bugün

entry'ler (653)

sözlük yazarlarının itirafları

Sürekli alkol planları yapan, hangi konserlere gideceğini ayarlayan, o kız mı bu erkek mi ikileminde kalan arkadaşlardan sıkıldım. Ben kutu oyunlar oynamak, go-kart, paintball’e gitmek, bilardo oynayamamak istiyorum.

eski sevgilinin seni unutamadim mesajı atması

Kimi unutmak istiyordur? Diye kendi kendine sorulması gereken durum.

yeşilçam ın en yakışıklı oyuncusu

Benim için tarık akandır. Elbette ediz hun,kartal tibet,cüneyt arkın,izzet günay da yakışıklıdır. ancak tarık akan'ın rollerindeki samimiyet etkisi bende hayli baskın.

yanlış anlaşılmamaya çalışırken yanlış anlaşılmak

Yanlış anlaşılma korkusunun doğurduğu aman yanlış anlaşılmayayım düşüncesiyle yanlış anlaşılmasak bile yanlış anlaşıldığımızı zannedebiliriz. Ayrıca yanlış anlaşılmak mıdır, yanlış anlatmak mı? Yanlış anlaşılmamaya çalışırken karşıya yapmacık ve inandırıcılığı düşük beyanlar vererek de yanlış anlaşılabiliriz.

yalnızlık

Bir kısır döngüdür. Yalnızlaştıkça insanlarla iletişim kabiliyetini yitirir, daha da yalnızlaşırsın. Ta ki yalnızlık sonsuza, iletişim kabiliyetin sıfıra gidene dek.

yeni gelinlerin sunum telaşı

Sidik yarıştırma telaşıdır.
Bence şu son döneme kadar küçük bir grup tarafından* yapılan bu tarz ufak sunumlar vardı ve bence gayet sevimli bir durumdaydı. Ama internet sağolsun bunun da cılkını çıkardılar. Ben daha yaratıcıyım, ben daha iyisini yaparım diyenler iyice batırdılar. Fazla göze batmayan ufak sunumlar da küresel bir hal aldı, haklı olarak dalga konusuna dönüştü.

Bugün samimiyetsizce teselli cümleleri söylemediğim, avutmalarda bulunmadığım için eleştiri aldım, düşüncelerim başkalarıyla kıyaslandı ve düşüncesiz olarak itham edildim. Tarihe not düşülsün.

türbanın 50 yıl önce olmaması

Gözlemlere göre doğrudur.
Ahahaha din yasak. Namazında niyazında olan, ağzından duası eksik olmayan nene-dede sınıfını nereye koyarız, nereye saklarız?

şu an üstünde ne var sorusuna verilecek cevaplar

(bkz: dam)
(bkz: çatı)

sevgilisine laf atanlara karşılık vermeyen erkek

Buyuk konusmak gibi olmasın ama, benimdir. Dolmuşta parayı uzatmadığı için vurulan bir adamın olduğu ülkede, hiç bulaşmadan hemen topuk yapmak en akıllıca olanıdır.

Takıntılarım var. Yarın gerekleşek olan diyalog ve ortam senaryoları kafamda dönüp duruyor. iyi değilim.

kızmak ile kırılmak arasındaki fark

Cam, porselen gibidir insan. Isıtıp kızdırırsın, bir noktaya kadar sabrı vardır hiç bir şey olmadan yavaşça soğur, ama bir kırıldı mı yapıştırsan bile izi kalır.

türkler islam tarafından araplaştırılmıştır

(bkz: karahanlılar)

sözlük temizleme projesi

(bkz: 2+4=)

sözlük yazarlarının takıntıları

(bkz: boya takıntısı)

özel mesaj

2 kişinin gördüğü mesajın özel olmamasından dolayı, bunlar genel geneldir.

28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması

Çok kötü ve sarsıcı bir olay. Böyle bir olaydan sonra terörü lanetlemeyen kimse olamaz, olmamalı. Peki sorumluları bugün eleştirmeyelim, olay taze ve hala acı veriyor. Ama yarın eleştirebilecek miyiz?

i m not like everybody else

(bkz: sopranos)

aşırı beslemeli motor

Daha çok günümüzde yaygın olarak kullanılan motor çeşitleridir. Daha düşük silindir hacimlerinden daha yüksek tork ve beygir güçleri elde edilebilir.
(bkz: turbo charger)
(bkz: supercharger)
Bunların en ilkel şekli olarak da, mangalın alttan yellenmesi örnek verilebilir. Hatta ve hatta ben düşüncenin buralardan çıktığına inanıyorum.

sevgilisine çiçeğim diyen erkek

(bkz: hızır acil)
(bkz: çiçeğum)
(bkz: karadeniz rap)