bugün

"kanal istanbul projesi bittiğinde türkiye'ye yıllık en az 6 milyar dolarlık gelir getirecek..."
(#44878231)

6 milyar dolar geliri nasıl sağlayacak insan merak ediyor. yapım aşamasında türkiye'ye girecek kazık başlı başına problem onu tartışmıyorum. montrö'nün delinme ihtimali hakkında kafa patlatmak istemiyorum bile. yoksa abd-rusya arasında şamar oğlanı oluruz.
Tıpkı kütahya zafer havaalanı nın yıllık yolcu garantisi gibi devletin kasasına milyor trilyor dolarlar akıtacak kesin.

görsel
Temel adlı işçiyi çukura atarak yapılmış eylem. Meh Meh Meh
Kanal istanbul projesi bittiğinde Türkiye'ye yıllık en az 6 milyar dolarlık gelir getirecek, şimdiden güzel olmuş ve kanal istanbul Anadolu yakasına da bekleriz kanal yapılmasını.
Yapsınlar yaptıkları kadar yaparlar gerisi yıkılır. Yüklenici firmanın parası ödenmez oda gider hakkını Londra mahkemelerinde arar. Yarrağımın başını tazminatı alır.
Hiçkimse istemediği halde ülkeyi babasının çiftliği sananların yapmakta direttiği proje. Bu ülke birilerinin hususi mülküymüş gibi nasıl davranılabiliyor aklım almıyor. Evet.
"bu kanal yapılmaz birader."
belgesi...

görsel

not: bir the erector yaklaşımı
Yapamayacaklar. Muhalefet zaten bunlari yapacak firmalara dedi diyecegini. Reis ne kadar odemek zorundasiniz dese de yarragimin basini alir bu firmalar. Reis cebinden odersin artik. servetin bunu karsilar duzeyde cok rahat zaten.
temel atma törenini görünce günlük hayatta yaşadığı sefaleti unutabilen bünyelerin, durumu sorgulayanlara posta koymaya kalktığı olaydır.

bakın kardeşler, hayat bu, doğum gibi ölüm de kesin. insan toplulukları ve gruplarının da ömürleri sonsuz değildir. o yüzden bir gün sonu gelmeyecekmiş gibi saygısız olmayın, toplumun diğer yarısını yok saymayın. bunların da vadesi gelecek çünkü farkında değilsiniz. farkında değilsiniz halkın bir kesimini mağdur ettiniz. o mağdur ettikleriniz öyle veya böyle idarede bir gün söz sahibi olacaklar. hepsini kırıp geçirseniz birinin çocuğu veya torunu, zamanı geldiğinde hepinizinkileri dize getirecek.

neden böyle konuşuyorum biliyor musunuz? o sessizliğe bürünülen yolsuzluklar var ya? onların hesabı sorulacak mutlaka ve ortaya çıkacak ceza ve borçlar o kişilerin çocuk ve torunlarına aktarılacak. bunlarla işi olmayıp kendi emeği ve namusuyla kazananların bir borcu olmayacak. büyük büyük konuşuyorsunuz ya, bu devran dönse ne olurduyu tecrübe eden çok oldu bir siz iktidara yakın olanlar henüz idrak edemediniz. yoksa ben yine dün ve bugün söylediğimi yarın da sırtım dik söylerim. siz ne halt edeceksiniz?

en komiği de şu. sosyolojik olarak anlatılan, kitaplara konu olan birşey bu. dikta rejimi içeriden çöker, rejimin elitleri birbirine düşer der. bunu 2014 te söylediğimde olmaz asla olmaz diyenler vardı. o zamanın önde gelenleri işte bülent arınç, abdullah gül, ahmet davutoğlu, ali babacan, egemen bağış falandı. neredeler bugün? ya bugünün önde gelenleri, birbirleriyle ilişkileri nasıl? e hani olmazdı?

tamam, tüm temelleri siz atın. hatta sizden önce yapılanlara da çökün, biz yaptık deyin. önemli değil. çünkü söylediğiniz yalanlara kendi kitleniz inanmıyor. valla muhalifim ama bize faydası olur deseniz söyleyin yalanları inanırım. doğrudur deyin inanırım. o güzelliği yaparım da.. biliyor herkes herşeyi, sıkıntı orada.

bir laf var gençler; herkesi bir süre kandırabilirsiniz, bazılarını her zaman kandırabilirsiniz ama herkesi her zaman kandıramazsınız diye. keşke takiye, manipülasyon ve yalanlar, çarpıtmalar üzerine kurmasaydınız iktidarınızı. keşke biraz sahicilik olsaydı. keşke halkın bir kesimini sadaka dağıtır, lutfeder gibi değil gerçekten hakları olduğu için veya sadece ve hakikaten ihtiyacı olduğu için desteklemiş olsaydınız. karşıtlarınıza da merhametli olsaydınız. ya onu geçtim, bu ülkenin çocuklarına, sizi ölümüne sevenlerine bile partinizi desteklediği için değil bu toprağın çocuğu olduğu için iyi davransaydınız. bari suriyeliden, katarlıdan, rustan yukarıda görebilseydi kendini.

temel atma törenini cumhurbaşkanı yaptı, lutfetti. çalışanlar it köpek zaten, yapmasa yenisi bulunur. etrafındaki her bir kişi de öyleler. biliyorlar o istemese nefes alması bile yasaklanabilir. bu anlayış bir kesimi en iyi noktaya taşır arkadaşlarım ama her birimizi iyi bir noktaya taşıyamıyor işte. ondan coşkunuza da inancımız yok, işin doğru düzgün yapıldığına da, anlaşmasının hakkaniyetli yapıldığına da inanmıyoruz. hadi eksileyin şimdi.
çok sevindiğim tören.
bunlar gidince ihaleyi alan şirketin göt gibi ortada kalmasını görmek mutlu edecek.
yargılanacaksınız efendiler.
akabe gene keraamedini göstertmiş

ve geçiş karantisi verme firasedini görstetmiş

hamdolsun.
Şöyle anal istanbul’u baştan sona bi anlat, nedir ne değildir diye sadece elli kelime ile ifade et deseler far görmüş tavşan gibi kalacak adamlar burada anal istanbul’u savunuyor. CHP’den fazlanız var eksiğiniz yok.
kuzey marmara otoyolu töreni.
oto yol yapımına başlama töreni yani.
ekrem imamoğlunun deyimiyle "illizyon"

not: beton kanal artık laf-ı güzaf' dır.
yersen...
olmayacak temel atma törenidir.
daha doğrusu bugün atılacak temel, kanal istanbul'un temeli değildir.
gidin araştırın neyin temelini attığınızı.
(bkz: kanal istanbul temeli atılacak zanneden saf akp li)

pazardan elma alıp eve gelince karpuz aldım demek gibi bir şey bugün yapılacak olan şov.

işiniz gücünüz yalan. işiniz gücünüz şov.
He yavrum he bugun temel atılacak. Uzerine 10 kat çıkilacak ve bu iş bitecek.
Klasik akp çoklu açılış törenlerindeki sahtekarlığa başvuruyorlar.
Kaldirım ve asfalt yama açılışi da dahil mi acaba buna buralara gelmişken.
Başından beri belli kanalistanbul yapılamayacak.
Sadece yıllardir ha bu sene kazma vurduk ha bu sene kazma vuracağız dedikleri secmenin gazıni almak icin bir bağlantı yolunun köprusunu bu işe alet etmeye karar verdiler.
aslında kanal istanbul projesi değildir.

kuzey marmara otoyolunda bağlantı yolu ve olası kanal istanbul projesinin geçeceği güzergahtaki bir köprü yapım işinin temel atma törenidir.

kanal istanbul'a start vermiş gibi görünmesi için düzenlenen organizasyondur.

bir kaç ay içerisinde benim de dahil olacağım projedir.
Bu sene içinde yapılmaya başlanması beklenen ve yapılması gereken bir projedir. Projenin hayata geçmesiyle birlikte nüfus yoğunluğu artan mega kent istanbulun yoğunluğunun marmara geneline yayılması da söz konusu. O bölgelerin boş kalması olası bir savaş durumunda zaten risktir.

Merak etmeyin bazı cahillerin dediği gibi arada kalan kısım ayrılıp karadenize karışmaz.
olamaz.

https://galeri14.uludagso...olmas%C4%B1_2160383_m.jpg
Ekrem ertesi gün temel atmama töreni yapar.
Temel atma değil istanbul'un cenaze törenidir.
bir zatanist olarak red ediyorum.

görsel
ben trene binerek bulunduğum şehirde atmış oldum. yoksa isteyenler para versin dense sittin sene atılamazdı o temel.
Belediye seçimlerini kaybettiler ama hala istanbula ihanet etmeye devam ediyorlar.
malum zihniyeti kudurtan eylemdir.
bugüne kadar yapılan tüm diğer projeleriniz gibi yandaş müteahhitlerinizden başkasına beş kuruş gelir getirmeyecek projedir. bi siktirin.