bugün

az önce hissedilmiş depremdir. tam ayın 27'sini 28'ine bağlarken meydana gelmiştir.
böyle hafiften yoklamış kısa süreli bir depremdir.
bazı yazarların tuvalette karşıladığı deprem. ne mi yapıyorlar? başlık düşünüyorlar.
hissettiğimiz ufak çaplı deprem.
en ufak bir sarsıntısını hissetmediğim deprem. merkez üssü merak edilmekte.
yanımdaki dolaptan hayal meyal iki çıtırtı duymama neden olmuş nefis deprem. sözlüğü rasathaneye çevirirsek daha fazla kardeşimizle paylaşabiliriz bu enfes deneyimlerimizi.
çok şiddetli ve sarsıntının sözlükte bile hissedilmesine neden olan deprem. merkez üssü yoksa uludağ sözlük mü? ben izmir'den hissettim.
(bkz: dalga geçmek gibi olmasın)
(bkz: allah korumuş)
(bkz: allah yazdıysa bozsun)*
büyüklüğü 3.6 merkez üssü KAZAN (ANKARA) olan depremdir. 4.7 km derinlikte meydana gelmiştir.
evimin saglam oldugunu anlayip mutlu olmama sebep olmus olan depremdir. yani cankaya'nin alti kayaliktir tezi dogruymus.** sadece camlar citir citir etti. * e tabii cidden olduysa. * kuslar hicbir tepki vermediler. * e hani kuslar deprem olmadan cirpinirdi? bu tez yanlis o zaman.

edit budut: gercekten deprem olmus lan sozluk. ben bu kuslari degistireyim en iyisi.
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp
ilginçtir ki ankara merkezi sıhhıye olarak ele alırsak ulus, cebeci, etlik, yenimahalle taraflarında hissedilmiş fakat emek, bahçeli,bilkent, beytepe, çankaya taraflarında hissedilmemiş depremdir. bunun sebebi de kazan'ın kuzey taraflardaki bu semtlere yakın olmasından kaynaklanıyor zannımca.
edit: bahçeli'de hissedilmiş.
bahçelievler semtinde camların çatırdamasına neden olan depremdir.
bahçelievler semtinde de hissedilmiştir yorumların aksine.
incirli semtinde bolca hissedilmiştir. ne hikmetse batıkent hiç hissetmemiş
bilkent de başta ihsan doğramacı nın heykeli olmak üzere her şeyi yerle bir eden depremdir. etkileri yıllarca hafızalardan silinmeyecektir. *
aynı semtte bulunan bazı yazarların hissedip bazı yazarların hissetmediği depremdir, adam seçmiştir, ayrımcılık yapmıştır, nimet çubukçu'nun ilk dersini dinlememiştir, siktiri boktan bir deprem işte.
avize'nin eccik büccük sallanması ile anladığım depremdir. şiddetli değildir. dont panic!
çok şiddetli olmasa da hafif sallayan depren. depren dedim çünkü çok şiddetli değildi, tam anlamıyla bir deprem değildi yani. ama korktuk tabii, saklayacak değiliz.
düşüncesizce yapılmış bir hareket. buradan bu depremin sebebi olan yerkürenin derrinliklerine doğru sormak isterim; 7 nokta 4 yetmedi mi? daha ne bu deprem?(en kötü depremimiz böyle olsun)
iki sallayan depremdir. fiziksel olarak bir zararı olmasada kafayı büyük depreme götürmüştür. unutulmak istenen o anıları canlandırmıştır. gece gece ayıp etmiştir.
tanrı'Nın biz ankaralılara bir uyarısıdır. namazları mı aksattık yoksa beyler? ona göre.
ben buradayım unuttum sanmayın dercesine bir depremdir. evlerimizin,binalarımızın, köprülerimizin ne kadar güvenilir ve sağlam olduklarına gerçekçi gözlerle bakmanın zamanı gelmedi mi?
balkon kapısı açık mı kaldı biri mi giriyo noluyo diyip sonradan sebebini anladığım olay. gece yarısı gerçekleşmiştir. öyle bi sallayıp gitmiştir.
filipinlerde ki tayfun ile ilgili haberler izlenip küresel ısınmadan, dünyanın ebesini s.ktiğimizden falan konuşurken olmuş depremdir. hayır o saatte ne gerek var böyle derin mevzuları tartışmaya yat uyu. çok korktum be sözlük yalan yok.
ankara nin kuzey semtlerinden birinde ve 13. Katta oturmama ragmen hissetmedigim depremdir. Evi sirtlayip götürseler haberimiz olmayacak...