bugün

atletico madrid'in hafta sonu yaptığı barcelona maçından sonra kara kara düşündüren maçtır.
2 sene önce sevilla'nın fenerbahçe karşısında tırt olmadan önce de barça'yı ligde darma duman ettiği o maçı hesaba kattığımız zaman hakkında çok da umutsuz olunmaması gereken maç. maç öncesi yazmayı sevmiyorum da nedir bu müneccim boku yemiş insanların hali? sorarım. hayır yani herkesin ağız birliği yapıp da "fark yer, kan alırlar" dediği fiorentina birkaç saat önce bayern münchen deplasmanında 89. dakikada 2 metre ofsayttan atılan katakulli golüyle kaybetti. o yüzden rakiplere bakmaksızın, maç öncesi hiçbir şekilde atıp tutulmaması gerektiğini anlayınız artık.

hepsini geçtim şu istikrar fakiri atletico madrid'i millet gözünde 100 kat büyüttü ya, bir atağı da golle savuşturduk falan, söylenecek laf yok. evinde malaga'nın tokatladığı takımdır şu, sadece barça maçına bakarsak işimiz var, defansları hala içler acısı.

galatasaray'ımız 5 de atar, 5 de yer, asaleti yeter...

edit: unutmadan, geçen sene jose antonio reyes ve quique sanchez flores benfica çatısı altında galatasaray tarafından kendi seyircisi önünde çiğnenmişti. aynı ikili bu sefer atletico çatısı altında galatasaray'dan intikam almak isteyecektir, reyes de çok formda. maç esnasında bu detay da dikkatle izlenmeli. ak göt, kara göt o zaman belli olacak.
(bkz: yusuf yusuf)
galatasaray'ımızın 3-1 yeneceği maç.

goller caner, arda ve elano'dan.

rüyamda gördüm.
adamlar bizi yıkmak için ne planlıyor diye düşünürken bugün, aklıma acayip bir şey geldi. hiç öyle bakmayın, gayet de mantıklı.

şimdi, bizim zayıf karnımız ne? leo franco. hayır hayır, kendisi değil. orada beş yıl oynamış olmasından bahsediyorum.

bir kaleciyi en kim tanır. kaleci antrenörü. * * sonra? tabi ki takımın forvetleri. yani diego forlan.
evet renkdaşlar ve bu gece ruhunu sarı kırmızıya emanet edenler, bu çakal üzerinden bir taktik ile sahaya çıkabilir bu takım. leo franco'nun hangi kanadı kötü biliyordur bu herif. binlerce gol atmıştır antremanlarda ona. birkaç da direktif aldı mı arkadaşlarından felan, maç esnasında bir kaç darbeyle bizi üzebilir.

şunu demeye getiriyorum. bizim yedek kalecimiz kim? ufuk ceylan. güveniyor muyuz? ben şahsen güveniyorum.

bizim tek yapmamız gereken leo ile değil ufuk ile başlamak. böylece adamlar * olacak. ve takımımız afallayan rakibi karşısında güzel bir sonuçla mutlu mesut evine dönecek.

koskoca atletico madrid'in bir b planı olmaz mı, bu benim de aklıma gelmedi değil. ama gerisi rijkaard'a kalmış. benden bu kadar. *
her ne kadar "ben demiştim" dediğim fazla olsa da, maçtan önce büyük konuşmamak adına yorum yapmayacağım maç.

skor: 1-3 demekten de kendimi alamıyorum ve her zaman dediğim gibi;

yürüyedur.
Sonucu süpriz olabilicek bir maç.
Madrid çıkışta Galatasaray düşüşte.
galatasaray'ın evinde turu geçebilmesini sağlayacak elverişli bi skorla kaybedeceğini düşündüren maçtır. 3-1, 2-1 gibi. gol atmamız şart hacı.
üst olarak bitecek maçtır.
haydi bakalım hayırlısı dediğimiz bu akşam oynanacak maçtır.
sabırsızlıkla beklediğim, bol gollü ve çekişmeli bir müsabaka olacak maç.
galatasarayımızı avrupada bir kez daha izlemenin heyecanını hissettirecek olan maçtır. bu takım avrupa kupalarına gerçekten yakışıyor.
gs nin kazanmasını umduğum karşılaşmadır. çok şükür henüz bir türk takımına karşı oynayan gavuru destekleyecek kadar onursuzlaşmadık!
spikerin maçı heycanla anlatmaya başlayıp zamanla sesinin kısılması durumu

-evet beşiktaşımıza güveniyoruz, yenebiliriz rakip ne kadar kuvvetli olursa olsun beşiktaşımız kimleri yenmedi...
-8 oldu, yapma hakan yapma...
evinin önündeki pislikleri görmeden komşu evinin önündeki pisliklere laf atanların matador edasında ispanyolları destekleyeceği maç. insanları sadece tuttuğu takıma göre niteleyen arkadaşların avrupa maçlarında rakip takımları desteklemeleri kimse sikine takmaz. özellikle dünyayı iki renkten ibaret sanıp bir şeyler yazmak zorunda kalan bünyeleri.
(bkz: türk spor gazeteleri kadar yaratıcı olmak/#7313809)
maçtan sonra "amuaa koduk reykard başkan" şeklinde bir sevgi seli yaşanabilir, uyarmadın demeyin..
- abi nolur bu maç?
- galatasaray'ımız 3-1 yener.
goller caner, arda ve elano'dan.
rüyamda gördüm.
- anca rüyanda görürsün zaten...
hakkında karamsar olmanın gereksiz olduğu maç. tamam agüero'sudur, forlan'ıdır, reyes'idir, bunların hepsi tırsılacak adamlar. ama bahsedilen takım ispanya ligindeki istikrar fakiri takımlardan biri. hem de onlar için çok önemli olan bir barça galibiyetinin ardından oynayacaklar galatasaray'la. zor maç, orası kesin, ama galatasaray'In da avrupa kupalarında daha özverili ve rahat oynadığı da unutulmamalı. mehmet demirkol'un dediği gibi gününde bir agüero'lu forvet hattını dünyanın hiç bir takımı durduramaz. bu sebeple galatasaray'ın yapması gereken tek şey gol bulmak olacaktır. 3-2'Lik, 2-1'lik bir yenilgi galatasaray'ı tura taşıyabilir.

(bkz: yürüyedur)
sarı çicege sorduk;-sayın sarı çiçek ne olur.
+banko üst olur
erken bir gol yersek üst biter.
erken bir gol atarsak alt bite...bilir.
erken bir gol atılmaza lütfen alt bitsin. *
maçın sonucunu galatasaray'ın hücümunun belirleyeceği maçtır. o dandik savunmaya aguero ve forlan boş geçmeyecek bunu biliyoruz. o yüzden gs'nin avantaj için en az 2 gole ihtiyacı var. elano'nun en iyi oyununu oynaması lazım bugün.

ayrıca, hayvani bir şekilde üst bitecek maçtır.
bitiş düdüğü ile bir çok entrynin sessiz sedasız silineceği maçtır. *
madem gazetelerimiz ramis dayidan orneklerle anlatmis bugunku maclari ben de ramizden bir alintiyla anlatayim derdimi.
--spoiler--
hani aliyle bir restorantta yemek yeme sahneleri vardi ya. aliye hesabi gosteriyordu ramis ustunde akrabalarinin adinin yazili oldugu orda soyle diyordu dayimiz aliye:

-mesele seni got etmeye doymamaksa ben doydum. hesabi sen odeyeceksin.

--spoiler--
ama galatasaray bazilarini got etmeye doymadi. bugun de got olacaksiniz merak etmeyin. aslanlar cikip catir catir top oynayacaklar gogsumuzu kabartacaklar bugun. oyle cok agir fark olacak diye bekleyenden gitsin kendi takimlarinin mazisine baksin.
avantajli bir skorla donecegiz sonuna kadar takima guveniyoruz. macin kritik adami elano olacaktir. bu mactan kendisinden ozel bir istegim var. bir frikik golu tak be haci.
caner de etkili olacaktir. eger leo performansinin biraz ustune cikar ise cok avantajli bir skorla doneriz yurda.

nassiniz yavrular? loblar olusmaya baslamis bakiyorum.*
galatasaray ın bana göre en fazla beraberlik alabileceği maç zira o atmosferi nasıl karşılayacaklar merak ediyorum.