bugün

400ün kareköküdür.
en güzel yaştır
bir daha başında on bulunan bir yaşta olunamayacağının farkedildiği yaştır. hüzünlense de insan bu çok kısa sürer.
gün itibariyle Alex de souza'nın sırt numarası.
yaşadığım ve yaşlandığımı hissettiğim yaştır.
farsça karşılığı bist olan sayı.
annemin eşşek kadar adam oldun dedikten sonra 20 yaşında şu şöyleymiş diyerek beni kopartan bir duruma sokmasıdır . oysaki annem bunu demeye başladığında ben 18 yaşındaydım .
(bkz: zaman ne çabuk geçiyor fakına bile varmamışım)
denizli'nin plaka kodu.
diğer sözlüklerde 10 olan deneme entrysinin uludağ sözlük'teki miktarı. yazarların kalitesini anlamak için kesinlikle yerinde düşünülmüş bir sayıdır. "gaza gelip 10 entry girerim" denebiliyor, ama iş 20 entry olunca insan gerçekten isteyip istemediğini, bu işin ona göre olup olmadığını anlayabiliyor.
TBMM'de grup kurma yeter sayısı.
fark etmeden 20li yaşlara ertelediğin hayallerin gerçekleşmeyeceğini hissetmeye başladığın yaştır.
uludağ sözlükte yazar olmak için çaylakken girmeniz gereken entry sayısı. aynı zaman da benim de 20. entry mi yazdığım başlık.
1990 doğumlu kişilerin bu sene girdikleri/girecekleri yaştır.

ayrıca (bkz: 1990 dogumlu olmak)
bir önceki asır sayısı. e tabi şu an 21. asırdayız.
şu anda 20. entry giriyorum bu benim çaylaklıkdaki ilk rütbem çaylak20 oldum.
20 bokuna geçen yıldır. insanların en bok dönemini simgeler. ya sınav telaşı vardır, ya askerlik, ya da iş bulma kaygısı.
3 ağustos 1990'dan bugüne kadar geçen toplam yıl. saddam'ın kuveyt'e girmesinin yıldönümü. benim için de özel bir tarafı var ama söylemiycem...

(bkz: yok sünnet olduğum tarih değil)
lise hayatım boyunca 3 sene beni okula götürüp getiren otobüsün numarası.
şimdi 3a olmuş, mazide kaldı 20 de geçen muhabbetler...
kalsiyum elementinin atom numarası.
nfl'de runningback, cornerback ve safety oyuncularının giyebileceği en küçük forma numarası.
zamanın çaldığı alıp götürdüğü bir daha da geriye getirmediği yaş.
yağ gibi ağızda kayan bir sayıdır.
okunuşu itibari ilede çok güzeldir, bak şimdi:
yirmi.
süperdir daha ötesi yok.
1)Okumayan erkeklerin askerlik telaşının başladığı yaştır.
2)1991yılında doğmuş olanların yaşıdır.
3)400 sayısının karakök'ü, 8000 sayısının ise küpkök'üdür.
4)kalsiyumun atom numarasıdır.
(bkz: rubik küpü)
(bkz: tanrı sayısı)
6 tane pozitif tam böleni vardır.