bugün

entry'ler (159)

uyanır uyanmaz dile dolanan şarkılar

fış, fış kayıkçı..
kayıkçının küreği,
hop hop eder yüreği..
akşama fincan böreği!!

karizmatik cevaplar

olay 1. sınıfta öretmenle öğrenci arasında geçer.
-çocuklar, benden sonra tekrar edin ! Ali ata bak..

Çocuklar hep bir ağızdan söyler, sadece biri hariç..

öğretmen döner, o çocuğa sorar:

- oğlum neden söylemedin ?

_Öğretmenim, Ali ata baksada oluuur , bakmasada olurr..

askerde orgenerali tokatlayıp intihar etmek

bu dünyada heykeli dikilecek olan ve öbür dünyada şehit mertebesine erecek olan kişidir.

yağmurlu havada dinlenecek şarkılar

aşkınla ne garip , hallere düştüm ,
herşeyim tamam da , bir sensin noksan.
yağmur yaş demeden , yollara düştüm ,
içim ürperiyor , ya evde yoksan.

ya yolu kaybettim , ya ben kayboldum ,
ne olur bir yerden karşıma çıksan.
tepeden tırnağa sırılsıklam oldum ,

elbisem gündelik , papucum delik,
haberin olsada sobayı yaksan.
yağmur iliğime geçti üstelik,

affetmedim kendimi

hem sözleri duygu dolu , hem müziği adamın içine işliyor . bir de taner' in sesi ise , kişiyi dünyadan koparır .. alır , uzaklar götürür .

ameliyat masasında tecavüz

onu o masaya yatıracaksın..ayaklarını ve kollarını bağlayacaksın.. sonra bistüriyi alıp , testislerini uçuracaksın .. daha sonra onları alnına japonla yapıştıracaksın.. daha da sonra kör bir bistüri alıp , çükünü kökünden keseceksin .. ve son sahne... mahlukatı ters çevirip , hafif domalma pozisyonu verdikten sonra , kestiğin çükü , tıpkı paranox koyar gibi kıçından , ittirivereceksin .. sonra ameliyathanede kolbastı çalıp oynayacaksın...

ben okumıcam diyen çocuk

ıslata ıslata ,dinlene dinlene dövülecek çocuktur . şimdi , ekonomik durumu bozuksa okumaz diyenleri duyuyorum . abicim , kitapları m e b veriyor . okul aile birliği kırtasiye ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor . bu çocuk hala liseyi bitirmicem diyosa harbi sopalıktır . dün , sinirimi zıplatan 14 yaşındaki zıpırla konuştuktan sonra bu başlığı açma gereği duydum . okumayacağım diyor bana yılşarak .. neden oğlum , diyorum .. onunlamı uğraşacam ,zor geliyor diyor . saçımı başımı yolarak eve geldim . yazık o anneye ve babaya...

iki kurbağanın evlenmesi

evlenene kadar kurbağaydılar . şimdi prens ve prenses onlar .. gökten 3 elma düşmüş . biri prense . biri prensese , diğeride 6. nesilin başına ... allah bir derede kocatsın .

minyon kızlar

bir okadarı da yerin altında olan kızlardır .

anne yazar olsa açacağı olası başlıklar

goodmother .

ilişkiye ara vermek

güzel giden hiçbir şeyin arası olmaz . birbirlerini kırmaktan çekinen iki insanın , sonun geldiğini ima etmesidir .

elma krom

kesinlikle dolandırma.. 4 kilo fazlalığımı vermek için başladım . şimdi 6 kilo fazlam var . mahkemeye vereceğim . topunu süründüreceğim .

en güzel bakan gözler

sıpa gözleri .

alternatif köpek isimleri

zilli.
mürdüm.
alaş.
kokoş.

susmayın dağlar

susmayın dağlar ..
sustukça sıra size gelecek ..
bağırın , çağırın .
bir of çekin ..karşıki dağları yıkın geçin..

valla şimdi uydurdum .

inceden inceden atatürk e bok atmak

güneş balçıkla sıvanmaz . altın yere düşmeyle pul olmaz . aslında sen böyle bir başlık açarak tahrik ediyorsun onları.. çünkü onlar hasta .. çünkü onlar aciz.. onun için sen kaale aldıkça çıldırıyor onlar .. dahada fazla bok atıyorlar .. çirkefleşmekten başka yapacakları hiç bişey yok çünkü .. boşver sen onları şimdi .. sen atatürk ve devrimleri için ne yaptın ? cumhuriyetine sahip çıkabildinmi ? bu boklara fikirlerinle kalkan olabildinmi ? haah.. önemli olan bu .. gerisi boş .. çünkü it ürür , kervan yürür kardeşim . bu ilkçağdan bu yana böyle olmuştur . meyve veren ağaç taşlanmıştır .

adidas giyen solcu

peki hamır mıdır , humır mıdır , bir jip var ya , ona binen sağcıya ne demeli .. onlarcasını sayabilirim .

basortusu yasagini savunan solcu

önce şunda anlaşalım . başörtü benim ninelerimin ve annemin bağladığı eşarp . türban ise , adı da kendide yakın zamanda ülkemize girmiş , ilk amacı tamamen siyasi olan bir simgedir . solcuların savunmasına gelince ;

solcular , eğer adı başörtüyse savunur . çünkü çoğunun anası senelerdir taşımıştır onu... ama adı türbansa , siyasi obje olduğunu bilir . çünkü solcu , ata'nın devrimlerini korumakla görevlidir . çünkü solcu cumhuriyeti korumaya ant içmiştir . bilir ki , türban , tamamen dış güçlerin bölücülük uğruna kadınlarımıza benimsetmeye çalıştığı , bunda da başarılı olduğu başlangıç noktasıdır . solcu bilir ki ; metropollerde ekonomik durumu zayıf ailelerin kızlarına , asgari ücret ve birmiktar akpil teklif ederek , karşılığında , sabahtan akşama kadar otobüs ve metrobüslerde çarşaflı bir şekilde gezmesini isteyen vatan hainleri vardır .etrafımız böyle pisliklerle dolu olduğu sürece , her türbanlıda bölücülük potansiyeli düşünmek çok normal .. benim annem başörtülü ve beş vakit namazında... kuran elinden düşmez... ama allahına kadar atatürkçüdür . bizi de aynen böyle yetiştirmiştir .

ilköğretmen

tabii ki , atatürk ilk öğretmen .. ama ben ilkokuldaki öğretmenimi asla unutmadım . onun sevgisi apayrı ..
ilkokul öğretmenlerinin ,insan yetişmesinde çok önemli yaptırımları vardır . çünkü , herşeyin ilkini o öğretir . bizi ilk yoğuran odur . ali rıza binboğa ne der ;
ilköğretmenin kim senin ?
kim öğretti alfabeyi ..

eeee şeey

sıkışınca imdadımıza yetişen saçma bir deyim..

- dün okula gitmemişsin. nerdeydin ?
- eee şeyy.. okuldaydım . arka sırada.. hoca görmemiştir .