bugün

türkülerin yüzyıllardır dinlendiğini lakin bugün çıkan zattiri bir şarkının 3 gün sonra isminin bile hatırlanmadığını bilmeyen yazarın saçmalığıdır. bir de türküleri yazanların yüzyıllardır bilindiğini lakin bugün çıkan zattiri bir şarkıcının 3 gün sonra unutulduğunu bilmeyen yazarın saçmalığıdır.
kulak zevkli bi hayli iyi olan insandır. şuan etrafımda kaliteli şarkılar öyle azaldı ki, ne varsa eskilerde var haci.
2010 yılında da hala türkü dinleyecek olan insandır hatta
2011
2012(kıyamet kopacağmış o zaman ama kopmazsa dinleriz)
2013
2014
2015
Rock ve metal dinleyip (herkes için söylemiyorum ) tiki takılıp ortam çocuğu olmaya çalışmaktansa, ben 2010 yılında Aşık Veysel dinlemekten gurur duyuyorum. Böyle düşünen insanlar gerçekten geri düşüncelidir.
geçen sene türkü dinleyen o nadide insanlardan birisidir.
takip eden yıllarda da türkü dinleyecek olan insandır, abesle iştigal etmemektedir.
2090 da dinlemeye devam edecektir... türkü bu ya, kendi toprağından kopup gelen bir ses. nasıl duyarsız kalabilirsin ki? beğeniler tartışılmaz elbette ki ama türkü dinlemek, dinleyen insanı geri kalmış ya da 'kıro' (her neyse) göstermez. önce bu korkuyu ortadan kaldırmak lazım. ayrıca türküler senin insanının yaşanmışlıklarını taşır. bir nevi yazısız tarihidir yani anadolu ve trakya'nın. bu sebepten normal insandır yani 2009 da türkü dinleyen. ''hala'' kelimesi fazladır.
türkü seven insandır.

not: ben dinlemem, pekte sevdiğim söylenemez ama sevene, dinleyene saygı.
2009 yılında hala pop dinleyen insanlardan daha evladır. hiçbir temeli olmayan laflar ve sözlerden oluşmuş bir müzik bütünü olan pop. vuvuzela albümü daha dinlenesidir.
müzikten anlayan insandır. değil 2009, 2012den sonra bile olsa dinleyecektir. bilmez ki bazıları; smooth criminal türk müziği ezgileri taşır...*
* müzik zevki ve müzik aşkı sahibi olan insan.

(bkz: neşet ertaş)
(bkz: ekrem çelebi)
(bkz: arif sağ)
(bkz: erdal erzincan)
(bkz: aşık mahsuni)
yüzyıllardır dinlendiği gibi, yüzyıllarca da dinlenecek olan halk müziğini seven insandır.

beğenilerin bazılarının zamanla ilgisi vardır, buna "moda" denir; yani 2009 yılında hâlâ pudralı peruk takan insan gibi bir şaşırma söz konusu olabilir.

beğenilerin bazıları da zamandan bağımsızdır, buna da "sanat" denir; yani 2009 yılında hâlâ rodin heykelini beğenen insan gibi bir şaşırma, şaşıranın sığlığıdır.

klasikleşmiş, tarih içinde yer edinmiş bir heykel, resim, müzik.. vb. ürününü her yıl, her an beğenip seyretmek, dinlemek mümkündür ve iyidir.
yaşamaya devam ederse 2030 yılında da türkü dinlemeye devam edecek insan.
2010 yılında da hala türkü dinlemektedir.
böğüren metalcileri dinleyen insandan daha insandır. hayır çağa ayak uydurcam diye kasmaya gerek yok.
yıllar geçtikçe benliğin silinmediğinin kanıtıdır. güzel olan her müzik dinlenilmelidir ki türküler haliyle hiçbir ticari kaygı güdülmeden yazılmış söylenmiştir zamanında.
özünü kaybetmemiş insandır. bu toprakların ezgisini dinlemektir. amerikalının country sini dinleyeceğine anadolunun türküsünü dinlemektir.bir karacaoğlan, bir pir sultan, bir neşet ertaş, bir nesimi çimen ve daha binlercesinin yerini tutabilecek müzik adamı söyleyin bana?
(bkz: ne yazıktır lan dinlemeyenlere)
bkz: (bkz: 2009 yılında hala türkü dinleyen insan)'ın kaale almadığı yazar tipi.*
özünü kaybetmeyen yurdum insanıdır.
"insanlar birinci mevkide giderken edebiyat üçüncü mevkie atılıyorsa, oranın anası bellenmiş demektir." cien anos de soledad'dan.

bi de ben sıçıyım dedim.
türküler bu milletin karakteridir sözünün hakkını veren insandır.
yüreğini, emolaştırmamış insan insandır.
duygu, insan doğasının mihenk taşıdır.
insan duygularıyla varoldukça, türküler yaşayacaktır.
türkülerimiz bittiği zaman, bilin ki, duygu bitti.
baygınlık geçirmek isteyen insandır. o değil de, sene 2010 oldu hala dinleyenler var. ben bir şey demiyorum...
serdar ortaç dinlemediği için allah onu kahretsindir, hatta allah`ın vakti olursa bir daha kahretsindir (!)
(bkz: ilkelleşmemek için türkü dinlemeyip rap dinlemek)
güncel Önemli Başlıklar