bugün

görsel

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 40 yıl camisiz üniversiteler olduğunu ve bu durumun onu üzdüğünü söyledi.

https://t24.com.tr/haber/...universiteler-oldu,943203
Bırak camiyi mescit bile yoktu birçoğunda.
Gayet güzel olmuş. Bilim yuvasında caminin işi ne?
(bkz: derdini sikeyim butonu).
Yalanın daniskasıdır.
Ilahiyat Fakültesi olan tüm üniversitelerde cami vardı.

Ulan yakinda bunlar akpden önce ülkede cami yoktu bile derler.
o zaman cemevide olsun hatta kilisede olsun, havrada, ama olmaz tabi din algınız sünni islamdan öteye gidemez sizin.
Yüzlerce yıl , milyonlarca insanı medrese saçmalıklarına zorlayıp, bilerek cahil bırakanın derdi.
bilerek yapıyor diyanet bu açıklamaları. onlarda biliyor hikaye konuştuklarını.
ama kuran'da cami yapın diye bir ayet yoktur.
çok yazık çok.
Her yere cami actinizda ne oldu.ortalik pudra şekerci oldu.
Yalan söylüyor en azından benim okuduğum üniversite için külliyen yalan. Dev gibi bir cami vardı içinde. Bilim? Hak getire.
erbaş denen herifin derdini sikecem şimdi. siyasal islama sürüklüyor ülkeyi. Atatürk düşmanı bir kitle yetiştiriyor lanetolasıcalar
Diyanetin basindaki alagavatin altındaki araba da 10 aileyi zengin eder.. onu ne yapacağız?..
Doğru söylemiş.

Tıpkı Allah'ın verdiği aklı, bilimi inkâr ederek ve dini makam mevki saltanat geçim iş kazanç haline getirip, dini cebine ve uçkuruna alet ederek, din örtüsünün arkasına saklanarak gençliği ateist deist yapan, insanları dinden soğutan, ibadethaneler vakıfları bir rant kazanç siyaset yuvasına döndüren, Allah'ın "nefret ettirmeyin sevdirin, zorlaştırmayın kolaylaştırın" emrine karşı gelen bazı tarikatlar cemaatler din işinden geçinen din adamları gibi.

Bu ülkenin dinci olanı (dindarlar burada kastedilen değil) ateist olanı da aynı.
Her ikisi de heva ve hevesi için aklı inkâr ediyor.
Onlar gibi olmayana yaşam hakkı tanımıyor.
iyi olmus. 40 yil boyunca hirsizlik, yalan, dolandiricilik ve haram yemekten uzak nesiller yetismis.
Okumuş olduğum üniversitenin camisine hiç gitmemiştim. Eğitim öğretim düzgün değil cami mi sorun gerçekten?
Derdini seveyim görseli atsam acaba mahkemelerde sürünür müyüm?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar