ilkokuldayken sınıfın en uzunu olarak taşınılan boy.*
kızlar için ideal, erkekler için orta boy.
ortalama 1.85 boyunda bir erkek için oldukça kısa sayılabilecek boy.
195 cm olan bendenizin, arkadaş ortamında arkadaşlarıma "bücür" ve "velet" dememi sağlayan boydur.
milattan sonra 170 li yıllardaki AngloSakson erkeklerinin tarzına verilmiş genel isim.

(bkz: yüzyetmişlerin çocuğu)
bayanlar için fena sayılmaz ancak erkekler için oldukça kısa sayılacak ölçüdür. tabii ki insanlık gibi değerlerle konunun alakası yoktur.
ibrahim tatlıses'ten 15 cm kısa olmaktır.
dünya standartlarına göre orta boy olarak tanımlanan boy ölçüsü. ancak gündelik yaşamda erkekler için kısa olduğu, bayanlar içinse normal hatta fazla uzun olduğu düşünülür. bana kalırsa kadın için şu devirde (minyon kızların artık tercih edilmediği devirde) 1.70 boy kısa sayılabilir.
okyanusun ortasında denize düşen çarkçının kaç boy sorusuna vereceği cevaptır.

-abi kaç boy orası asdfasdmfasdf?
-170 boy amk, ip atsana koduğumun miçosu seni.
(bkz: tse)
ideal kız boyudur. bu boydaki bir kızla çıkılabilir.
edit: bunu eksilemenin anlamı nedir? 1,70den aşağı kızla çıkılamaz diye lafı beklenmedik noktalardan anlamayalım. 1.70 altıyla da çıkılabilir tabi.
urduların şu anki medeniyetlerini m.ö. 1170(!) yılında biraraya gelerek oluşturan unsurların niteliğini ve sayısını belirtir. bu 170 boy, boy boy yan yana dizilerek yemin etmişlerdir.
(bkz: yalan)
polat alemdarın 1.70 boyunda olduğu gerçeği varsayılırsa kişiler için normal boy.
(bkz: önemli olan işlevi)
boy ölçüm. aynı zamanda herhangi birinin boy ölçüsü. tanıma kişisellik katmamak adına yani şey ettim.
kendimden 30 cm kısa olduğu için bu boydakilerle dalga geçmemi sağlayan boy ölçüsü şeysi.

yıllar sonra gelen edit : tamam lan dalga geçmiyorum. *
(bkz: 178 boy)
erkekse, önemli olan boyu değil işlevidir diyeceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü önemli olan parasıdır.
anladınız değil mi yavrularım?
bi boka benzemeyen hebele. 170 ? ne lan. elma mı, armut mu ?
*birim analizi çok önemli.
sarhoşluk alametlerindendir.

(bkz: 1500 kafa)
Uzun kızlı boyların başlangıç uzuluğu.
Eğer erkek yakışıklıysa 155-170 boyu arasındaki kızlardan kurtulamama sebebi.
Orta boydan birazcık kısa olmaktır. Şahsen ben 171 cm boyumla pek de mutlu değilim.
kız için ideal boydur. eğer 180-90 arasıysanız, kız arkadaşınız olacak kişi için de idealdir.
matematik sınavında bulsanız puan alamayacağınız sonuç olabilir.
"170 metre mi? santimetre mi?" diye sorarlar adama. ilköğretim 3. sınıfta da "elma mı? armut mu?" diyorlardı.
erkek arkadaşımın ve benim boy uzunluğumuz.