bugün

izleyenlerin içinde ülkenin geleceğine dair zerre kadar umut bırakmamış kavgalardır. ne kadar gerizekalı ve giderek terörize olan insanlarımızın olduğunu göstermiştir. bu ülkenin yurttaşı olan herkes ülkenin istediği yerinde gezebilme ve eğlenebilme hakkına sahiptir. hiç kimse yurttaşların bu hakkını gasp edemez. bunu yalnızca bu geceki fenerbahçe taraftarı için değil herkes için söylüyorum.

kadıköy fenerbahçelilerin değildir. kadıköy türk milletinindir. trabzon da trabzonluların değildir. orası da türk milletinindir. bunu o soğan cücüğü beyinlerinize sokun. siz kimsiniz oğlum bu ülkenin şehirlerini ilçelerini parselliyorsunuz? siz kimi nereden kovuyorsunuz? siz kimsiniz ki şehirleri böyle terörize ediyorsunuz?

başka zamanlar öğrencilerin, işçilerin eylem yapmasını, pankart açmasını engellemek için etraflarına çevik kuvvet ve toma yığan, alanda adeta kuş uçurtmayan, ama bugün bu olayların yaşanacağını bile bile orada hiçbir caydırıcı önlem almayan emniyet teşkilatına da teşekkür ediyorum. bu ülkenin geleceği için tehdit oluşturan öğrenciler ve işçiler değil, şehrin en nezih caddesinde taş ve sopaları havada uçuşturan bu gruplardır. hırsızı da , gaspçısı da, tecavüzcüsü de, katili de, teröristi de bunların içinden çıkar, öğrencilerin ve işçilerin değil.

ayrıca yarın 1 mayıs. bugün ortalığı savaş alanına çevirenlere caydırıcı hiçbir müdahalede bulunmayan polisin yarın emekçilere karşı alacağı tedbirleri ve yapacağı müdahaleleri hep birlikte göreceğiz.
mallık tamamen başka bir şey değil..
iki çomar taraftar grubunun olay çıkarması.
bir cimbomlu olarak fenerlilerin yanındayım.
gidin sikindirik şehrinizde kutlayın şampiyonluğunuzu. trabzon'da diğer takım taraftarları şampiyonluk kutlamak istese öldürür bu amk barbarları, bir de mağdur rolü oynuyorlar.
işte bu yüzden Fenerbahçe'yi, fenerbahçelilerden başkası sevmiyor.

Bu nedenle Herkes düşman fenere.
Otobüsümüzü kurşunlayan orospu çocukları "holiganizm" diyor. Siktirin gidin Trabzon'da kutlayın. Kadıköy'de şampiyonluk kutlamanın amacı kışkırtma ve olay çıkartmaktır bile bile. Kutlayacak başka yer mi kalmadı?
sen istanbul’a ve takımlarına o kadar laf söyle, sonra fenerbahçe kalesinde kutlama yapmak iste.

siktirin gidin trabzon’un dağlarında kutlayın, dağ ayıları. cadde size 40 beden büyük gelir.

neyse işte, dün bir takım trabzonsporluların yok mu beni siken diye haykırması üzerine semtimizin çocuklarının istediklerini vermesi durumu olmuştur.

sözlükte de aynı şekilde sikilmek isteyen bir oğlan var, ben sikmeyeceğim.
baksana, birisi otobüs kurşunlayan teröristlere oçları demiş, lavuk sen kime oç diyorsun diye otobüs kurşunlayan terörist oçlarını savunmuş.

terör sevici mal.
bak bak nasıl da mağdur olmuşlar hemen.

ulan adı üzerinde; bağdat caddesi fenerbahçe kalesi demişler.

trabzonlular meşaleler yakıp, "bağdat caddesi söyleyin ulan kimin kalesi" diye tezahürat atarak bayrak asmaya kalkıyorlar.

aksini düşünün, fenerbahçe şampiyon olsa, bırakın böyle gelip tahrik etmeyi, yalnızca şampiyonluk kutlaması yapmak istese dahi kutlatmıyorlar trabzonda.

sen gelir "bağdat caddesi söyleyin ulan kimin kalesi" diye tezahürat tutup tahrik edersen insanları, yalnızca 200-300 kişi gelir bir güzel sizi paket eder yollar.

bu kadar büyütülecek bir olay yok yani, trabzonluların dayak yemek için yalvarmadıkları kalmış bir tek.

evet, ben de tasvip etmiyorum bu davranışları ama unutmayın ki atalarımız da demiş; "nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir."

sürekli istanbul'a ve takımlarına bok atıyorsan siktir git doğu karadenizde yap kutlamanı da.

boğaz köprüsüne bayrak asıyorlar, siktirin gidin şehrinizde yapın bunları, madem istanbul bizans diyorsunuz.

koduğum rumları.
bu arada yanlış başlıktır, kavgalar caddebostan'da olmamıştır. bağdat caddesi daha doğru olacaktır.

en çok gidebilen trabzonlu şaşkınbakkal'a kadar gidebilmiştir, o da ara yollardan bostancı'yı es geçerek.

caddebostan falan sakindi gayet. o görüntülerin hepsi bostancı-şaşkınbakkal arasında çekilen görüntüler.

zaten sahilde kutlama yapan bilinçli ve rakip takım taraftarlarını tahrik etmeyi amaçlamayan trabzonsporlular küçükyalıdan geriye dönüyorlardı.

aralarında muhtemelen "uiiiiiiy ha buraağy ha buraaağy da kutlayalum" falan diye karar verdiler, ellerine alıp döndüler.
Iki takim birbirine latife yapmis.
Ne var bunda bu kadar buyutulecek?
taraftar kavgalarından ziyade trabzonsporlu ların fenerbahçelilerden dayak yemesi şeklinde güncellenmesi gereken başıktır. zira kavga iki tarafın da birbirine zarar verdiği durumlara denir, dün fenerliler trabzonluları sopalamış. (bu arada gerçek kutlama üsküdar da idi yaklaşık 50 bin kişi ile belirtelim bunu da.)

bununla ilgili birkaç kelam etmek lazım. öncelikle kadıköy, fenerbahçe nin stadının bulunması ve nüfusun çoğunluğunun fenerbahçeli olmasından ötürü fenerbahçe ile anılan bir yerdir. zira fenerbahçe nin şampiyonluk kutlamaları da yıllardır burada caddede yapılır.

eğer sen gidip başkasının mekanında şekil yapacak isen buna göre önlemini de almalısın. zira mahalle kahvesi, meyve bıçağı ile basılmaz. kaldı ki son maçın koreografisinde tribünde namlunun ucuna kanarya koyarsan, adamların mekanına tedbirsiz gittiğinde de dayağı yersin. bu işler böyle.

kaldı ki türkiye nin en çok taraftara sahip olan takımı galatasaray bile şampiyon olduğnda bunu cadde de kutlamaz. zira bu rekabetin ötesinde 3 büyükler arasındaki bir saygıdan öte gelir.

fenerbahçe şampiyonluğunu trazbonda kutlamayı bırak, normal bir günde trabzonda fenerbahçe forması ile gezemezsin kolay kolay. o nedenle empati yapmıyorken bu centilmenlik tatavalarını da bırakacaksın. burası ortadoğu. sağduyu isteyen isviçreye burada sikiş var sikiş.

şu sözlükte 15 seneri yazarım, nasıl bir galatasaraylı olduğumu fenerden nefret ettiğimi beni tanıyan herkes bilir ama bir yerde doğruya da doğru demek lazım. kaldı ki trabzonlular dua etsin mevzu çok büyümemiş. buradaki çoğu yazan yazarın yaşından daha uzun süredir caddede ikamet eden biri olarak söyleyebilirim ki eğer cadde 10-15 sene önceki cadde olsaydı bu kadarla da bitmezdi yaşananlar.

herkes efendi gibi şampoiyonluğunu kendi mekanında kutlasın, keyifler kaçmasın. atalarımız boşuna dememiş her horoz kendi çöplüğünde öter diye.
Ben Beşiktaşlıyım,taşlar yerinde ağırdır diyerek herkes kendi mekanında kutlamalıdır.Trabzon’da malum yerlerde başka takımın sloganları atılabiliyor mu ona bakmak gerekir.
trabsonluların kafadan sorunlu tipler olduklarını göstern gerçektir. sakat olmasalar fenerin başkentinde pislik yapmazlardı. lafa geldiği an adamlık dürüstlük dersi verirler kendileri adamlıktan uzak olurlar. bunların kafa 1996 yılında kaldığı belli. gerçekten çok yazık.
Normal olan olaylardır. Kimse kusura bakmasın ama fenerbahçe galatasaray arasında rekabet vardır, fenerbahçe trabzonspor arasında nefret vardır. Sen şampiyon olup da kadıköyde bayrak açarsan o bayrağın her kumaşını yedirirler. Sevinmek başka şey, kışkırtmak başka.
Yaw arkadaş şurada fanatiklik gerizekalılıktır diyen hümanist takılan birbirlerini öldürseler ülkenin ıqsu artar diyen tiplere de hasta oluyorum amk. Futbol bir oyun tamam da kitleleri peşinden sürükleyen bir oyun bu ve bazen insanlar haddini aşıyor. Ben bir beşiktaşlı olarak şampiyonluğumu caddebostanda kutlamıyorsam bak "kutlayamıyorsam" demiyorum kutlamıyorsam; fenerbahçeli kalkıp beşiktaş semtinin ortasına gelmiyorsa yada nevizadeye giymiyorsak aynı şekilde galatasaraylısı da bu dediğim yerlere girmiyorsa bunun bir nedeni vardır. Yaşanmışlıklar bazı yerleri diğerlerinden pozitif manada ayırır ve artık orası o kişiler için özel olur sadece onlara ait olur.

Trabzonda şampiyonluk kutlayan fenerbahçeli görseydik ki göremeyiz ve göremeyeceğiz o zaman bu laflar hep boşuna. Ülkenin her boka maydonoz olan herbokolog meriçleri de siktirsin gitsin bilmediği boka yorum yapmasın.
Tribün kültürü diye bişey vardır her ülkede. Yazısız kuralları vardır bunun çiğnenmez.
eskiden fenerbahçeliydim. bu kavgalar yüzünden 12 yaşımdan beri takım tutmuyorum. ben bu salaklardan biri olamam demiştim. ne kadar zeki bir insan olacağım o zamandan belliymiş.

fanatizm gerizekalılıktır. holiganizm ise özürlülüktür. engelli alanlarına park edip engelli tuvaletlerini kullanabilirler. zavallı insanlar o insanlara acıyorum. bu mallar yüzünden Türkiye'de futbol yasaklanmalıdır.

benim ilgim alakam olmadığı için olaylardan haberim de yok. fakat başlığı görünce bir iki video seyrettim olaylar ile ilgili. orospu çocukları sanki düşman kovalıyorlar. Yunanları denize dökecekler sanki öyle koşuyorlar saldırıyorlar.

bi tane amın oğlu çıkmış diyor ki o bayrak oradan inecek Kadıköyde Trabzonspor bayrağı açamaz kimse. be orospu çocuğu senin ülkende yıllardır her yerde Araplar bayrak açıyor arapça tabelalar asıyor çıkıp bağıra bağıra bu tabelayı asamazsınız diye tepki gösterdin mi? senin ben beyin hücrelerini sikeyim. buna destek olan da varsa hepsinin beyin hücrelerini sikeyim. türk milletinin beyni götüne kaçmış dostunu düşmanını hedefini yönünü şaşırmış.
Yiyin birbirinizi ete ,mikin birbirinize gote para vermeyin.