. Benim için bir türk takimin avrupada oynadigi her maç için oldugu gibi milli maç gibidir. O gunku muhteşem futbolu hatirladikca hâlâ keyifleniyorum.