bugün

yine 365 gün sürecek bir değişiklik yok.
iki binlik bir onluk bir birlik
an itibari ile çok sıkıcı olan yıl.
an itibari ile çok çılgın olan yıl.
an itibariyle sıcak bir yıl.
(bkz: artık gelmesen de olur)
2011 yılına girerken bir çok insan gibi ben de bir dilekte bulundum ve dedim ki;

allahım;
2011 yılında senden bir dileğim var, şöyle ki,

-hayvanlara eziyet eden, aç susuz bırakan,
-hayvanları *öldüren bütün kullarını bu dünyada ve cehennem ateşinde yak ve onlara belaların en acımasız olanını ver yarabbim. amin.
365 sayfa sürecek bir öyküyü yeniden yazmaktır.. yeniden umut etmek, yeniden beklemek, yeniden koşturmak eskiye dair ne varsa bir basamak üste zıplayıp ulaşabildiklerimiz adına şükran duymak, uzaklaştıklarımız adına payımıza düşeni almaktır...

besmeleyle başlayan ve aminle biten her yeni günün ilk satırına ayrı ayrı kelimeler bulup, özene bezene süslemektir...

arkaya bakmadan, fakat unutmadan bir koşar adım uzaklaştıklarımızın uzağına düşmek fakat vefasızlık etmemek, bir koşar adım yaklaştıklarımıza karşı daha temkinli olmaktır...

yılmadan, sinmeden, korkmadan her yeni güne bir öykü yazmaktır yeni baştan... kovulmuş şeytandan sığınıp allah'a, onun bize sağımızdan, solumuzdan önümüzden ve arkamızdan yaklaşmalarına şahit olarak hep bir tilki uykusunda olmaktır...

garip ve kimsesiz biçare bırakılmış rehberimiz kur'an ı kerim'i alıp eline yeni baştan okumaktır... her yapman gerekirken yapmadıklarına başlamak, her yapmaman gerekirken yaptıklarına tevbe etmendir...

niyettir... duadır...
birleri götümüze girecek olan yıldır. bence.
her 1 ocak gününün ilk dakikalarında ee girdikte noldu yine dediğim yıllardan biri.

2011 yılı devlet bahçeli açısından güzel bir matematik senesi olur umarım.
daha ilk dakikasından itibaren çok iyi geçmeye başlayan yıl.*
çok şeyler beklediğim yıl.tabiki en başta sağlık devamı inşallah gelir ama gözünü seveyim 2011 yüzümü kara çıkarma.
klasik bir yılbaşı tabi ki de fakat alternetifinin de kutlandığını bu sene öğrendim. ( mekkenin fethi) ilginç.
üçte birini tatille geçireceğimiz yıl. 2011'de 113 gün tatil var
dört haneli bir sayı.

20 ile 11 ayırın.
1 ile 1'i toplayın. kaç yaptı? 2.
20x2=40 yapar, mhp'nin gırh*ıncı yılı kutlu olsun. (bkz: mhp nin kırkıncı yılı)

(bkz: baydı artık)
ölümlerle hatirlanacak bir yil olacak.
necmettin erbakan ın vefat ettiği yıldır.
umudumun gereğinden fazla şaha kalktığı yıl. hadi bakalım.

(bkz: tutmayın küçük enişteyi) * *
2010'dan daha kötü olmayacağı muhakkak.
bende 5013 yılının başlığını açma hissi uyandırdı. (bkz: 5013) ben giderim dostlar kalır, dostlar beni hatırlasın. abi yat uyu ne diyon ya?!
mayalar a göre kıyamete bir kala. * *
daha 3 ayı doldurmadı ama neler döndü neler. kabus sene.
Dövüş oyunlarının yılıdır. Çıkan ve çıkacak olan oyunlara bir bakarsak; Super Street Fighter IV: Arcade Edition, Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, Mortal Kombat 9, The King of Fighters XIII, Tekken Tag Tournament 2 daha ne olsun efenim.
muamma.
Fizyoterapistlerin meslek yasasının çıktığı yıldır.
Fizyoterapist olarak çok mutlu oldum.