bugün

içlerinde benim de oldugum efsanevi nesil.
(bkz: Nihilist bakkal amca)

Hakkını veren nesildir.
Meb'in yaptığı amansız müfredat ve sistem değişiklerinden etkilenmeyen nesil. Hep bir önceki veya bir sonraki nesil değişikliklerden nasibini almıştır.
geleceğin sığır sürüsü nesildir. çoğunlukla kültür yoksunudurlar.
instagram, facebook, whatsapp harici pek bir şey bilmeyen çakma efsane nesil.
(bkz: bebeler)
Kültür yoksunu diyen benle tanışmamıştır,net. Benim neslimdir. Ama genelde kültürsüzlük var. Ben de yaşıtlarımın kafaca önündeyim biraz. Geneli instagram bakan kokoş kızlar, düşük pantolon giyen apaçi gençlerden oluşur. (istisnalar hariç,alınmayınız efendim)
(bkz: lan bunlar ne ara doğdu)
bu başlıklar 2007 doğumlu efsane nesile gidicek diye çok korkuyorum.
reşit bile olmadan efsane olduğunu düşünen nesildir.
(bkz: yenge bebeleri pistten alalım lütfen).
benden 10 yaş küçük ve seneye 18 yaşlarına girecek insanlarla dolu nesildir. 18 yaş arkadaşlar. bir zamanlar sözlüğün en küçüğüyüm diye övünürken, şu an en yaşlılarından biri haline geldiğimin göstergesi.
Yaklaşık 18 sene evvel tohumu bırakılmış nesildir. Keşke bırakılmasaymış..
97 dogumlu insanlarin sozlukte yazmasi hayati sorgulatmistir.
cunku bazi yazarlar 97 yilinda 97 model sahinle trafik canavarligi yapmaktaydi.
(bkz: lisedeydik o zamanlar)
(bkz: bebelere balon)
1997 tarihinde kimse doğmadığı için, böyle bir efsane söz konusu olamaz.
97 diye doğum tarihi mi olur?
Hala bebek, yahut 7-8yaşlarında olduklarını düşündüğüm nesil. Kafamda yani, o kadar büyümüş olamazlar. Hadi matematiğe ve de çıkarma işlemine inanadım da yaşları konusunda ikna oldum, ama efsane olmalarımin önlerinde daha 20yıl var.
neden efsane oldukları merak edilen nesil. kukalı saklambaç oynamayan hiçbir nesil efsane değildir.
benim neslimdir. Efsane falan değildir. istisnalar var ama kaideyi bozmaz.
sınırlı ehliyetsizdir. ehliyet dediysem, otomobil ehliyeti değil sevgili küçük.
elinde akıllı telefon, beynin de nöron olmayan nesil.

bunların fizikleri de bir garip, elleri ayakları falan tuhaf gelişiyor. ya çok obezler, yok çok zayıf. dişleri falan bir garip.

83 doğumlu nesil olarak tavsiyemiz, kitap okuyun, spor yapın, dışarı çıkın aşık olun, şiir okuyun, şiir ezberleyin, yazın !
gördüğümüz kadarıyla sözlüğe dolmuş ergen nesil. alın bunları burdan.
(bkz: efsane demişsin ama bunlar kundakta)
reşit olmayı hala bir şeyler sanan nesildir. bir şey olmuyor haberiniz olsun canlarım.
15. yaşın çılgınlıkları için antrenman yapan ateş parçaları.