bugün

(bkz: mutlu ol bu bir emirdir)
gayet normal olan insandır. 2009'da insanların neler yapıp neler yapmayacağını belirten bir liste için başlık açılmalı bence. ne yapıp ne yapamayacağımızı bilelim ama di mi? *
bildiğin insandır. millet dinliyor diye değil hoşlandığı için dinliyordur müziğini. müzik bir insanın kendini bırakabildiği tek şeydir. müziğe sığınır insan. ama kendine göre olan müziği bulursa. millet dinliyor diye dinlenen müziğin insana hiçbir katkısı olmaz. müzik insana çok şey katmalıdır ama. hayatın bir parçasıdır müzik. müzik insanı gerektiğinde sakinleştirmelidir, doğru kararlarr almasında etkilidir, bilinçaltına girer müzik. karakter yapısını oluşturur. kısacası müzik bir insanın herşeyidir ve bu saçma bir akıma sürüklenip gönderilmeyecek kadar değerli bir öğedir.**
(bkz: alexander rybak manyaklığı)
Tersinden korkmalidir. bir aşama sonrası özden kopuştur çünkü.***
(bkz: bunu yapan insan olamaz) * kültürel değerlerine sahip çıkmayan insan yok olmaya mahkumdur. bu yüzden 2009 yıllında türkü dinleyen insan bir o kadar yıl daha dinlicek olan insandır. (bkz: çarşambayı sel aldı)*
belki de yalnızca ruhun gıdası - zaman grafiği çizmeye çalışmayan biridir.
"insanın memleketi doğduğu yer midir doyduğu yer midir" sorusunu getirir akla, zira bunu söyleyen kişilerin nerde nasıl doğduğu, nerde doyduğu meçhuldur. türkiye olmadığı kesindir.
beyninin içine erkan oğur sokulacası densiz serzenişi.
toplumdaki yeri; bekar ve bakire kızkardeşini siken erkeğe "yürü koçum kim tutar seni" sikilen kızkardeşe ise "sen sikildin, ödülün en sevdiğin pizza, sonra da uyu dinlen ben kahvaltını hazırlarım" diyen ve bunu cümle aleme duyuran gavvattan, çok daha saygın eli öpülecek insandır.
hata yapan insandır. 2008 yılı 31 aralık akşamı saat 23.59da türkü dinlemeyi bırakması gereken insandır aslında.
müziği aksesuar amaçlı dinleyen ergen söylemleri görmekteyim. ergen değilse durum daha ciddi.
kültüründen ve özünden vazgeçmeyip onu abuk sabuk müziklere tercih etmeyen insandır.
bildiğin, eli kolu olan insandır. en azından gündeme gelmeye çalışıp, polemik yaratmayı sevmez(!)
özünü kaybetmemiş insandır.

(bkz: türküler susmaz halaylar sürer)
Ülkesini milletini değerlerini koruyan insandır.
2010 yılında hala BULAŞIK YIKAYAN insan.
2011 yılında hala şiir okuyan insan.
2012 yılında hala trt deki tsm koroları
2013 yılında hala tarih dersi görmek.. ( ne de olsa o artık 'tarih' dEĞiL Mi?)

gibi başlıklar doğurabilecek saçmasapanlık.

BU NASIL BiR SABiT DÜŞÜNCEDiR, NASIL BiR BAKIŞ AÇISIDIR ANLAYAMADIM.

BiRi BiR AN ÖNCE beynimi eritmeli, komşuya dağıtmalı..

aa yok yok, komşu da artık 2009 yılında olmamalı.
3000 bine 991 kala yapılan şu rezilliğe bakın ya .
(bkz: cem yılmaz) saygıyla eğiliyorum .
güzel insandır; insanını,yaşadığı çevreyi seven ve sahip çıkandır.
2009 yılında hala başkalarının tercihlerine saygı duymayı öğrenememiş bünyelerin küçümsediği insandır.
Değerlerine sahip çıkan insandır.
insansın.

(bkz: git ve mars ta kendine bir hayat kur bebek)
candır veya canandır.
fanatik bir halk müziği hastasıyım. aslında türkçe sözlü her türlü müziği dinlerim ama türküler beni başka etkiler . bana dedemi hatırlatır. türküler bana ninemi hatırlatır. onların, menfaatsiz ve ihanetsiz sevgisini hatırlatır.dostluğu özlerim türkü dinleyince.. ''senden ayrılalı gülmedim dostum ,, derken gözlerim dolar.. dostum aklıma gelir. hastane kapılarında sevdiklerinin acı haberlerini alanların, yüreğinden kopup gelen feryatları başka hangi sözlerde bulabiliriz..''hastane önünde incir ağacı ,, veya hangimiz cerrahpaşa'yı dinlerken içimizin acıdığını hissetmeyiz ?

türküler abı-hayat gibidir adeta.. bugün , güvensizliğin , agresifliğin , şiddetin , çirkinliğin, ihanetin, namussuzluğun vs ,vs kol gezdiği ortamda , türkü deryalarına dalıp memleket kokusunu içime çekmek , beni müthiş motive ediyor..

öncedem asker türküleri vardı , ''asker yolu gözlerim ,, şimdi '' onun adı asker canı neler ister,,

benim türkülerimde bir duygu var, benim türkülerimde bir hikaye var.dostluk var.memleketim kokuyor..

aksini düşünenlerede , saygım sonsuz.. çünkü benim türkülerim , der ki ;

sana bir nasihatim var
gel yanıma otur dostum
uzakta arayıp gezme
gitme elden ele dostum

harama sunma elini
kötüden sakın kendini
bazen hızveyle dilini
dilden gelir bela dostum

dinle söylenen fermanı
bulursun derdine dermanı
terse savurma harmanı