taraftarı sahaya atlayıp hakem döven takımın 10 senede bir şampiyon olan hakem zorlaması ile aldıkları maçı savunan takımın müsabakasıdır.
yani al birini vur ötekine.
hakemi ise koy çuvala salla salla vur duvaralık durumu vardır.
bu memleketin kültüründen daha azı beklenmez.
gazetelerde kartal pençesi, arena güneşi gibi manşetlerle karşılık bulan maç.

kimse çıkıp hakem maçın içine etti demez. üç puan, şampiyonluk ve yıldız hesabı yapar. yazık sizin efendiliğinize.
Dolmabahçe den koyduk ülkenin dört bir yanından ses geldi.

Acele etmeyin sıra size de gelecek.
bir futbolcunun diğer bir futbolcu tarafından futbol hayatının bitirilebileceği bir pozisyona hakemin kırmızı kart vermemesi sonucunda onun için tezahürat yapan, bir takıma haksız bir aleyhte penaltı, lehine olan penaltı ve rakip maçı 10 kişi tamamlaması gerekirken, rakip takım için "trabzon kümeye" diye tezahürat yapan bir grup orospu çocuğu olmayan taraftarların, şikeci takımının maçı.

maçın altına bir de gelip "ahahaha ağlayan bla bla" diye yazan, siyasi gücün arkasında bira ve tiner devrimciliği yapan "efendi" taraftarıyla düşman çatlatıyorsun beşiktaş. mete kalkavan ile nice 15 maça.
şahsi fikrimi belirtirsem, quaresma'nın yaptığı faul tartışmasız kırmızı kart olsa dahi, beşiktaş'ın alnının akıyla kazandığı maç olmuştur.

bu platformda insanların gruplara galiz hakaretler etmesi yakışıksızdır.

nihayetinde bir futbol müsabakası.

anlık fevriyet ile şehirlere, şehirlerin kültürlerine yapılan hakaretler doğru değil, sinir uçlarına dokunmayın insanların, yersiz manasız cümleler kurmayın, ne gerek var? Ne oluyor hakaretler edince, rahat mı uyuyorsun, deşarj mı oluyorsun, bu ülkede insanlar eşleri ile çocukları ile maç izleyemeyecekler mi?

ülkemizde bugün birbirimizi daha çok sevmeye, saygı göstermeye, farklılıkları zenginlik olarak görmeye, mutlu insanlara çok ihtiyacımız var.

gönülden sevdiğim beşiktaş'ımı kutluyor, trabzonspor'a kalan maçlarında başarılar diliyorum.
trabzonspor'u doğrandığı maç olmuştur. ligin başından beri trabzonspor'un en iyi oynadığı maçtı. buna karşılık beşiktaş'0ı en kötü oynadığı maç. trabzon bizden en az 1 puan almalıydı. quaresma'nn pozisyonu ile birlikte 3-4 tane de sarı kartı es geçti mete kalkavan. verilmeyen penaltıyı saymıyorum bile...
velhasıl ben bir beşiktaşlı olarak göt göte derim arkadaş! hak yiyerek alınan puan puan değildir benim gözümde. benimle birlikte çoğu beşiktaşlı da böyle düşünüyordur. bizi renklilerden ayıran da budur zaten.
umarım trabzon hak ettiği yerlere gelir.

not: 7 kişilik trabzon'a 3 3 3 iye bağıran folloşlar "omo boşoktoşo hokomlor koroyo" diye inlemesin. ayıp oluyor! senelerdir kimin korunduğu alenen ortadadır.
quaresma'nın sert hamlesinin gündeme damga vurduğu maç.

özetini izledim maçın genel olarak hakemin performansını bilemem ama maçın pozisyonunda kararı orta hakem değil yardımcılar verdi.

özeti izleyenler fark edecektir faul pozisyonunda orta hakem topu izliyor ve quaresma'nın o hamlesi çok ani alıyor ve daha sonra yardımcılarının uyarısı ile kartını gösteriyor.

hakeme biraz fazla yükleniliyor.

not: göztepeli.
Beşiktaş'ı bu sezon sirtlayan futbolcu olan quaresmayi atsa en az 2 musabakadan men edilecek. yabi gelecek haftaki adana macinda ve bi sonraki basakshir macinda oynayamayacak? peki bu ligin kaderini büsbütün etkilemez mi?
Kargalar sürü ile Kartal "Mete ile uçar " cümlesini sarfettiren olaydır. Beşiktaşın haksız bir 3 puan almasıdır. Son zamanlarda çok rahat penaltı çalınır oldular . Bir ara fenerbahçenin rolünü kendileri üstlendiler

edit: en fazla 1 , 2 sezon şerefli 3.lüklerin takımıdır
Beşiktaş'ın bu sezonu en fazla 2 mağlubiyet ile tamamlayacağını gösteren maç olmuştur. inkarnedenle nisan ortasında görüşülür.
Beşiktaş'ımın 3 puanı alnının akıyla aldığı maç.

Ayrıca değinmek istiyorum. Uzun zamandır bu kadar iyi bir hakem yönetimi görmemiştim. Tek hatası yusuf'un sarısını es geçmesi oldu ama o kadar kusur olacak artık ehe.
beşiktaş'ın son 2 sezonda olduğu gibi gene hakemle kazandığı maç. evet.
Oynamadan nasil mać kazanilur bunu bütün türçiye gordi. yine de burdan sźenol hozami tebrik ediyrum.
Bugün ne kadar “efendi” olduğunu göstermiş hakem.

Pes 13 oynarcasına defansın içinden geçmeye çalışan quaresmaya çaldığı penaltı mı daha hatalı yoksa oğuzhan ve quaresmaya çıkartamadığı kırmızı kartlar mı ? Atiba ve n`doye pozisyonuna hiç değinmiyorum bile.
beşiktaş 5 atacakken 2-1 yenmiştir. beşiktaş'ın 3 gün öncesinde çok yüksek tempolu bir şampiyonlar ligi maçı oynaması bunun en büyük sebebidir. Ancak milli maç arasına 3 puan alarak girmesi takım adına mükemmel bir durum.
https://twitter.com/Trabz...status/794967295433080832

(bkz: mete kalkavan/#34615657)

trabzonspor'un çok iyi mücadele edip hakem etkisiyle kaybettiği maç. bunu çekinmeden rahatlıkla söyleyebiliriz. sanırım beşiktaşlılar da böyle olsun istemiyorlardı ve daha adil bir maç beklentisi içindeydiler, yani umarım.

geçen sezon galatasaray maçı sonrası galatasaraylı yöneticilerin, futbolcuların ve taraftarların yapamadığını bugün beşiktaşlı herhangi bir bileşenden bekliyorum. yani biri çıkıp evet güzel maç oldu fakat hakemin maçın önüne geçmesi bizi de üzdü buna hiç gerek yoktu vs. diyebilmeli. bakalım beşiktaşlı duruşunu bekliyoruz.

trabzonspor ortaya koyduğu onurlu mücadele ile sanırım en güzel dersi verdi. hakemin art niyetliliğine aldırış etmeden bütün gerçekliği çıplak bir şekilde ortaya koydular. eğer hakeme itiraz, rakibe takışma gibi hamlelere giriyor olsaydık bugün linç edilen yine biz olacaktık. şimdi hakemin art niyetliliği ile 3 puan kaybettik ama bakalım bu sakin duruş karşısında değişen ne olacak?
Besiktasli minnos kedilerin sahada hoppidi hoppidi koştuğu ve trabzonlu hamsileri pofidi pufidi bi guzel yediği verimli bir mac olmustur.
Beşiktaşlı olarak konuşuyorum. Takım olarak şu gevşekliği üzerinden atması lazım Beşiktaş'ın. ilk yarı 3-4 olacak maçta hakem konuşuluyorsa, suçlusu Beşiktaş takımıdır.
Beşiktaş taraftarının yönetimden çok mu memnun olduğunu düşünüyor acaba küfür edenler?

Yemin ediyorum bi bölümden sonra Beşiktaş gol yesin istedim. Penaltıydı, kırmızı karttı oraları tartışmaya gerek yok. Aynı hakem 75'ten sonra Beşiktaş aleyhine çok net kararlar verdi. Tabii ki fahiş hataların yanında bunları konuşmuyorum bile ayrı mevzu.

Trabzonspor'u her ne kadar oyunun içine sokan Beşiktaş da olsa, Trabzonspor'un emeği çalınmıştır.

ilk yarı Aboubakar 3-0 yapmış olsa kimse bunları konuşmayacaktı.

Beşiktaşlı oyuncular da şapkayı önüne koyup biraz düşünsün. Oyunu koparmayı öğrensinler artık.
Ve nolur artık şu Mete Kalkavan'a maç verilmesin.

Maç 2-3 bitsin de biz Beşiktaş taraftarı olarak takımımızda arayalım kusuru. Yine de galibiyeti hakeme bağlamayı seçip, tüm olayları görmezden gelenler şunu unutmasın.

iki hafta sonra da Beşiktaş aleyhine hata yapılır, kimse konuşmaz.

Şuna da eminim ki ''Beşiktaş hakem ile yürüyor'' algısını yaratan gerzekler, 2004 yılındaki Samsunspor maçına bile yetişememiş nesil.

Bu ülkede herkes kabul eder ki; Beşiktaş, hakemler tarafından en çok canı yanan takımdır.

Her lehine hata yapılan maçtan sonra yuvalarınızdan çıkıp, kendi takımınıza çalınan penaltılardan sonra o yuvalarınıza saklanmaktan vazgeçin. Onun yerine ligimiz neden bu kadar boktan vaziyette, neden top 45 dakikadan fazla oyunda kalamıyor? Bunları konuşalım.

Özetle, Beşiktaş'ın takım olarak ciddi dersler çıkartması gereken maçtır. ilk hata yapılan maç değil, son da olmayacak.
ntv sporda konuşan oç yöneticinin ta anasını sikiym. kaypak tipli piç.

neymiş mhk inceliyomuş hakemleri neymiş q7 ninki penaltıymış, hakemle ilgili konuşmuyolarmış

ulan anası sikik kırmızı kartı niye söylemiyon o zaman. kaypak tipli fetocu piç.
hakem sayesinde kazanacağımıza keşke maçı kaybetseydik. oyuncularımız maçta laubalileşti.
Bugün izlediğimiz maç oyun olarak 3-1 trabzonundu fakat trabzonspor un t.d ünün yaptığı taktik hatalar yüzünden maç 2-1 bitmiştir ve bjk ye 3 puan kazandırmıştır sayın ersun yanal hakeme gelince, ben hakemin 2 majör hata dışında hata yaptığını düşünmüyorum ve eleştiriler haksız yere yapılıyor bugün tüm suçu hakeme yıkmaya çalışan bir medya var ben buna karşıyım suç aytaç karayı alıp mehmet ekiciyi kenara atan ersun yanaldadır, trabzonspor dikkat etmesi gereken tek kişi o dur.
Her hafta fb ve bjk kollaniyor elbet bunlar bu takımlardan fazlasıyla çıkacak futbolun adaleti yoksa allah in adaleti var.
hakem son anlard atiba ya yapılan 2 faulü est geçti.

adriano kontraya çıkarken yaka paça düşürüldü oynayın dedi.

cenk son anlarda yere düşürüldü ama düşürenin galiba sarısı var diye oyna dedi.

q7 çaktırmadan faul yaptı kırmızı görebilirdi adam sakatlandı çünkü ama, sert gibi görünmedi baştan. kontra yı durdurdu diye sarı verdi ancak

atiba nın başta penaltı gibi duruyo ama baktığımızda diğer oyuncu hemen salıveriyor kendini.

beşiktaş kazandı diye özlelikle gs liler saldırdıkça saldırıyor.

ya bjk ye ya hakeme ya kendi başkanlarına ya aziz e sallıyorlar.

kudurun iyice.. nihahahhahaha.
Beşiktaş'ımızın 2-1 kazandığı maçtır.
oç tipini siktiğimin deniz ateş bitneşe ibnesine benzeyen hakem yüzünden katlolan maç. amk kölesi.