bugün

taksim-kocamustafapaşa otobüs hattı. cerrahpaşa semtine de uğrar.
istanbulun en sevimsiz, en iç karartıcı yerlerinden birini -cerrahpaşa- ; istanbulun en renkli, en hayat dolu yerlerinden birine -taksim- bağlayan otobüstür.
günün her saati hasta,yaşlı ya da hamile bulundurur. birazcık vicdanı olan kimse, kolay kolay oturarak gittiğini hatırlamaz.
Kocamustafa ile taksim arası otobus hattı.Taksime renkli ve hayat dolu diye düşünenlerin b*ku yedikleri zaman gelip sıraya girdiği cerrahpaşahastanesininde içinde bulunduğu cerrahpaşadan da geçen otobus hattı.
bursa'da metro-heykel bağını sağlayan besleme hattıdır. metrodan indikten sonra bu otobüse binmek ücretsizdir.
taksimden aksaray metrosuna ulaşmak isteyenler için bulunabilecek en boş ve en sık gelen otobüslerden biri.
(bkz: sözlük içi atışmalar) a maruz kalan başlık.

(bkz: devam edin biz yokmuş gibi)
sabahları ve akşam iş çıkışlarında ara duraklardan binmenin neredeyse imkansız olduğu iett hattıdır. kocamustafapaşa'dan taksim'e gider.
bursa'da metro(şehreküstü)-heykel-gökdere noktaları arasında mekik dokuyan boi otobüs hattı.
sürekli kullandığım hattır. Kocamustafapaşa'dan başlar. Cerrahpaşa hastahanesinin önüne gelince tıka basa dolar, yusufpaşa'da durunca biraz rahatlar. Taksim'de, otobüs duraklarının en önünde, 83'ün yanında (Topkapı-Taksim) yolculuğu son bulur.
akşam saat 10,30dan sonra karaköyden geçmesi gereken ama geçmeyen ve yolumu en az yarım saat uzatan otobus hattıdır....
bursa'da şehreküstü istasyonu ile heykel arasındaki ulaşımı sağlayan klimalı sarı renkli otobüstür efendim. şehrin bir ucundan öbürüne giden araçlarda klima bulamazsınız ama 10 dakikalık yol giden bu otobüs klimalıdır.
sevgili okulum davutpaşa lisesi yüzünden her gün bindiğim otobüstür. bugün cerrahpaşa durağında her zamanki gibi çoğu insan inmiştir ve bi amcadan bomba espri gelir; "bütün otobüs hasta herhalde." allahtan bi durak sonra indimde kurtuldum.
kocamustafapaşa-taksim otobüsüdür. hemen ilk durakta doldu ama diğer duraklarda çok binen olmadı ve yusufpaşa'da otobüsün yarıdan fazlası indi.
genelde bu otobüs yerine eminönü'ne gideni tercih ediyorum bu aralar.