bugün

-euro 96 çıkartması biriktirmek demektir.
-turgut özal'ın ölümünü televizyonda görüp üzülmek demektir.
-1994 dünya kupasını futbolu yeni yeni çözmeye çalışan gözlerle gece yarısı izlemek demektir.
-17 ağustos 1999 tarihinde ölümü burnun dibinde hissetmek demektir.
1980 doğumlulara göre icinde bulundugumuz yil icerisinde sübyan olmaktir.
90'ların başında çocuk olamamaktır.
şuan büyük bir ihtimalle 18 yaşında reşit olmak demektir.
(ara: doğumlu olmak)
rahat olmaktır. rahatı kıça batırmaktır. dikkat çekmek için saçmalamaktır.

edit: %72'si emo Lan bunLarın.
(bkz: x dogumlu olmak)
çok piç zamanda doğmuş olmak demektir. seksenlerin o rüzgarını alamadan, bilgisayarın nasıl geliştiğini kavrayamadan büyümek demektir.

seksenlerde doğan biri renksiz televizyonları, tek kanalı seyrederken özel kanallarla büyümektir.
internet cafelerin açıldığı ilk dönem internetin ne olduğunu bile bilmemektir.
tarkan'ın ilk albümünü dnlerken sadece kafasını sallayabilmektir.
turgut özel öldüğünde turgut özal'ın gözlüğüne bakmak demektir, öldüğü bir tarafa kalsın, ölüm ne o yaşta.

özetle seksenlerde doğmuş biri olarak seksenlerde doğmak gibi değildir. tam bok zamanda doğum dünyanın teknoloji zıplamasının göbeğinde doğmaktır. o gelişmeyi çocuklarına yalan yanlış uydurma hikayelrle anlatmaktır.

90 larda bebek olmak ile 90 larda cocuk olmak arasındaki uçurumda olmaktır.
dunya sikinde olmamaktir.
70liler, 80liler ve diğer 10'a tam bölünebilen yıllarda doğmuş insanlar gibi kolayca yaş hesabı yapma rahatlığıdır 90 doğumlu olmak. küçükken pek hoşa gider.
orta halli sınıfın bu doğumlularını internet cafe,kahvehane,köşebaşı,sanayii gibi yerlerde takılan hayata atılamama endişesi içinde bulunan zararsız yaratıklar
asla buyuyememektir. etrafta surekli olarak 90'lar lafini duydugumdan*, ulan hala uzaklasamadik su 90'dan hala dogdugum yila cok yakin, hala cocugum dusuncelerini kafamdan atamamisimdir.

80'lileri dusunemiyorum bile.
90 ların başında çocuk olmaktır. 5-6 yaşlarında taso biriktirmektir. futbolcu kartı biriktirmektir. ancak 2008 yılında ehliyet alabilmektir.
artık 20 yaşında olmaktır.gariptir.
her zaman bi güzelliği vardır. düz hesap yaş kolay hesaplanır falan. ayrıca artık 20sine basılmıştır. *
artık yaşlanmıştırlar.
ocak ayında doğanlar için olay daha bi keyiflidir. duruma göre 89 lu olabilmeniz an meselesidir.
(bkz: kardeşimden biliyorum)
henüz çok genç olduğunu ancak bi 5 yıl kadar sonra yani iş işten geçtikten sonra anlayacak olmaktır.
hala çocuk olmaktır. ne büyümesi lan dalga mı geçiyorsunuz? mesela ben 29 yaşındayım ama hala bebek gibi meme emiyorum, tek fark hatunlar değişti.
1991 doğumlu olmaya yakın bişey olsa gerek.