bugün

Malumunuz Bu yılki yılbaşı büyük ikramiyesi 55 milyon tl olarak açıklandı.

50 adet ferrari alinabilir mesela.
Samsun'u satın almak. (bkz: sembolik olur hem)
öyle bir para yok. sıkılıp Götüne sokmaya kalksan çıkarınca bokunu tutamaz hale gelirsin.
55 milyon tlnin hepsini bir kurusa cevirip o bir kuruslarla kale yapabilirsiniz.
sözlüğe fışkıye yapılabilir.
Sözlüğü satın almak.
Bir yıl boyunca her gece başka bi kızla yatmak.
Bir yıl boyunca her gün abur cuburla beslenip bir yılın sonunda yağ aldırma ameliyatı olmak.
Yılbaşında piyango bileti almak (birkaç bin tane)
o paradan hayır gelmez.
Araba koleksiyonu. En eskilerden en yenilere kadar kafamda var birkaç model. Garaja atarım.
çıkmıycağını bilerek aldığımız için ya çıkarsa ihtimalini düşünmüyoruz bile. haydan gelen huya gider.
parayı değerlendirmeyi bilmeyen yazarların yapacakları israfları anlattıkları başlık.
Haram para. Bilet almam imkansiz ama birisi hediye etse ve bana ciksa sadece dusunurum, heralde 6 ay falan dusunurum. Cok da paraya ihtiyacim var ama bilemedim. Buyuk imtihan olur. En iyisi hediye olarak gelen bileti de reddetmek.
hele bir çıksın da sonrasına bakarım diye düşündüğüm. çıkması için çaba sarfetmediğim, çıkmadığında üzülmediğim yılbaşı gününün sözde heyecanlarından biridir.

tombala daha zevkli yeminle...
Hemen evlenirim, yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederim, çok iyi bir insan olurum. Bana çıkar inşallah.
türkiyenin en büyük oto kiralama filosunu kurardım.
şu an gelişti bu düşünce yoksa ev alırım falan derdim.
3-5 tane kira getirisi yüksek daire alıp gerisini vur patlasın çal oynasın yemek gerek. zaten 50 milyon tl kadarı yatırıma gider. 5 milyonu ile de artık kafanıza göre takılırsınız. bana cıkarsa 1 milyon tl sini sözlükte ihtiyacı olan arkadaslara burs vermek için kullanıcam. 1 milyonu ile sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunucam 3 milyonu ile de çok fena dağıtıcam. dağıtmayan ne olsun?
(bkz:31 aralık 2015 milli piyango yılbaşı çekilişi
irlanda yada iskoçya'ya yerleşmek.
kuruş bağışlamazdım. belki de bu yüzden bana çıkmıyor. evet.
55 bardak çay içebilirsiniz mesela.
isteğe göre değişiyor o işte naparsın.
para para para. napolyon gibiyim. neler yapacağıma gelirsek türkiyenin en zenginler listesine girmek için çabalayacağım.
(bkz: istifa etmek)
(bkz: çalıştığın yeri satın almak)
Gayrimenkul yatırımı yapılır net. Kira gelirleriyle sen sağ ben selamet sonrasında.
Bir çiftlik. Ve içinde bir beyaz tenli sultanım..
1 yıl boyunca türkiye'de durmam. Geldiğimde tekrar değerlendiririm.
kafayı yedirten ve hiç anlamadan bitecek parayla yapılanlardır. Çok uzun sürmez. Zira gözümüzü para bürümüş olan insanlık için, geçtiğimiz onca durağın bir anlamı yoktur, indiğimiz yere geldikten sonra.
http://www.milliyet.com.t....2009/1090123/default.htm