1. 1.
  genellikle dijital dizayn da kare dalga osilatörü olarak kullanılan sekiz bacaklı bir entegredir. 8 numaralı bacağından giriş yapılır, 3 numaralı bacağı ise output olarak kullanılır. astable ve monostable multivibrator devrelerinde frekans ve doluluk ayarlamalarının manual olarak yapılabilmesini mümkün kıldığından dolayı çok kullanışlı bir entegredir.
  ... rabbit
 2. 2.
  (bkz: avea)
  ... sally
 3. 3.
  daha önce aria'nın kullandığı kod.
  ... anthrax
 4. 4.
  british american tobacco 'nun 20 li yıllarda almış olduğu ardath company'nin üretmiş olduğu sigara markası. içenler bilir monte carlo'ya benzer bir tadı var. sarı paketinin tam ortasında ise mavi renkli amblemi bulunmakta.
  2 ... siyahdalya
 5. 5.
  amerikan filmlerinde kullanılan telefon numaralarının ilk üç hanesidir. ancak amerika'da hiçbir telefon 555 ile başlamamaktadır.
  ... darkwingsoul
 6. 6.
  amerika da herkesin kullandığı alan kodu. ya da biri bizi yiyor.
  ... hebeley episode ii
 7. 7.
  -r-xr-xr-x

  bir dizin veya dosyaya tum kullanici gruplari icin okuma ve calistirma iznini veren chmod parametresi.
  1 ... revolter00
 8. 8.
  29 mayıs 2008'da
  istanbul'un fethinin 555. yılı.
  ... 4sezgin
 9. 9.
  osilatör olarak kullanılan analog devre elamanı.
  ... son of the sun
 10. 10.
  şimdi aklımıza avea gelsede; 555 bundan 49 sen önce söylendiğinde 5 mayıs 1960 saat 5 i ifade ederdi ve kızılayda toplanan öğrenciler dönemin başbakanı menderesin arabasının önünü kesip özgürlük istiyoruz diye isyan etmişlerdi ve menderes onlara başbakanın arabasının önünü kesiyorsunuz daha ne özgürlüğü istiyorsunuz diye ..cevap vermişti (555 k)
  3 -1 ... umarsiz kosucu