adam gibi yönetilseydi, beşiktaşın kaybettiği maç olarak kayıtlara geçecekti. karabük' ün penaltısı verilecekti. emenike' yi düşüren hakan sahadan atılacaktı, emenike' yi her pozisyonda döven toroman da sahadan atılacaktı.
beşiktaş'ın ezikliğini, rezilliğini hakeme mal etmeye çalıştığı maç olmuştur.
sanki her atakları gol olacaktı, eze eze oynadılar da hakem yedi bunları.
eziklik de bir yere kadar.
hakemin katlettiği maçtır. hem beşiktaş aleyhine hem de karabük aleyhine felaket kararlar vermiştir. beşiktaş ın net penaltısı karabük sporun da penaltısını vermemiştir. bunun dışında da birçok yanlış karara imzasını atmıştır. son olarak hakemle ilgili şöyle bir şey söylemek isterim. çok uzun bir süre süper lig maçlarını yönetmemesi lazımdır. hatta hiç. ama burası türkiye ve eminim en fazla ama en fazla 3 hafta dinlendirilir. sonra maç katletmeye devam etmek üzere maçlara atanır.

oynanan oyuna bakacak olursak beşiktaş koca ilk yarıyı çöpe attı. bir 10 dakika saldırdı sonra sahada beşiktaş pek yoktu. karabük sporu da tebrik ederim ama o kadar küçük takım ki kelimelerle ifade edemem. madem sende bu kadar yetenekli oyuncular var pas yapabiliyorsun neden şampiyonluğa oynamıyorsun bre karabük. sadece beşiktaşa gelince mi köpeklemesine oynuyorsun. gelecek hafta kiminle oynayacak bilmiyorum ama sanmıyorum ki yensin. klasik türk takımı. büyük takımlardan biri gazı vermiş belli. adamlar şampiyonluk maçı gibi oynadı. olsun bu da beişktaş ın ne kadar çekinilen ve çekilemeyen bir takım olduğunu gösterir.
beşiktaşın koca bir balon olduğunu bir kez daha kanıtlayan maç. gelen geçen iğneyi saplayıp patlatıyor. folloş oldu garibanlar.
maçı zevkle izledim. şahane maç oldu. bu lig için de artık "ya bizim lig kalitesiz abi" diyen olursa yayına bağlanıp direk küfür etmeye karar verdim. ya işte ligimiz süper kalitesiz ,milli takımın hali ortada, yıldızımız yok arda turan'dan başka geyikleri almış gidiyor. ben maç hastasıyım arkadaş türk ligini tek maç kaçırmadan izlerim. sadece anadolu takımlarında oynayan futbolculardan bir milli takım yapılsa inanın gruptan çıkar o milli takım. yahu bizim takımdaki ayhan, mustafa sarp, barış özbek, emre çolak falan şu karabük'te 18'e giremez yahu ne anlatıyorsunuz? ayrıca beşiktaş'ın gerçek lideri olması gereken oyuncu kesinlikle ve kesinlikle simao, onu da eklemeden geçemeyeceğim. bir lafım da schuster efendi'ye. birader sen oyunun en kilit noktası ve merkezi olan bölgede hele de böyle bir rakibe karşı oynatılacak en son adam olan nobre'yi oynatırsan, afedersin ama ben sana gülerim. son sözüm sürekli "rakipler bize çok tekme atıyor" diyen guti efendiye. senin mantığına göre şu maçtan sonra emenike'nin ilk uçakla ülkeyi terk etmesi lazım. inanmıyorsan maçı bir daha izle.
fark beklenen 5-2 lik skor dillendirilen en az 5 olur 7 olur diyenler haklı çıktı maç 11 bitti.
not: takımlar 11 futbolcu ile bitir di. skor olarak 1-1 yanyana gelince 11 olur. süper tespitler yapılmış.
beşiktaşlıların 17'de-17 hayallerini 17'de-15'e taşıyan maç olmuştur.aynı zamanda kalkan götler tam anlamıyla inmiştir.
kamil abitoğlunun katlettiği maçtır.
bu ülkede artık hakemlerin savunulacak tarafının kalmadığını gösteren maçtır. savunanıda mikerler.
sorulacak tek soru şudur:

"hakemlerin yaptığı orospuluk mu kahpelik mi nerden geliyor bu göt?"
beşiktaşlıların 17'de 17 hedeflerini 1 eksiltmiş maçtır. 1'de geçen hafta eksilmişti. gidişat kötü, hakemler suçlu, yıldızlar elde patlıyor.
--spoiler--
hava güzel, bugün cumartesi, maç saati 16:00, quaresma ilk 11'de... e daha ne olsun. umarım farklı kazanacağımız maç olur.
--spoiler--

--spoiler--
4 6 gol oynayacağım mücadele.
--spoiler--

--spoiler--
beşiktaşımın bu sene en farklı kazanacağı maçlardan biri.
--spoiler--

--spoiler--
kartalın rahat geçeceği sınavdır. hatta beşiktaş gol yemeyecektir bu maçta.
--spoiler--

--spoiler--
5 olur 6 olur bilemem ama karakartal mabette farklı kazanacaktır...
--spoiler--

ve en muhteşemi;

--spoiler--
heyecanla beklenen.

beşiktaş bu sene bir maçta 7 yahut 8 atacak. buna en büyük engel büyük beşiktaş seyircisi. 60.dakka 5 olan kupa maçından sonra kapalı resmen fren yaptırdı takıma. rakibe saygı anlayışı böyle.belki de doğru olan bu bilemem. bu kadar lafı niye ettim nereye bağlıcam ?? işte o maç bu maç olabilir. ilk yarı deplasmanda 4 atılan karabük 7 hatta 8 lenebilir. 2 şartla.
1.kesinlikle bobo oynamalı. kendisi çok daha aç uzun boylu portekizliden ve çok daha yetenekli.
2.kapalı izin vermeli.

netice itibariyle güzel maç olacağı kesin. iyi oynayan kazansın dahi diyemiyorum çünkü kesinlikle kara kartal daha iyi oynayacak.
--spoiler--

bunlar maç başlamadan evvel alıp sözlükpad'e kaydettiklerimdi. birkaç tane daha vardı ama gerek görmedim.
bu ne özgüven, bu ne hadsizliktir yahu.
7 atarmış 8 atarmış, farka giderlermiş.
yok 100-0 biter oldu mu aslanlar...maç oynanmadan kazanılmaz. hele ki 3 büyütülmüşlerden biri ise asla bu yorumları yapmayacaksın. oturursun götünün üzerine böyle.
beşiktaş'ın buz gibi golünün verilmediği maçtır.

kendi takımı futbol oynamadan maç alınca 'hatice değil netice abi, büyük takım kötü oynadığı maçı kazanmasını bilen takımdır' gibi cümleler kuranlara sesleniyorum; ulan buna da gol demiyorsanız size diyecek lafım yok.

bu takım yenilse de seyir zevki veriyor. zoruna gidenin borusuna gitsin! alın bu hakemleri de oynayın topunuzu biz beşiktaş'ı sevinmek için sevmedik.

daha dün takımının maçına gitmeyen, stadda bağırmayan fenerbahçe taraftarı bugün 'işte taraftar işte şampiyon' diye tezahürat atıyor. bakın bakalım beşiktaş taraftarı öyle mi? her hafta full, her hafta takımının arkasında.

şimdi siz misiniz taraftar biz mi?
http://uludagbesiktas.blo...mir-karabuk-vs-hakem.html

çizgiyi geçen top gol olarak değer kazanmadı aziz amca.
manisa'yı yenen sevinçli birkaç fenerli arkadaşın daha aldıkları galibiyeti kutlamadan direk kartalımıza saldırdığı maçtır.

ya eyvallah, niang alex mehmet topuz falan.güzel, yenmişsiniz 3-1.biz de berabere kaldık.burada size batan ne?gidin galibiyetinize sevinin arkadaşım beşiktaş evinize füze mi attı ki her açığınızı kapattığınızda taarruza geçiyorsunuz?

golümüz de verilmemiş, çok net.kendinizi kandırabilirsiniz, siz de biliyorsunuz içerideki topu çok sevgili(!) hakemimiz abitoğlu'nun vermediğini.

edit:çemkirmeyin.belgelerim var.
http://4.bp.blogspot.com/...5ofIhXGZk/s1600/golza.jpg
özetlerden takıp ettim müsabakadır. emenike denen adam daniel amokachi'yi hatırlattı bana. kababük'ün tartışmasız bir penaltısı verilmemiş ama bjk'in golü verilmemiş.
Şu an ligtv'de yorumlanan maçtır. Herkesin hemfikir olduğu çok net kritik hakem kararları vardır.
ibrahim Toraman'ın Emenike'ye yaptığı hareket direkt kırmızı. Sarı olsa bile yine Toraman'ın ceza sahası içine girerken Emenike'yi indirmesi yine sarı. Yani ikinci sarıdan kırmızı.
Emenike'nin Kaleci Hakan tarafından düşürülmesi penaltı ve kırmızı kart. Maçı 9 kişi bitirmesi gereken beşiktaş'ın atağında Almeida'nın şutu çizgiyi geçmiş yani gol.
fb stadına 10.000 kişi gelse stad boş görünür. ama inönüye 10.000 kişi gelse stad %50 dolu görünür. dar alanda 10.000 kişilik üretilen desibel, geniş alanda 10.000 kişilik üretilen desibel.

unutmadan, basket maçlarına 14.000 kişi geldiği falan yorumlarını boş veriyorum. muhakeme yeteneği için bilgi-birikim en önemlisi akıl diyorum ve başka bir şey demiyorum.
görsel
bal gibi golu vermedi hakem.
karabükspor'un net penaltısının verilmediği, beşiktaşlı hakan arıkan ve ibrahim toraman'ın oyundan atılması gerekirken atılmadığı fakat basında sadece beşiktaş'ın verilmeyen golünün konuşulduğu maçtır...
Maçta verilmeyen gol ve penaltı ortalığı kızıştırdı !
(bkz: çarşı)
(bkz: pozisyon golmüş allah belanı versin)
öncelikle renklilerin kardeşliği beni çok mutlu ediyor. tercihimi doğruluyor her defasında.
burdaki tüm takım tutan insanlar biliyor ki beşiktaşın taraftar anlamında rakibi yok-tur, olamaz. sadece desibel için , sosyal konularda duyarlılık için falan değil. niye kandırıyorsunuz birbirinizi, ne hakla eleştiriyorsunuz bizi.
kafasına göre takımını yalnız bırakan, başkanının açık açık hakemleri tehdit ettiği fenerbahçe topluluğu mu eleştirecek bizi?
takımının armasını ters asan, her fırsatta yıllarca takımına emek vermiş futbolcuları yuhlayan galatasaray topluluğu mu eleştirecek bizi?
dünkü boktu şimdi koktu durumunda bulunan, tek şampiyonluğunu geçen sene olan bursaspor topluluğu mu eleştirecek bizi?
şampiyonluk yolundaki takımını maç berabere giderken yuhlayan trabzonspor topluluğu mu eleştirecek bizi?
olmaz, olamaz. birinin diğerini eleştirebilmesi için eleştirdiği konuda ondan üstün olması gerekir. bu durumda tırnağımız olamayacağınız gibi çamur atma hakkına da sahip değilsiniz.

golümüz verilmemiş, hiç mi olmadı? hiç mi maç satıldığını görmedik biz? çok mu önemli bu saatten sonra giden 3 puan? tabiki beşiktaşımız yensin isteriz, ama fark yesek bile küsemeyiz. bir bayan olarak hayatta tutunduğum en güzel dallardan biridir beşiktaş. ismi bile gülümsetiyor. yeniliyor ama insana içinden seviyorum işte, yerini tutabilir mi başka bir şey dedirtiyor. bugün tekrar görmemle birlikte, iyi ki varsın beşiktaşım.
denk güçlerin mücadelesinde gülen tarafın olmadığı maçtır. karabükspor'un etkili oyunu göz doldurdu. beşiktaş'ın çizgiyi geçen topu gol olarak değerlendirilmedi. Karabükspor'un net penaltısı çalınmadı. hakan arıkan isimli beşiktaş kalecisinin oyundan ihracı gerekiyordu. Herkesin memnun olarak ayrılması gereken bir maç olarak spor tarihine geçti.
gerçekten çok kötü bir hakem yönetiminin olduğu maçtır. önce karabükspor'un net penaltısı, sonra beşiktaş'ın buz gibi golü es geçilmiştir. bu anlamda hem beşiktaş'a hem karabük'e yazık olmuştur. ama şikeydi, maç satmaktı falan geçiniz efendim bunları. futboldur olur böyle hatalar. daha önce kimlerin başı yandı.

ayrıca beşiktaş'ın gol olmayan golü, 2 sene önceki denizlispor-fenerbahçe maçında deivid'in verilmeyen golünü anımsattı bana.

görsel